Skocz do zawartości

Sterownik system do kontroli temperatury, klimatu w chłodni


MalySadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Używa ktoś z Was albo ma jakiś sterownik system (interesuje mnie osobne rozwiązanie niezintegrowane z automatyką chłodni) tylko np. rozwiązanie do samodzielnego montażu, które pozwala z osobna na pomiar temperatury, klimatu itd. w chłodni w komorze KA ?

Najlepiej gdyby to było rozwiązanie, które zapisuje pomiary i można zobaczyć w logach albo na komputerze np. wchodząc poprzez przeglądarkę sieć Wifi na stronę naszego systemu, aby sprawdzić pomiary. Np., wieczorem mogło braknąć światła ja nawet o tym nie wiedziałem i chłodnia nie pracowała przez 6h w niezależnym systemie mógłbym zobaczyć takie anomalie.

Osoby, które posiadają zawansowane komory typu KA ULO pewnie mają zintegrowane takie systemu w już zainstalowane rozwiązania chłodnicze, ale mnie interesuje, aby wstawić do chłodni niezależny system, który będzie kontrolował dodatkowo pracę tego głównego systemu, który ma za zadanie chłodzić komorę.

Może ktoś mi coś polecić?

p.s. wiem, że są proste rozwiązania, które pokazują temperaturę na wyświetlaczu itp., ale mi chodzi o coś bardziej zaawansowanego co zapisuje cały czas wyniki i da się to podglądać poprzez komputer najlepiej łącząc się z pogodynką przez WiFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tymi reklamami nawet nie podałem żadnego konkretnego przykładu. Po to jest forum, aby wymieniać się doświadczeniami. Chcę sobie zrobić coś takiego, że zamontuję czujki jakiś moduł, który te dane będzie zbierał i będę mógł podglądać to na komputerze. Wczoraj trochę szukałem na Google i znalazłem coś z jednej firmy, ale tam nie ma czujek aby sprawdzać atmosferę raczej tylko temperatura. Te czujki są bezprzewodowe na baterii pracują niby minimum 2 lata do tego jest coś w rodzaju routera, który zbiera dane z czujek i można podpiąć go pod router domowy i przeglądać te dane przez przeglądarkę. Tylko czy w komorze z paneli taka czujka będzie w stanie wysyłać dane na zewnątrz jak nawet telefon nie łapie mi zasięgu? W terenie otwartym zasięg czujki wynosi około 100 metrów. Druga sprawa sama czujka do temperatury to wydatek 300-600 zł + ten router 600 zł, więc cenowo się zastanawiam czy to dobre rozwiązanie może są lepsze.

Dlatego tu pytam czy sadownicy nie mają czegoś takiego może są inne lepsze rozwiązania. To, co znalazłem jest o tyle dobre, że czujka nie wymaga żadnych kabli, więc wystarczy tylko podpiąć ten router do odbierania danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...