Skocz do zawartości

Alwa na M26 - co myślicie?


Gość Adek

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Gość Adek napisał:

Hej. Co myślicie o Alwie a m26. Mam taką dzialke gdzie idareda przemarza.

Planuje rozstawie 1m x 3.3m z konstrukcją. Ziemia klasy 5.

 

Super warunki

Tylko pod sad....śmiało sadz bo jest za mało.

Teraz się sadzi co 0,5 m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Adek napisał:

Hej. Co myślicie o Alwie a m26. Mam taką dzialke gdzie idareda przemarza.

Planuje rozstawie 1m x 3.3m z konstrukcją. Ziemia klasy 5.

 

Produkcja drewna.Daj spokoj z M26,Alwy nie bylo,ale tez juz jest posadzone,widac to po rynku hurtowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wiem że tak sądzą Co 0.5m ale boję się że będzie za gęsto. Ziemia  nie jest za mocna to takie intensywne nasadzenia chyba nie będą są dobrym rozwiązaniem.Czyli lepiej m9 dla alwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gość Adek napisał:

Wiem że jabłka jest sporo. Ale lepsze to niż zboże czy ziemniaki. Zawsze grosz zostanie.. wolny kraj każdy sadzi co chce. Ty możesz a ja nie?

Sadz śmiało...szykuj już walizkę na ten grosz... powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Gość Adek napisał:

Wiem że jabłka jest sporo. Ale lepsze to niż zboże czy ziemniaki. Zawsze grosz zostanie.. wolny kraj każdy sadzi co chce. Ty możesz a ja nie?

Ano tak to właśnie jest. To samo jest z truskawką, borówką, śliwką w Szydłowie. Każdy sadzi owoce, bo i tak opłacają się bardziej niż warzywa czy zboża. Irytuje to wszystkich, bo jest tego już i tak dużo, a dosadzanie sprawi, że w pewnym momencie naprawdę przestanie się to opłacać, ale co kto zarobi w najbliższym czasie, to jego, jeszcze. 

 

Nic tu nie dadzą gadki typu odradzanie itd. Każdy będzie sadził, bo pieniądze z tego są, mniejsze, większe, ale są. Dopiero jeślk kiedyś przyjdzie ze 3 sezony pod rząd takie jak rok 2018 to nastąpi opamiętanie. Jeden sezon na x lat nic tu nie zmieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Oj tam...możesz wśród nas masochis i uwielbiający zbierać po 8 gr i oddawać deser po 30...

Nie możemy im tego zabronić...

 

Śmiało sadźcie co wam się tylko umyśli i nie słuchajcie malkontentów...też uszczkniecie kawałek tortu...

Co 0,5 metra trzeba sadzić na strunobetonie i koniecznie siatka przeciw gradowa, nawadnianie i zraszczanie nadkoronowe...

Życzę sukcesów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

Kiedy w końcu my się ogarniemy z tym dosadzaniem? Wielu nie rozumie że cena jest odwrotnie proporcjonalna do urodzaju - nie ma znaczenia jaka partia jest u władzy.  To czysta ekonomia.

Moi znajomi ciągle płaczą że a to słaby rok a to trzeba dołożyć, sadownictwo nieopłacalne itp. Z drugiej strony wyrywają stare sady i sadzą nowe - gdzie nowy sad ma 2-3 razy taka wydajność. Do tego kawałki które oddali w dzierżawę zbóż teraz zabierają tu też dosadzają w myśl zasady że jabłko nawet tanie nadal bardziej opłaca się niż zboże albo warzywa.

Oczywiście jest wolność gospodarcza i każde może sadzić co chce i ile chce, ale później nie płaczcie że tanio. Ten i poprzedni sezon są wyjątkami pod kątem ceny. Jeszcze 2-3 lata i niech ostatnie nasadzenia Gali, Goldenów zaczną pełnie owocowania to braknie rowów do sypania jabłek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty...fachowcy twierdzą,że taki rok 2018 to już się nie powtórzy ..to był wyjątkowy sezon wegetacyjny i wyjątkowy urodzaj....

Od teraz będzie co roku marznąć i będzie eldorado....dosadzajmy bo inni wejdą na nasze miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec
3 godziny temu, Prorok napisał:

Oj tam...możesz wśród nas masochis i uwielbiający zbierać po 8 gr i oddawać deser po 30...

Nie możemy im tego zabronić...

 

Śmiało sadźcie co wam się tylko umyśli i nie słuchajcie malkontentów...też uszczkniecie kawałek tortu...

Co 0,5 metra trzeba sadzić na strunobetonie i koniecznie siatka przeciw gradowa, nawadnianie i zraszczanie nadkoronowe...

Życzę sukcesów

 

Najwięcej na temat nie sadzenia mają do powiedzenia tacy co co roku wymieniają stare sady na nowe i dokupują ziemi gdzie się da. 

Bez odbioru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT changed the title to Alwa na M26 - co myślicie?
Godzinę temu, Gość Grójec napisał:

Najwięcej na temat nie sadzenia mają do powiedzenia tacy co co roku wymieniają stare sady na nowe i dokupują ziemi gdzie się da. 

Bez odbioru. 

Możliwe.sukcesywnie zmniejszam powierzchnię uprawy jabłoni i nic nie dokupiłem.

30%jabloni  już bezpowrotnie wykarczowalem a Ty ile???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Prorok napisał:

Możliwe.sukcesywnie zmniejszam powierzchnię uprawy jabłoni i nic nie dokupiłem.

30%jabloni  już bezpowrotnie wykarczowalem a Ty ile???

A co tam posadziłeś, truskawki czy borówki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem prawie cała branża jest już ugotowaną.zostaly już tylko niszowe tematy,gdzie można zarabiać pieniądza ale to wymaga gigantycznych inwestycji.

Ratują nas tylko przymrozki...nie będzie co roku marznąć ...potrzebne są minimum 2 ,3 sezony z ceną 8 gr za przemysł i 30 za deser by sadownicy zaczęliogicznie myśleć bo po zeszłym sezonie są oderwani od rzeczywistości

 

Tak to widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja wprowadza embargo dla towarów z Azerbejdżanu. Od nowego roku ruszy się eksport na wschód, gwarantuje to wam. Już zaczynają kupcy z Białorusi jeździc za jabłkiemm narazie proponują 1.2-1.4 za idareda, ligol, czempion. Ale to się wszystko ruszy. Jabłka już ubyło trochę z rynku. Goldena już polowy nie ma w chłodniach, gala też ładnie zaczęła iść na dalsze rynki. Będzie dobrze w tym roku .

Gorzej może być za rok jak będziemy mieli 5 mln ton..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prorok napisał:

To co chciałem..

Pochwal się panie najmądrzejszy jakich to owoców jest mało, że można sobie dosadzać, ale jabłek to broń Boże. Czego to brakuje i gdzie ta nisza jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
19 godzin temu, Gość Adek napisał:

Wiem że jabłka jest sporo. Ale lepsze to niż zboże czy ziemniaki. Zawsze grosz zostanie.. wolny kraj każdy sadzi co chce. Ty możesz a ja nie?

 

19 godzin temu, Gość Adek napisał:

Wiem że jabłka jest sporo. Ale lepsze to niż zboże czy ziemniaki. Zawsze grosz zostanie.. wolny kraj każdy sadzi co chce. Ty możesz a ja nie?

No akurat ziemniaki przez ostatnie dwa lata były dużo lepsze niż jabłka... W tym roku akurat słabo ziemniak... a koszta zalozenia i utrzymania hektara kartofla a jabłoni to inna bajka....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...