Skocz do zawartości

ile można zebrać gali paska


Gość Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzesiek

Pytanie do sadownikow nie  komentatorów,  ile można zebrać gali paska z 4000 drzew od 7 cm . Jakie są koszta związane z ochroną.  Kolejne pytanie co myślicie o rubinstarze i suprze. Proszę o odpowiedzi. Realistom dziękuję.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Doświadczony życiem
1 godzinę temu, Gość Grzesiek napisał:

Pytanie do sadownikow nie  komentatorów,  ile można zebrać gali paska z 4000 drzew od 7 cm . Jakie są koszta związane z ochroną.  Kolejne pytanie co myślicie o rubinstarze i suprze. Proszę o odpowiedzi. Realistom dziękuję.  

Drogi Grzesiu,daj sobie spokój z sądownictwem,ta branża umarła już dawno temu kg jabłek 20 lat temu kosztował średnio 1zł a litr napędu również 1 zł,dniówka pracownika 40zl,dziś 140, jabłko kosztuje dziś średnio również 1 zł,Produkowaliśmy 1 milion ton ,dziś 4,5.Sadownictwo dziś jest zawodem dla starców którzy muszą dożyć do emerytury i śmierci. Młody który chce zostać sadownikiem,na pewno jest głupkiem,lub masochisto, który chce zmarnować sobie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Grzesiek napisał:

Pytanie do sadownikow nie  komentatorów,  ile można zebrać gali paska z 4000 drzew od 7 cm . Jakie są koszta związane z ochroną.  Kolejne pytanie co myślicie o rubinstarze i suprze. Proszę o odpowiedzi. Realistom dziękuję.  

Od 30 do 80 ton w zależności od twojej wiedzy, doświadczenia i zainwestowanych środków ..

 

Jakie pytanie taka odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek
46 minut temu, Gość Doświadczony życiem napisał:

Drogi Grzesiu,daj sobie spokój z sądownictwem,ta branża umarła już dawno temu kg jabłek 20 lat temu kosztował średnio 1zł a litr napędu również 1 zł,dniówka pracownika 40zl,dziś 140, jabłko kosztuje dziś średnio również 1 zł,Produkowaliśmy 1 milion ton ,dziś 4,5.Sadownictwo dziś jest zawodem dla starców którzy muszą dożyć do emerytury i śmierci. Młody który chce zostać sadownikiem,na pewno jest głupkiem,lub masochisto, który chce zmarnować sobie życie.

A Ty czym się zajmujesz? Skoro nic się nie opłaca to po cholerę  robić,  pracować? Nie nauczyło Cię jeszcze życie dużo musisz się nauczyć,  bo jak widzę że tylko chcesz kogoś dobić i zniechęcić tu chodzi o to aby ktoś nie robił Tobie konkurencji . Szanujmy się ludzie nawzajem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Doświadczony życiem

Drogi Grzesiu,w szkole nie nauczyli Cię czytać z zrozumieniem.spojz na Nic,i to zdanieSadownictwo dziś jest zawodem dla starców którzy muszą dożyć do emerytury i śmierci. .chciałem Ci pomóc nie popełnić życiowego błędu,ale widzę że Podjąłeś już decyzję. Życze zdrowia i sukcesów w tym pięknym zawodzie.                     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielki Ben
1 godzinę temu, Gość Doświadczony życiem napisał:

Drogi Grzesiu,w szkole nie nauczyli Cię czytać z zrozumieniem.spojz na Nic,i to zdanieSadownictwo dziś jest zawodem dla starców którzy muszą dożyć do emerytury i śmierci. .chciałem Ci pomóc nie popełnić życiowego błędu,ale widzę że Podjąłeś już decyzję. Życze zdrowia i sukcesów w tym pięknym zawodzie.                     

 

W dzisiejszych czasach najbardziej opłacalne jest nic nie robienie i wyciąganie rąk po socjal.

Po co w ogóle pracować..?

Tylko durnie pracują...

Szkoda zdrowia, nerw i strata czasu na pracę.

Lepiej nic nie robić i przesiedzieć całe życie w domu, na działce, na ławeczce w parku a, rząd przecież da bo ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Fabian
2 godziny temu, Gość Grzesiek napisał:

A Ty czym się zajmujesz? Skoro nic się nie opłaca to po cholerę  robić,  pracować? Nie nauczyło Cię jeszcze życie dużo musisz się nauczyć,  bo jak widzę że tylko chcesz kogoś dobić i zniechęcić tu chodzi o to aby ktoś nie robił Tobie konkurencji . Szanujmy się ludzie nawzajem ..

