Skocz do zawartości

Wczesne ziemniaki 2021


Ursus4062

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michal

Widziałem dzisiaj plantacje w okolicach Kalisza i Ostrowa. Jeśli pola wyglądają tak wszędzie to cena będzie na niemal na 100%. W większość krzaki niewyrosniete, kwitną a do tego wiosenne wygnicia. Ogólnie lipa. A cena w skupach na przyszły tydzień 0.80gr...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sieradzak napisał:

Tak patrząc na przyrosty ziemniaków w tym sezonie to będzie połowa wydajność zeszlorcznej. Nic te łajzy nie rosną i nie pomagają odżywki podlewania i inne czary. Niektóre odmiany krzaki do pasa i pod spodem śrutu a jeszcze inne ledwo do kolan i 3-4 sztuki w ziemi. Wielu jeszcze włóknin nie ruszyło bo nie ma co kopać. O gruntowych nie ma nawet co pisać. Jakaś parodia uprawowa w tym roku. 

Pisałem już w tym tygodniu że nie ma żadnych przyrostów i dzisiaj to z przykrością potwierdzam. Nadal bez przyrostów, nać  tak jak u ciebie w pas już leży a holendry się kończą od suszy i chorób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sieradzak napisał:

Tak patrząc na przyrosty ziemniaków w tym sezonie to będzie połowa wydajność zeszlorcznej. Nic te łajzy nie rosną i nie pomagają odżywki podlewania i inne czary. Niektóre odmiany krzaki do pasa i pod spodem śrutu a jeszcze inne ledwo do kolan i 3-4 sztuki w ziemi. Wielu jeszcze włóknin nie ruszyło bo nie ma co kopać. O gruntowych nie ma nawet co pisać. Jakaś parodia uprawowa w tym roku. 

na sieradzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość web napisał:

na sieradzu

No niestety jest słabo. I nic nie wskazuje na poprawę. Najgorszy stan przynajmniej u mnie wykazuje Carera i jest to kwalifikat. Ale takich plantacji jest masa i najgorsze jest to że żadne zabiegi nie mają wpływu na poprawę sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sieradzak napisał:

No niestety jest słabo. I nic nie wskazuje na poprawę. Najgorszy stan przynajmniej u mnie wykazuje Carera i jest to kwalifikat. Ale takich plantacji jest masa i najgorsze jest to że żadne zabiegi nie mają wpływu na poprawę sytuacji. 

U mnie również carrera najgorsza z holendrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Okolice Wroclawia
39 minut temu, Sieradzak napisał:

No niestety jest słabo. I nic nie wskazuje na poprawę. Najgorszy stan przynajmniej u mnie wykazuje Carera i jest to kwalifikat. Ale takich plantacji jest masa i najgorsze jest to że żadne zabiegi nie mają wpływu na poprawę sytuacji. 

Carrera grunt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkarpackie 1 klasa 2 klasa gleby  glina wczesne w ogóle nie wyrośnięte już padają od suszy , a co dopiero mówić o czwartej piątej klasie gleby  , lipa totalna nie ma co do 15 lipca nawet myśleć o kopaniu a cena już dno . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sieradzak napisał:

Ta, ciekawe czym. Jeśli gdzieś ktoś kopie to już kupiec na polu stoi. 

Kolego wystarczy dwa telefony wykonac by wiedziec jaka jest sytuacja na sieradzkim. 15 zł startowo a i mozna urwac i na znak kopia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość KRK napisał:

Kolego wystarczy dwa telefony wykonac by wiedziec jaka jest sytuacja na sieradzkim. 15 zł startowo a i mozna urwac i na znak kopia

Można urwać ale też możesz coś dorzucić, i na znak przyjedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, asus71 napisał:

Tylko byście tymi lublinami z karkowa urywali centusie .Weźcie się do roboty sadźcie swoje a nie urywać

Sadzimy i jak już jedziemy na gielde to na swoja a nie jak Wy na nasza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem co znaczy nasza to po co przyjezdzaci na ten przeklęty Sieradz nasz  jak nie umiecie wyprodukować ładnego towaru To po pierwsze a po drugie czytam i nie widzę tych przemądrzałych którzy pluli chcieli spalić ,zalać, Sieradz za tanie ziemniaki Teraz wszyscy tu chcą kupować jak to świat się zmienia a może nie świat tylko chęć zarobienia na naszych ziemniakach .Dziś odebrałem chyba ze 20 tel od moich kolegów którzy w tamtym roku mnie nie znali  18 było od krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, asus71 napisał:

nie rozumiem co znaczy nasza to po co przyjezdzaci na ten przeklęty Sieradz nasz  jak nie umiecie wyprodukować ładnego towaru To po pierwsze a po drugie czytam i nie widzę tych przemądrzałych którzy pluli chcieli spalić ,zalać, Sieradz za tanie ziemniaki Teraz wszyscy tu chcą kupować jak to świat się zmienia a może nie świat tylko chęć zarobienia na naszych ziemniakach .Dziś odebrałem chyba ze 20 tel od moich kolegów którzy w tamtym roku mnie nie znali  18 było od krakowa

Kolego za 3-5 dni nikt do ciebie nie będzie dzwonił i zmienisz ton na bardziej przyjazny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Okolice Wroclawia
41 minut temu, Gość Gosc. napisał:

Kolego za 3-5 dni nikt do ciebie nie będzie dzwonił i zmienisz ton na bardziej przyjazny.

A co to się wydarzy za 3-5 dni????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, asus71 napisał:

nie rozumiem co znaczy nasza to po co przyjezdzaci na ten przeklęty Sieradz nasz  jak nie umiecie wyprodukować ładnego towaru To po pierwsze a po drugie czytam i nie widzę tych przemądrzałych którzy pluli chcieli spalić ,zalać, Sieradz za tanie ziemniaki Teraz wszyscy tu chcą kupować jak to świat się zmienia a może nie świat tylko chęć zarobienia na naszych ziemniakach .Dziś odebrałem chyba ze 20 tel od moich kolegów którzy w tamtym roku mnie nie znali  18 było od krakowa

Kazales sadzic swoje to mowie ze sadze i sprzedaje u siebie to znaczy w swoim obszarze a nie tak jak Waszym pasciem co nie możecie w swoim obszarze sprzedać to jezdzicie wszedzie i cene psujecie.

Staralem sie napisac dosc prosto zebys zrozumiał. Mam nadzieje ze pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...