Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Burak czerwony


Gość Mario mario

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Mnie to  cały czas chodzi po głowie pytanie , czy jest wogóle  sens buraki zbierać ?? Koszty zbioru i przygotowania do handlu mogą być nie pokryte . 

wszystkim którzy sprzedawają buraka po 20 gr prosto z pola proponuje na przyszly sezon zasiac pszenice,plon 8t cena na dziś 770zł(suma6160) raz opryskasz na chwasty raz na grzyba opryski o 300% tańsze,ziarno do siewu zmieścisz się w 200zł z zaprawieniem a nie jakieś 1500zł.zmieści Ci się na jedną przyczepę,za kombajn zaplacisz 300zł bez szarpania podlewania i ziemia odpocznie a za słome dostaniesz 2 rozrzutniki obornika.Pomyśl o tym i posiej pszenice!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik z centrum

Gdyby tylko miał kto te 20 gr prosto z pola zapłacić to by pięknie było, kłopot w tym że zero kupujących  . Na dodatek zamiast odmiany Alto  zasiałem w tym roku Corillion a ten krzywy jak podkowy porósł  i to kilka h . Co z tego że ponad 100t/h będzie jak wszystko krzywe . Odstąpiłem po kilka paczek dwóm znajomym i u nich z tą odmianą to samo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety doszło dużo nowych osób uprawiających buraki, więc co tu się dziwić że cena ch*jowa , tzw. skoczki co to skaczą z uprawy na uprawę bo sąsiad trzepie kase na warzywach to i ja zrobie.w ten sposób rynek jest zalewany takim towarem.Robiłem buraki 26 lat ale to co teraz się wyprawia to jakiś koszmar.Ziemniak to samo z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byki sie nie opłacają świnie na dnie to ludzie zaczynają kombinować z warzywami i w ten sposób wszyscy idziemy na dno. Tu obok też takiego narwanego mam i do tego ludzie pobrali dofinansowania i teraz aby zwiększyć dochodowość muszą sadzic ziemniaki i ogulnie warzywa bo podobno zwiększają dochodowość. Kto to ku.... wymyślił. Jeszcz 2-3 takie sezony i unijne JD i NH będą po komisach za 50% ceny stały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym kraju cokolwiek opłaca się produkować? Sadzę te same warzywa od kilkunastu lat, mniej więcej na tym samym areale i cena praktycznie się nie zmieniła, mało tego co raz ciężej sprzedać towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to już było a będzie coraz ciaśniej na rynku z warzywami ,ludzie biorą sprzęt na potęgę na dofinansowanie + młody rolnik, chodowla właśnie pada to w warzywa! Trzeba branże zmienić albo uprawiać to czego nieda się zmechanizowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2020 o 14:58, Gość maniek napisał:

Czy w tym kraju cokolwiek opłaca się produkować? Sadzę te same warzywa od kilkunastu lat, mniej więcej na tym samym areale i cena praktycznie się nie zmieniła, mało tego co raz ciężej sprzedać towar

Mam to samo.np pomidor gruntowy od 10 lat ta sama cena.to jakaś parodia w tym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
24 minuty temu, Fistach napisał:

Witajcie. Ma ktoś zbyt na buraczki w tym roku ? Posiadam około 20 ton buraczka odmiany Betako, poradzi ktoś jakimś zbytem ?

 

Zapraszam do ogłoszenia się w sekcji Ogłoszeń - są tam też ogłoszenia kupna, może warto się skontakować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
2 godziny temu, Fistach napisał:

Witajcie. Ma ktoś zbyt na buraczki w tym roku ? Posiadam około 20 ton buraczka odmiany Betako, poradzi ktoś jakimś zbytem ?

 

W ogłoszeniach są tacy co 1000 ton na sprzedaż mają i więcej , a Ty tu  z nie całym autem masz problemy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

W ogłoszeniach są tacy co 1000 ton na sprzedaż mają i więcej , a Ty tu  z nie całym autem masz problemy ???

na gieldzie z toną są problemy,bo giełdy to już dawno przeżytek! żyją tylko 2 miesiace w roku od maja do konca czerwca.Zacznijcie miec zbyt na towar a dopiero siejcie sadzcie. Jesli nie masz jakieś hurtowni pewnej co wezmie ci ziemniaka to zrób skrobiowego nikt na tym zle nie wyszedł.z warzywami to samo!!A jesli nie znajdziesz kontraktu to rób towar wczesny zbierz wszystkie swoje siły zeby to wypchnąć do wakacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

W tym roku to nawet zakontraktowane widocznie nie chcą brać , skoro są ogłoszenia ze sprzedażą 1300 ton . Nie chce mi się wierzyć że tyle buraka ktoś w ciemno zasiał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...