Powiem wam Panowie i Panie wieczorem po pracy w ramach relaksu warto poczytać ten wątek na forum.

Człowiekowi buzia samą się śmieje.

Co do cen to bez zmian idared 1 zł reszta wyżej.

P.S

Zwróćcie Szanowni Państwo Jak oblegana jest ta zaķładka ceny jabłek na eksport,  dziennie kilkanaście wpisów. O czymś to świadczy, czyżby dużo osób czekało na pińć złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec
4 godziny temu, Gość Doświadczony życiem napisał:

Drogi Grzesiu,daj sobie spokój z sądownictwem,ta branża umarła już dawno temu kg jabłek 20 lat temu kosztował średnio 1zł a litr napędu również 1 zł,dniówka pracownika 40zl,dziś 140, jabłko kosztuje dziś średnio również 1 zł,Produkowaliśmy 1 milion ton ,dziś 4,5.Sadownictwo dziś jest zawodem dla starców którzy muszą dożyć do emerytury i śmierci. Młody który chce zostać sadownikiem,na pewno jest głupkiem,lub masochisto, który chce zmarnować sobie życie.

Zapomniałeś dodać, że kiedyś jabłek z hektara było 15 ton, a teraz jest 80 albo 100 jak ktoś dba i ma nowoczesny sad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tobiasz

Hej.

Mam wysadzonej Gali Brookfield 3 hektary na ziemia klasy 3, nowizna wcześniej były warzywa. W tym roku minęło 5 lat od posadzenia jabłoni z renowoanej polskiej szkółki materiał 2 letni 7+.  Rozstawa to 0.75cm x 3.2cm, wysokość drzew 320cm. co daje niecałe 4000 drzewek na ha. Plon w tym roku jabłka deserowego wyniósł 87 ton (powyżej 7cm było to 48 ton). Odsorty zostały na ziemi.

Rok wcześniej wskutek przymrozkow plon jabłka deserowego był nie większy jak 50ton. Sporo było towaru ordzawonego który również został pod drzewami.

Ogólnie powierzchnia nasadzeń jabłoni w naszym gospodarstwie to 17hektarow. Najstarsze mają 9 lat. 

Wiosna sadzimy 2 hektary empire 0.50x300cm oraz Crimson crisp 1 hekttar w rozstawie 0.75x 3.20.

 

P.s 80% towaru sprzedaliśmy prosto z drzewa lub po presorcie na Holandię.

Pozdrawiam Tobiasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Doświadczony życiem napisał:

Drogi Grzesiu,daj sobie spokój z sądownictwem,ta branża umarła już dawno temu kg jabłek 20 lat temu kosztował średnio 1zł a litr napędu również 1 zł,dniówka pracownika 40zl,dziś 140, jabłko kosztuje dziś średnio również 1 zł,Produkowaliśmy 1 milion ton ,dziś 4,5.Sadownictwo dziś jest zawodem dla starców którzy muszą dożyć do emerytury i śmierci. Młody który chce zostać sadownikiem,na pewno jest głupkiem,lub masochisto, który chce zmarnować sobie życie.

Następny 'pacjent'  który twierdzi że sie nie opłaca....wujek dobra rada za dyche. To co sie opłaca twoim zdaniem ? może robota na etacie za 2500 zł ? to idz i pracuj zobaczymy czego sie dorobisz. Takiej kasy jak co niektórzy wzieli to inni przez 10 lat nie zarobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Doświadczony życiem napisał:

Drogi Grzesiu,daj sobie spokój z sądownictwem,ta branża umarła już dawno temu kg jabłek 20 lat temu kosztował średnio 1zł a litr napędu również 1 zł,dniówka pracownika 40zl,dziś 140, jabłko kosztuje dziś średnio również 1 zł,Produkowaliśmy 1 milion ton ,dziś 4,5.Sadownictwo dziś jest zawodem dla starców którzy muszą dożyć do emerytury i śmierci. Młody który chce zostać sadownikiem,na pewno jest głupkiem,lub masochisto, który chce zmarnować sobie życie.

Prawdę człowiek napisał i taki hejt.dzis opłacanie tylko nielegalny biznes....karuzele vatoskie,lewe fajki,burdele...matko nie bo to gruby paragraf i wysoki wyrok..

 

W tym kraju legalnie pracując można tylko zdrowie stracić...smutne fakty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Tobiasz napisał:

Hej.

