Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Znajomy handlarza

Do kkk.

 

Przyjacielu nie wiesz chyba jak funkcjonuje dobry handel w Warszawie i pewnie nie tylko.

Trzeba dac ludziom wybór, wystawic do sprzedaży ziemniak plukany i nie myty, prosto z ziemi. Wiekszosc kupuje plukanego na detalu, ludzie są leniwi.

 

Pozdrawiam plantatorów ziemniaków, zycze dobrych cen.

Szanujmy sie nawzajem, 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
2 godziny temu, Gość Znajomy handlarza napisał:

Do kkk.

 

Przyjacielu nie wiesz chyba jak funkcjonuje dobry handel w Warszawie i pewnie nie tylko.

Trzeba dac ludziom wybór, wystawic do sprzedaży ziemniak plukany i nie myty, prosto z ziemi. Wiekszosc kupuje plukanego na detalu, ludzie są leniwi.

 

Pozdrawiam plantatorów ziemniaków, zycze dobrych cen.

Szanujmy sie nawzajem, 

 

 

Dziękuję ale to ostatnie wezwanie jest mało możliwe. Za dużo tu filozofów z przerośniętym ilorazem inteligencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Rolnik

Ciekawe kto to pisze czy rolnik czy handlarz....  po 4 zł to można kupić worek odpadów dla królików a nie worek ziemniaków jadalnych niewiem kto pisze takie bzdety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek Błonie
36 minut temu, Gość frytka napisał:

cena już się nie dziwignie znów 4 zł 15-tka to zupełna klapa

Gdzie taka klapa panowie opanujcie na Broniszach pół towaru to jest przerzut z Łodzi i Sieradza jeszcze nie ma tragedii w tamtym roku było dużo gorzej przytrzymajcie cenę a jeszcze będzie dobrze po prostu jest za dużo ziemniaka kopane na tą chwilę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Rolnik napisał:

Ciekawe kto to pisze czy rolnik czy handlarz....  po 4 zł to można kupić worek odpadów dla królików a nie worek ziemniaków jadalnych niewiem kto pisze takie bzdety.

To po ile sprzedajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun
2 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Ciekawe kto to pisze czy rolnik czy handlarz....  po 4 zł to można kupić worek odpadów dla królików a nie worek ziemniaków jadalnych niewiem kto pisze takie bzdety.

Hahhaha jeszcze bedziesz prosił po te 4 żeby podac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun

Mówię jak jest zainwestował 4 dychy w nawadnianie i 80 procent sprzedałem po 4-5 zł za kilo dziękuję dowidzenia teraz wale dziennie s wielunia i okolic i hajs sam leci Dobranic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wygląda sytuacja w Polsce z nasadzeniami, plonem ?

Północna Wlkp w stosunku do zeszłego roku nasadzeń mniej jest. Każdy mówi też o tym że mało nawiązały ziemniaki. A teraz taka susza że nawet chwasty usychają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
50 minut temu, Gość Xyz napisał:

I jak wygląda sytuacja w Polsce z nasadzeniami, plonem ?

Północna Wlkp w stosunku do zeszłego roku nasadzeń mniej jest. Każdy mówi też o tym że mało nawiązały ziemniaki. A teraz taka susza że nawet chwasty usychają.

Z plonem szału nie ma ! Ostatnio byłem na Rybitwach zobaczyć co słychać i tak zobaczyłem te ziemniaki co ludzie mieli na sprzedaż i powiem , że straszna drobnica . Nie ma co porównywać nawet do zeszłego roku . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michu

Ziemniakow nasadzonych jest bardzo malo a to ze ceny nie ma to nie wina rolnikow bo jak nie zadafzili by wcale to i tak my jestesmy zdominowani rynkiem zagranicznym .Niech mocznik za 2500 tys bedzie z wami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku zawaliłem sprawę bo rzadziej niż zwykle wsadziłem gale bo zawsze wiązała dużo i nie mogła dorosnąć, z czego  było masę śruta. W tym roku w większości zawiązała do 10 sztuk, trafiają się nawet po 6. Samo to mówi za siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość OpolskiDżonun napisał:

Mówię jak jest zainwestował 4 dychy w nawadnianie i 80 procent sprzedałem po 4-5 zł za kilo dziękuję dowidzenia teraz wale dziennie s wielunia i okolic i hajs sam leci Dobranic

Dzieciaku, same pozwolenia pompa i przyłącze to 30-40, stara sigma podlewasz i walisz ...

Edytowane przez IGRiT
Usunięto obraźliwy fragment
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100lec
10 godzin temu, Gość Michu napisał:

Ziemniakow nasadzonych jest bardzo malo a to ze ceny nie ma to nie wina rolnikow bo jak nie zadafzili by wcale to i tak my jestesmy zdominowani rynkiem zagranicznym .Niech mocznik za 2500 tys bedzie z wami

 

Jakim rynkiem zagranicznym, no chyba że masz na myśli brak importu więc ceny spadają, bo taka sytuacja ma obecnie miejsce. Przestań już chlać i powtarzać to co mówią pod sklepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody
12 godzin temu, Gość OpolskiDżonun napisał:

Mówię jak jest zainwestował 4 dychy w nawadnianie i 80 procent sprzedałem po 4-5 zł za kilo dziękuję dowidzenia teraz wale dziennie s wielunia i okolic i hajs sam leci Dobranic

Nie pij proszę, jak piszesz na tym forum, znam rynek na wylot, w, tym roku ziemniak zapłaci. Patrzcie na Europę, nie tylko na Sieradz. Szanujcie siebie i swoich bliskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Małorolny

2-2,5t tygodniowo idzie na bazarku po 3zł/kg. Wystarczy 3 razy w tygodniu wyjechać na 5 godzin i hajs się zgadza, a wy koczujecie na tych giełdach całymi nocami żeby sprzedać po 50gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Opolski dzonun masz pojęcie chłopcze byle jaka studnia pompa pozwolenia i jakas w miare deszczownia i juz masz 100 na dzien dobry gratuluje ci ze sprzedałes po 4-5 zł te ziemniaki tylko niewiem czy sie chwalisz czy żalisz że jeszcze za mało wziąłeś ? ja robie ziemniaka na mycie do pakowalni i nie narzekam. Tylko irytuje mnie że jescze ktoś może sprzedawać w tych czasach po 4 zł za worek ????? to tak jakby iść do pracy za 5 zł/godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

A ja nie rozumiem jednego, dlaczego kopiecie i stoicie po tych giełdach jak nie ma komu podać. Nie lepiej się umówić się z kimś i nakopać z domu. Towar sprzedacie a ceny nie psujecie. Pomyślcie troszkę, a jak nie ma kupca to wstrzymać się chwilowo z kopaniem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...