Skocz do zawartości

Plon jabłka z hektara w 2020


Majkel207

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Prorok napisał:

Niemożliwe... przecież nima japka

ja tam nie wierze w żadne szacunki GUS itp, najłatwiej ilość jabłka rozpoznać po ty czy ludzie szukają skrzyń w czasie zbiorów czy może sprzedają skrzynie, a to teraz łatwo określić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Majkel207 napisał:

ja tam nie wierze w żadne szacunki GUS itp, najłatwiej ilość jabłka rozpoznać po ty czy ludzie szukają skrzyń w czasie zbiorów czy może sprzedają skrzynie, a to teraz łatwo określić

Jak szukają to jest 5 z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 18:49, Prorok napisał:

Ale widzę,że po prostu jest więcej jabłek niż w poprzednim sezonie

gdzie jest więcej tych jabłek, u ciebie w sadzie? w twojej wsi, gminie, powiecie, województwie, kraju, europie, świecie i oceniasz to na podstawie wizji lokalnych których dokonywałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Majkel207 napisał:

gdzie jest więcej tych jabłek, u ciebie w sadzie? w twojej wsi, gminie, powiecie, województwie, kraju, europie, świecie i oceniasz to na podstawie wizji lokalnych których dokonywałeś?

GUS,trsk,wapa,i dane z USA...wszyscy twierdzą,że jest więcej...

Pewnie uważasz,że wszyscy powyżej to idioci a tylko ty masz rację i jest mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Godzinę temu, Gość sds napisał:

Jechalem ostatnio do Radomia przez Białą Rawską i Grójec, towaru na drzewach na pewno wiecej niż było. Gadki ze jest mało to zaklinanie rzeczywistości i zwykle bzdury

 

Wiem z autopsji w moim sadzie, przy drodze ciepło drzewa oblepione ''czym dalej w las tym bidnieje wszystko....''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 09:21, Prorok napisał:

GUS,trsk,wapa,i dane z USA...wszyscy twierdzą,że jest więcej...

Pewnie uważasz,że wszyscy powyżej to idioci a tylko ty masz rację i jest mniej

Dlaczego na podstawie moich postów wysuwasz jakieś głupie stwierdzenia? JA tylko opisuje swoje spostrzeżenia, a idiotą jak już o bym nazwał kogoś kto bazuje na szacunkach zbiorów w PL robionych w USA, kolejnym moim spostrzeżeniem jest to że szczególnie idared zawiódł, po tragicznym poprzednim roku na drzewach wydawało się sporo jabłka, a praktyce wyszło znacznie mniej i słyszę z różnych stron podobne spostrzeżenia, u mnie jabłka jest więcej niż rok temu, ale u mnie rok temu było 10% normalnego zbioru a w tym roku będzie jakieś 35%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prorok napisał:

Ja też tylko opisuje swoje spostrzeżenia plus szacunki uznanych organizacji i instytucji;)

Jakie posty takie stwierdzenia;)

Tylko stwierdziłeś, że pewnie mam ich za idiotów, nie mam, ale pewnie ty, tak samo jak wiemy, że ich szacunki to tylko prognozy, nie raz się mylili w przeszłości bardziej lub mniej, myślę, że też w tym sezonie się mylą, jabłka wg mnie będzie mniej niż oni szacują i  duużo mniej niż w 2018, kwestia tylko o ile się mylą, a tego to już nie wiem, a druga kwestia to ile będzie deseru a ile przemysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkel207 napisał:

Tylko stwierdziłeś, że pewnie mam ich za idiotów, nie mam, ale pewnie ty, tak samo jak wiemy, że ich szacunki to tylko prognozy, nie raz się mylili w przeszłości bardziej lub mniej, myślę, że też w tym sezonie się mylą, jabłka wg mnie będzie mniej niż oni szacują i  duużo mniej niż w 2018, kwestia tylko o ile się mylą, a tego to już nie wiem, a druga kwestia to ile będzie deseru a ile przemysłu

Mylili się na + i na -

Moim zdaniem jest więcej i deseru i przemysłu.do tego większość gazuje i nastawia się na długie trzymanie .

Sam jestem ciekaw tego sezonu ,jak to wszystko się potoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Prorok napisał:

Mylili się na + i na -

Moim zdaniem jest więcej i deseru i przemysłu.do tego większość gazuje i nastawia się na długie trzymanie .

Sam jestem ciekaw tego sezonu ,jak to wszystko się potoczy

Więcej od 2018 czy 2019?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...