Mam wysadzonej Gali Brookfield 3 hektary na ziemia klasy 3, nowizna wcześniej były warzywa. W tym roku minęło 5 lat od posadzenia jabłoni z renowoanej polskiej szkółki materiał 2 letni 7+.  Rozstawa to 0.75cm x 3.2cm, wysokość drzew 320cm. co daje niecałe 4000 drzewek na ha. Plon w tym roku jabłka deserowego wyniósł 87 ton (powyżej 7cm było to 48 ton). Odsorty zostały na ziemi.

Rok wcześniej wskutek przymrozkow plon jabłka deserowego był nie większy jak 50ton. Sporo było towaru ordzawonego który również został pod drzewami.

Ogólnie powierzchnia nasadzeń jabłoni w naszym gospodarstwie to 17hektarow. Najstarsze mają 9 lat. 

Wiosna sadzimy 2 hektary empire 0.50x300cm oraz Crimson crisp 1 hekttar w rozstawie 0.75x 3.20.

 

P.s 80% towaru sprzedaliśmy prosto z drzewa lub po presorcie na Holandię.

Pozdrawiam Tobiasz

" został pod drzewami" - koń by się uśmiał, za 0,08zł w kolejce większość stała,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tobiasz
5 godzin temu, Gość Zenon napisał:

" został pod drzewami" - koń by się uśmiał, za 0,08zł w kolejce większość stała,

Wiem, że dla większości jest to dziwne. Ale u nas odpad produkcyjny w latach bez gradu nie przekracza 10% i nie jest zbierany. Zbiór prowadzimy nawet 3 krotnie na najstarszej kwaterze Gali Must, te owoce są kierowane do bezpośredniej sprzedaży.

Duża część osób, które znam również tak samo działa.

Jeszcze daleko nam do zachodu Europy widząc większość nasadzeń w rejonie warecko-grojeckim i lubelskim. Ogromne drzewa na mocnych podkładkach produkujące drewno a nie jabłka.

Pozdrawiam Tobiasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Tobiasz napisał:

Wiem, że dla większości jest to dziwne. Ale u nas odpad produkcyjny w latach bez gradu nie przekracza 10% i nie jest zbierany. Zbiór prowadzimy nawet 3 krotnie na najstarszej kwaterze Gali Must, te owoce są kierowane do bezpośredniej sprzedaży.

Duża część osób, które znam również tak samo działa.

Jeszcze daleko nam do zachodu Europy widząc większość nasadzeń w rejonie warecko-grojeckim i lubelskim. Ogromne drzewa na mocnych podkładkach produkujące drewno a nie jabłka.

Pozdrawiam Tobiasz

A świstak siedzi i zawija......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Tobiasz napisał:

Wiem, że dla większości jest to dziwne. Ale u nas odpad produkcyjny w latach bez gradu nie przekracza 10% i nie jest zbierany. Zbiór prowadzimy nawet 3 krotnie na najstarszej kwaterze Gali Must, te owoce są kierowane do bezpośredniej sprzedaży.

Duża część osób, które znam również tak samo działa.

Jeszcze daleko nam do zachodu Europy widząc większość nasadzeń w rejonie warecko-grojeckim i lubelskim. Ogromne drzewa na mocnych podkładkach produkujące drewno a nie jabłka.

Pozdrawiam Tobiasz

Ameryka panie...ale w internecie każdy kozak i nikt nie zbierał po 8 gr tak jak teraz nikt na PiS nie głosował :)))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tobiasz
1 godzinę temu, Prorok napisał:

Ameryka panie...ale w internecie każdy kozak i nikt nie zbierał po 8 gr tak jak teraz nikt na PiS nie głosował :)))

 

Jeśli nie wierzysz to zapraszam do mnie do gospodarstwa. Podaj e-mail to wyślę swój adres i zobaczysz jak to wygląda czy mówię prawdę czy nie.

P.S na PiS głosowałem, nie będę ukrywał ale to nie ma nic do rzeczy.

Pozdrawiam Tobiasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Tobiasz napisał:

Jeśli nie wierzysz to zapraszam do mnie do gospodarstwa. Podaj e-mail to wyślę swój adres i zobaczysz jak to wygląda czy mówię prawdę czy nie.

P.S na PiS głosowałem, nie będę ukrywał ale to nie ma nic do rzeczy.

