Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ceny jabłek 2016/2017


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie masz rację.. Tak czy siak prawda jest jedna i ogólnopowszechna -> POLSKI RZĄD TO JEDNO WIELKIE UGRUPOWANIE ŚLEPO IDĄCYCH KWOT ZA KOGUTEM ( USA ) i dążących tylko i wyłącznie do wzbogacenia własnej kieszeni, nic poza tym, sprawy Polskiego narodu mało co ich interesują, najlepiej to niech jeszcze jedno 500+ dadzą żeby nikt już nie gdakał i tyle . 

wczoraj pisali oburzeni sadownicy na IGRiT o tym że p.Macierzyński ze Zbroszy Dużej ogłasza kupno pięknego jabłka od 7cm wykolorowane w 80% po 35 gr, ludzie takie jabłko mu wożą z tym że po sprawdzeniu już na skupie okazuje się że coś jest nie tak i proponuje 25 lub 27 gr albo odjazd do domu,normalnie nóż się otwiera w kieszeni,ale cymbały wiozą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest tak zawsze cena czasami atrakcyjna a co do czego -5gr -10gr bo jedno jabłko złe bo za żółte itp...Teraz to jest kpina cena początkowa...woziłem kiedyś to wiem, ale zawiozłem z pięć razy i mi się odechciało, wyszedłem jak Zabłocki na mydle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kolegaputina

Jak widzę ogłoszenie Zbrosza i macierzyński to wiem, że nawet gdyby oferował 10xtyle, ile normalnie jest to NIE WARTO tam jechać raz, że ceny jak widzicie to bardzo marne, a druga sprawa okazuje się, że na miejscu jest co innego. Raz tam zawiozłem, wcześniej było wszystko dogadane, tak aby nie było ale, że coś jest nie tak, wróciłem z towarem.

Druga sprawa śmieszne są te ceny spad te 20 groszy a jabłko dobre niby po 50, ale po przesortowaniu w grupach z 10 ton robi się dobrego tylko 2 tony, reszta na spad, coś tam coś tam, tu zmiana, tam korekta i wychodzi, że się sprzedało, ale po 30, bo paliwo, bo coś tam i taka cena.

Ja rwę dobre jabłko, lepsze odstawiam na deser, a to co poszłoby na spad jest rwane w palety też, aby go na ten moment nie niszczyć i odstawiane na bok, bo jak się okazuje część miastowych nie ma zamiaru zbierać w swoich ekologicznych sadach inni przy takiej cenie się nie chcą schylać, a jak patrzę jabłka wcale nie będzie tak dużo jak krzyczeli. To może spowodować, że zakłady obudzą się w listopadzie i rzucą lepszą cenę wtedy im sprzedam spady na razie sobie czekają na lepsze czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę ogłoszenie Zbrosza i macierzyński to wiem, że nawet gdyby oferował 10xtyle, ile normalnie jest to NIE WARTO tam jechać raz, że ceny jak widzicie to bardzo marne, a druga sprawa okazuje się, że na miejscu jest co innego. Raz tam zawiozłem, wcześniej było wszystko dogadane, tak aby nie było ale, że coś jest nie tak, wróciłem z towarem.

Druga sprawa śmieszne są te ceny spad te 20 groszy a jabłko dobre niby po 50, ale po przesortowaniu w grupach z 10 ton robi się dobrego tylko 2 tony, reszta na spad, coś tam coś tam, tu zmiana, tam korekta i wychodzi, że się sprzedało, ale po 30, bo paliwo, bo coś tam i taka cena.

Ja rwę dobre jabłko, lepsze odstawiam na deser, a to co poszłoby na spad jest rwane w palety też, aby go na ten moment nie niszczyć i odstawiane na bok, bo jak się okazuje część miastowych nie ma zamiaru zbierać w swoich ekologicznych sadach inni przy takiej cenie się nie chcą schylać, a jak patrzę jabłka wcale nie będzie tak dużo jak krzyczeli. To może spowodować, że zakłady obudzą się w listopadzie i rzucą lepszą cenę wtedy im sprzedam spady na razie sobie czekają na lepsze czasy.

Pan macierzyński pewnie czyta nasze posty i jemu to lata że tak brzydko napiszę bo dziś wystawił cenę za rwanego championa 26gr i jest pewien że mu ludzie zawiozą,jemu się nie dziwię bo pewnie każdy by to zrobił,ale gdzie poczucie jakiej kolwiek dumy u takiego człowieka co mu to zawiezie,ja na miejscu p.macierzyńskiego bym takiemu człowiekowi zaproponował 15 gr albo odjazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan macierzyński pewnie czyta nasze posty i jemu to lata że tak brzydko napiszę bo dziś wystawił cenę za rwanego championa 26gr i jest pewien że mu ludzie zawiozą,jemu się nie dziwię bo pewnie każdy by to zrobił,ale gdzie poczucie jakiej kolwiek dumy u takiego człowieka co mu to zawiezie,ja na miejscu p.macierzyńskiego bym takiemu człowiekowi zaproponował 15 gr albo odjazd

bary to zgodne z tym macierzyńskjim walib takie ceny że niewiadomo czy śmiać czy płakać to jest cyrk nie skup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co jadą z ładnym jabłkiem i wiozą za takie psie pieniądze jeszcze macirzyński ich op.ie.la, że mało kolory, że zbyt kwadratowe, że... to musza być już naprawdę ludzie, którzy nie mają w sobie za nic honoru i rozumu.

Dojdzie do tego, że sadownik będzie całował kupca w buty i prosił się aby wziął za 25 groszy.

 

A na poważnie też uważam, że w tym roku ceny pójdzie ze spadem w górę bo zakładziki się chyba trochę przeliczyli, a jabłkiem ogólnie jak widzę u siebie nie ma szału już ile jest zerwanego a to dopiero początek października o tej porze to ruch był gigantyczny a teraz nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w lubelskiem jabłko w skrzyniach na export na Węgry 85gr może ktoś mi powie gdzieś musi być haczyk tska cena w skrzyni to marzenie każdego sadownika.

Ta jasne 80 to może i płacą na najdroższe odmiany w PL te wszystkie bogate sortowanie, ale jak przesortują to sorry, ale nie po 80, ale wyjdzie Ci może po 65 groszy rarytas to jest więc wielki jak na jabłko w stylu gala czy prince, a aby nie było, że nie mam racji to oto dowód, najdroższa na rynku odmiana bo na princa taki szał, ale cena nie powala.

525a3d126d836d1d95b119d49c966d49.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku,opanuj się na jakim skupie?,jeśli ty wierzysz w skupy to nie ma co się dziwić twojemu zdumieniu,życzę powodzenia

 

Koszt transportu do 1 kg jabłek przy tej cenie 0,29 zł ile ci wychodzi ? bo nic o tym nie piszesz a to informacja  ważna

Bo jak do Chełma z Warki i 1160 kg w trzech skrzyniopaletach  plus do tego wiatol to cena dobra jak kredyt we frankach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt transportu do 1 kg jabłek przy tej cenie 0,29 zł ile ci wychodzi ? bo nic o tym nie piszesz a to informacja  ważna

Bo jak do Chełma z Warki i 1160 kg w trzech skrzyniopaletach  plus do tego wiatol to cena dobra jak kredyt we frankach.

Pozdrawiam

o czym ty do mnie piszesz,na mojej wsi od wtorku stoją 4 patelnie z konina,jedna odjechała z 27 tonami,płacą dziś na rękę 30 gr i nie ma chętnych do sypania,a ty mi tu zajeżdżasz z 3 skrzyniami,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...