Skocz do zawartości

Plon jabłka z hektara w 2020


Majkel207

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Prorok napisał:

Niemożliwe... przecież nima japka

ja tam nie wierze w żadne szacunki GUS itp, najłatwiej ilość jabłka rozpoznać po ty czy ludzie szukają skrzyń w czasie zbiorów czy może sprzedają skrzynie, a to teraz łatwo określić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Majkel207 napisał:

ja tam nie wierze w żadne szacunki GUS itp, najłatwiej ilość jabłka rozpoznać po ty czy ludzie szukają skrzyń w czasie zbiorów czy może sprzedają skrzynie, a to teraz łatwo określić

Jak szukają to jest 5 z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 18:49, Prorok napisał:

Ale widzę,że po prostu jest więcej jabłek niż w poprzednim sezonie

gdzie jest więcej tych jabłek, u ciebie w sadzie? w twojej wsi, gminie, powiecie, województwie, kraju, europie, świecie i oceniasz to na podstawie wizji lokalnych których dokonywałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Majkel207 napisał:

gdzie jest więcej tych jabłek, u ciebie w sadzie? w twojej wsi, gminie, powiecie, województwie, kraju, europie, świecie i oceniasz to na podstawie wizji lokalnych których dokonywałeś?

GUS,trsk,wapa,i dane z USA...wszyscy twierdzą,że jest więcej...

Pewnie uważasz,że wszyscy powyżej to idioci a tylko ty masz rację i jest mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość sds napisał:

Jechalem ostatnio do Radomia przez Białą Rawską i Grójec, towaru na drzewach na pewno wiecej niż było. Gadki ze jest mało to zaklinanie rzeczywistości i zwykle bzdury

 

Wiem z autopsji w moim sadzie, przy drodze ciepło drzewa oblepione ''czym dalej w las tym bidnieje wszystko....''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
W dniu 17.10.2020 o 09:21, Prorok napisał:

GUS,trsk,wapa,i dane z USA...wszyscy twierdzą,że jest więcej...

Pewnie uważasz,że wszyscy powyżej to idioci a tylko ty masz rację i jest mniej

Dlaczego na podstawie moich postów wysuwasz jakieś głupie stwierdzenia? JA tylko opisuje swoje spostrzeżenia, a idiotą jak już o bym nazwał kogoś kto bazuje na szacunkach zbiorów w PL robionych w USA, kolejnym moim spostrzeżeniem jest to że szczególnie idared zawiódł, po tragicznym poprzednim roku na drzewach wydawało się sporo jabłka, a praktyce wyszło znacznie mniej i słyszę z różnych stron podobne spostrzeżenia, u mnie jabłka jest więcej niż rok temu, ale u mnie rok temu było 10% normalnego zbioru a w tym roku będzie jakieś 35%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prorok napisał:

Ja też tylko opisuje swoje spostrzeżenia plus szacunki uznanych organizacji i instytucji;)

Jakie posty takie stwierdzenia;)

Tylko stwierdziłeś, że pewnie mam ich za idiotów, nie mam, ale pewnie ty, tak samo jak wiemy, że ich szacunki to tylko prognozy, nie raz się mylili w przeszłości bardziej lub mniej, myślę, że też w tym sezonie się mylą, jabłka wg mnie będzie mniej niż oni szacują i  duużo mniej niż w 2018, kwestia tylko o ile się mylą, a tego to już nie wiem, a druga kwestia to ile będzie deseru a ile przemysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majkel207 napisał:

Tylko stwierdziłeś, że pewnie mam ich za idiotów, nie mam, ale pewnie ty, tak samo jak wiemy, że ich szacunki to tylko prognozy, nie raz się mylili w przeszłości bardziej lub mniej, myślę, że też w tym sezonie się mylą, jabłka wg mnie będzie mniej niż oni szacują i  duużo mniej niż w 2018, kwestia tylko o ile się mylą, a tego to już nie wiem, a druga kwestia to ile będzie deseru a ile przemysłu

Mylili się na + i na -

Moim zdaniem jest więcej i deseru i przemysłu.do tego większość gazuje i nastawia się na długie trzymanie .

Sam jestem ciekaw tego sezonu ,jak to wszystko się potoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Prorok napisał:

Mylili się na + i na -

Moim zdaniem jest więcej i deseru i przemysłu.do tego większość gazuje i nastawia się na długie trzymanie .

Sam jestem ciekaw tego sezonu ,jak to wszystko się potoczy

Więcej od 2018 czy 2019?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...