Pozdrawiam Tobiasz

Ja akurat ci wierze w twoje osiągi związane z wydajnością, a sam wiem, że za dobre jabłko i gruszkę można w Holandii nawet dobre pieniądze dostać. Tam sporo sadowników handluje. Szkoda tylko, że na PiS głosujesz ( i jesteś z tego zadowolony ). 5 zwierząt  to ostrzeżenie dla wszystkich branż rolnictwa, że dla jakiejś durnej idei można nie pytając nikogo o zdanie pogrążyć daną branże. To może dotyczyć każdą branże tylko powód inny. Nam nie trzeba zakazów obrzydliwej unii jak sami się pogrążamy. Ja choć nie mam żywca nie zagłosuje za partiami które głosowaly za 5-ka, bo zwyczajnie mają nas w d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tobiasz
8 godzin temu, Gość Doniu napisał:

Ja akurat ci wierze w twoje osiągi związane z wydajnością, a sam wiem, że za dobre jabłko i gruszkę można w Holandii nawet dobre pieniądze dostać. Tam sporo sadowników handluje. Szkoda tylko, że na PiS głosujesz ( i jesteś z tego zadowolony ). 5 zwierząt  to ostrzeżenie dla wszystkich branż rolnictwa, że dla jakiejś durnej idei można nie pytając nikogo o zdanie pogrążyć daną branże. To może dotyczyć każdą branże tylko powód inny. Nam nie trzeba zakazów obrzydliwej unii jak sami się pogrążamy. Ja choć nie mam żywca nie zagłosuje za partiami które głosowaly za 5-ka, bo zwyczajnie mają nas w d...

Oddałem głos na partię rządząca w ostatnich wyborach do czego się jawnie przyznaje ale nie mówię że uczyniłbym to jeszcze raz widząc co dzieje się w naszym kraju choćby z ,,pandemia,,. 

Ale to nie jest miejsca aby uprawiać politykę...

Pozdrawiam Tobiasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Tobiasz napisał:

Jeśli nie wierzysz to zapraszam do mnie do gospodarstwa. Podaj e-mail to wyślę swój adres i zobaczysz jak to wygląda czy mówię prawdę czy nie.

P.S na PiS głosowałem, nie będę ukrywał ale to nie ma nic do rzeczy.

Pozdrawiam Tobiasz

Masz jeszcze galę na drzewie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tobiasz
17 minut temu, Prorok napisał:

No to co mamy oglądać?;)

Puste drzewa?

To już widziałem w Polsce i za granicą

Powinieneś mieć nick prowokator a nie prorok.

Bez odbioru. Tobiasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2020 o 07:19, Gość Tobiasz napisał:

Hej.

Mam wysadzonej Gali Brookfield 3 hektary na ziemia klasy 3, nowizna wcześniej były warzywa. W tym roku minęło 5 lat od posadzenia jabłoni z renowoanej polskiej szkółki materiał 2 letni 7+.  Rozstawa to 0.75cm x 3.2cm, wysokość drzew 320cm. co daje niecałe 4000 drzewek na ha. Plon w tym roku jabłka deserowego wyniósł 87 ton (powyżej 7cm było to 48 ton). 

87 ton z ha czy z 3 ha ? Naprawdę chciałbym to zobaczyć... Niedaleko mam tak gęste nasadzenia i nie widzę tam takich plonów, no chyba że na papierze bo są potrzebne do prania gotówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tobiasz
15 godzin temu, Gość Olaf napisał:

87 ton z ha czy z 3 ha ? Naprawdę chciałbym to zobaczyć... Niedaleko mam tak gęste nasadzenia i nie widzę tam takich plonów, no chyba że na papierze bo są potrzebne do prania gotówki. 

Jest to plon z jednego hektara. Zauważ to, że drzewa prowadzimy do wysokości 320cm. Większość sądów jest prowadzona do 290cm (3metrowy bambusy wbity w ziemię ). U nas tyczki zawieszamy. Na różnicy 30cm jestem w stanie zebrać więcej o około 8-12 ton jabłka, przy takich samych nakładach na Śor, roboczogodziny, paliwo). Dodam również, że nie mieliśmy żadnych wypadów, drzewka w doskonałej kondycji. Przerzedzamy jabłonie już w fazie kwitnienia żyłkami, następnie jeżeli zachodzi potrzeba stosowana jest chemia. Im wcześniej tym korzystniej dla plonu. Miąższość korony w dolnej części drzewa to oo cięciu mechanicznych 50cm, trochę więcej niż zalecenia holenderskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...