Skocz do zawartości

Pompa głębinowa do deszczowni szpulowych


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał

Witam. Chciałbym się was zapytać jakie macie pompy głębinowe do deszczowni szpulowych, chodzi mi o wydajność oraz podnoszenie słupa wody? Napiszcie również proszę o dane samej deszczowni jaka średnica węża oraz długość. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski

To jest temat rzeka. Nie można Ci prawidłowo odpowiedzieć na to pytanie nie wiedząc czego potrzebujesz. Nie można odpowiedzieć na to pytanie jaką pompę zastosować nie wiedząc jaką wydajność ma Twoja studnia, jaką ma głębokość (może mieć 20 m a może mieć np.150m). Na jakiej głębokości jest lustro wody? Jaka jest średnica studni? Co do samej deszczowni to kolejne pytania... Ile ha do nawadniania? Długość pól? Itd... Itp... Najlepiej skontaktuj się z fachowcem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prezes
21 godzin temu, Gość Michał napisał:

Witam. Chciałbym się was zapytać jakie macie pompy głębinowe do deszczowni szpulowych, chodzi mi o wydajność oraz podnoszenie słupa wody? Napiszcie również proszę o dane samej deszczowni jaka średnica węża oraz długość. Pozdrawiam.

Jak się kopie do piekła to trzeba zainwestować w pożądny sprzęt i nie żałować parę stówek. A jak na płyciźnie to łatwiej bo taniej. Piorytet pompy to grundfos a deszczowina bauer i będzie dobrze. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Chciałem się po prostu dowiedzieć jakie wy macie pompy i deszczownie. U mnie mamy studnie 80m samego filtra jest 20m lustro statyczne na 15m. Niestety zrobiliśmy babola i wykopaliśmy studnie 160mm (posłuchaliśmy studniarza który zapewniał ze wystarczy do naszych potrzeb). Używamy nowej deszczowni Irrimec 440m/75mm wodę pchamy na odległość max 400m. Co do samej średnicy studni to niestety wchodzą tylko w grę pompy 4" i nie uzyskamy z nich takich wydajności (jest jedna pompa którą mamy na oku i chciałem się dowiedzieć jakie wy używacie żeby mniej więcej się zorientować. Mieliśmy pompę IBO 500l/min  150m podnoszenia i niestety nie dała rady, całe szczęście studniarz ją zabrał i teraz nie chciałbym kupować nic w ciemno bo jak kupie prywatnie to raczej już nie oddam. Teraz pompujemy do stawu który znajduje się obok studni i dopiero na pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ktosiu

podaj parametry jakie chcesz uzyskać  na deszczowni /ciśnienie na zraszaczu i jego rozmiar/   ,ta IBO to była była pewnie 4 IBO 20 tylko która, bo pewnie siódemka z silnikiem 11 Kw dała by  stałe 400l/min przy tej studni ,są jeszcze 5-cio calówki różnych producentów  ,   lub któraś  chińska kopia Grundfosa ale z silnikiem Sumoto lub Franklin bo te chinskie upalają kable na dławicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Najlepiej jakby było 8-9bar na deszczowni przy dyszy 20mm, minimum 6-7 bar tak jak to mamy dotychczas to już takie minimum. Była 4 IBO 20-5 dała nam 3bary na dyszy 20mm, myśleliśmy o 4 IBO 30-5 lub jak wspomniałeś 20-7 lecz nie chcę testować w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 22.12.2020 o 02:15, Gość Michał napisał:

Najlepiej jakby było 8-9bar na deszczowni przy dyszy 20mm, minimum 6-7 bar tak jak to mamy dotychczas to już takie minimum. Była 4 IBO 20-5 dała nam 3bary na dyszy 20mm, myśleliśmy o 4 IBO 30-5 lub jak wspomniałeś 20-7 lecz nie chcę testować w ciemno.

Słaby fachowiec od wiercenia studni i teraz problemy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...