Jump to content
Guest Bodzio

Nowości wśród odmian ziemniaka

Recommended Posts

Guest Bodzio

Witam was rolnicy 

Pochwalcie się swoimi nowościami wśród odmian oraz plonem jaki się udało osiągnąć

Ps

Proszę o realne ilości 

Guest Gosc.

Czy nie za dużo tych wiadomości chcesz uzyskać? Wątpię w szczere odpowiedzi a raczej przypuszczam że ktoś wpuści cię w maliny.

Guest Mgr

Nowościami w śród odmian? To co dla jednego jest nowością to dla drugiego jest staroć. Moi detaliczni klienci pytają o Lenino bo Denar to dla nich jakieś nowoczesne wymysły więc wiesz pytanie jest nietrafione z resztą nie plon się liczy a zbyt. 

Guest Gosc.
Godzinę temu, Gość FFQ napisał:

Jak dla mnie najlepszy jednak Grunwald.

Kolego troszkę powagi i nie rób sobie jaj.

Guest odmiany

ja tam w nowości nie wierzę nie ma to jak sprawdzone odmiany.U mnie na słabe ziemie 5 klasa najlepiej sprawdzają się odmiany wineta michalina i santina. w tym roku wyszło mi spokojnie po 40-45ton z hektara to jest średnia z wszystkim odmian. Najlepiej zawsze jestem zadowolony z odmiany Michalina radzi sobie z brakiem deszczu i znadmiernymi opadami nie biorą ja żadne choroby sadzeniaki już mam od kilku lat swoje i wogole się nie wyradzają. tez są smaczne ludzie je chwalą.

14 godzin temu, Gość odmiany napisał:

ja tam w nowości nie wierzę nie ma to jak sprawdzone odmiany.U mnie na słabe ziemie 5 klasa najlepiej sprawdzają się odmiany wineta michalina i santina. w tym roku wyszło mi spokojnie po 40-45ton z hektara to jest średnia z wszystkim odmian. Najlepiej zawsze jestem zadowolony z odmiany Michalina radzi sobie z brakiem deszczu i znadmiernymi opadami nie biorą ja żadne choroby sadzeniaki już mam od kilku lat swoje i wogole się nie wyradzają. tez są smaczne ludzie je chwalą.

w Michalinie mam rozumieć że jak jest zbyt dużo deszczu, to nie gnije? Bo mam takie pole co jak trafi na mokry rok, to połowe zalewa i i plon dużo niższy

Guest odmiany
4 godziny temu, Ursus4062 napisał:

w Michalinie mam rozumieć że jak jest zbyt dużo deszczu, to nie gnije? Bo mam takie pole co jak trafi na mokry rok, to połowe zalewa i i plon dużo niższy

w tym roku miałem jeden kawałek pola co zalało go w dołku wiadomo woda uszła po paru dniach inne odmiany jak wineta santina w tych miejscach wyginęła a Michalinie nic nie było przy kopaniach tez rewelacja nie ma zielonych bo ziemniaki są głęboko osadzone w ziemi nie pod wierzkiem 

Guest ROL_
W dniu 22.11.2020 o 13:22, Ursus4062 napisał:

Ja zawsze miałem lorda, riviere i volumie, a w tym roku kupiłem na rozsade jeszcze arizone i ranomiego od agrico

Lord - mega odmiana. U mnie idzie Lord, potem Vineta - ludzie się nauczyli i innych nie chcą. W przyszłym roku na próbę idzie odmiana Jurek z HZ zamarte, ponoć lepsza od Vinety ... ponoć

Guest kazik
4 godziny temu, Gość ROL_ napisał:

Lord - mega odmiana. U mnie idzie Lord, potem Vineta - ludzie się nauczyli i innych nie chcą. W przyszłym roku na próbę idzie odmiana Jurek z HZ zamarte, ponoć lepsza od Vinety ... ponoć

Lorda też mam odmiana wczesna ale i tak nać była długo zielona do sierpnia. Dużo jest pod krzakiem i są grube ludzie tez ją zachwalają ze są smaczne bulwy podłużne super się przechowują , babki do stołówek tylko te ziemianki chcą