Skocz do zawartości

Nowości wśród odmian ziemniaka


Gość Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

Nowościami w śród odmian? To co dla jednego jest nowością to dla drugiego jest staroć. Moi detaliczni klienci pytają o Lenino bo Denar to dla nich jakieś nowoczesne wymysły więc wiesz pytanie jest nietrafione z resztą nie plon się liczy a zbyt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam w nowości nie wierzę nie ma to jak sprawdzone odmiany.U mnie na słabe ziemie 5 klasa najlepiej sprawdzają się odmiany wineta michalina i santina. w tym roku wyszło mi spokojnie po 40-45ton z hektara to jest średnia z wszystkim odmian. Najlepiej zawsze jestem zadowolony z odmiany Michalina radzi sobie z brakiem deszczu i znadmiernymi opadami nie biorą ja żadne choroby sadzeniaki już mam od kilku lat swoje i wogole się nie wyradzają. tez są smaczne ludzie je chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość odmiany napisał:

ja tam w nowości nie wierzę nie ma to jak sprawdzone odmiany.U mnie na słabe ziemie 5 klasa najlepiej sprawdzają się odmiany wineta michalina i santina. w tym roku wyszło mi spokojnie po 40-45ton z hektara to jest średnia z wszystkim odmian. Najlepiej zawsze jestem zadowolony z odmiany Michalina radzi sobie z brakiem deszczu i znadmiernymi opadami nie biorą ja żadne choroby sadzeniaki już mam od kilku lat swoje i wogole się nie wyradzają. tez są smaczne ludzie je chwalą.

w Michalinie mam rozumieć że jak jest zbyt dużo deszczu, to nie gnije? Bo mam takie pole co jak trafi na mokry rok, to połowe zalewa i i plon dużo niższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ursus4062 napisał:

w Michalinie mam rozumieć że jak jest zbyt dużo deszczu, to nie gnije? Bo mam takie pole co jak trafi na mokry rok, to połowe zalewa i i plon dużo niższy

w tym roku miałem jeden kawałek pola co zalało go w dołku wiadomo woda uszła po paru dniach inne odmiany jak wineta santina w tych miejscach wyginęła a Michalinie nic nie było przy kopaniach tez rewelacja nie ma zielonych bo ziemniaki są głęboko osadzone w ziemi nie pod wierzkiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2020 o 13:22, Ursus4062 napisał:

Ja zawsze miałem lorda, riviere i volumie, a w tym roku kupiłem na rozsade jeszcze arizone i ranomiego od agrico

Lord - mega odmiana. U mnie idzie Lord, potem Vineta - ludzie się nauczyli i innych nie chcą. W przyszłym roku na próbę idzie odmiana Jurek z HZ zamarte, ponoć lepsza od Vinety ... ponoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość ROL_ napisał:

Lord - mega odmiana. U mnie idzie Lord, potem Vineta - ludzie się nauczyli i innych nie chcą. W przyszłym roku na próbę idzie odmiana Jurek z HZ zamarte, ponoć lepsza od Vinety ... ponoć

Lorda też mam odmiana wczesna ale i tak nać była długo zielona do sierpnia. Dużo jest pod krzakiem i są grube ludzie tez ją zachwalają ze są smaczne bulwy podłużne super się przechowują , babki do stołówek tylko te ziemianki chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...