Jump to content
Sign in to follow this  
MalySadownik

Sterownik system do kontroli temperatury, klimatu w chłodni

Recommended Posts

Używa ktoś z Was albo ma jakiś sterownik system (interesuje mnie osobne rozwiązanie niezintegrowane z automatyką chłodni) tylko np. rozwiązanie do samodzielnego montażu, które pozwala z osobna na pomiar temperatury, klimatu itd. w chłodni w komorze KA ?

Najlepiej gdyby to było rozwiązanie, które zapisuje pomiary i można zobaczyć w logach albo na komputerze np. wchodząc poprzez przeglądarkę sieć Wifi na stronę naszego systemu, aby sprawdzić pomiary. Np., wieczorem mogło braknąć światła ja nawet o tym nie wiedziałem i chłodnia nie pracowała przez 6h w niezależnym systemie mógłbym zobaczyć takie anomalie.

Osoby, które posiadają zawansowane komory typu KA ULO pewnie mają zintegrowane takie systemu w już zainstalowane rozwiązania chłodnicze, ale mnie interesuje, aby wstawić do chłodni niezależny system, który będzie kontrolował dodatkowo pracę tego głównego systemu, który ma za zadanie chłodzić komorę.

Może ktoś mi coś polecić?

p.s. wiem, że są proste rozwiązania, które pokazują temperaturę na wyświetlaczu itp., ale mi chodzi o coś bardziej zaawansowanego co zapisuje cały czas wyniki i da się to podglądać poprzez komputer najlepiej łącząc się z pogodynką przez WiFi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Olaf

Jeśli to nie reklama, choć tak wygląda, zadzwoń do porządnego fachowca od chlodni mają już takie zabawki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co Wy z tymi reklamami nawet nie podałem żadnego konkretnego przykładu. Po to jest forum, aby wymieniać się doświadczeniami. Chcę sobie zrobić coś takiego, że zamontuję czujki jakiś moduł, który te dane będzie zbierał i będę mógł podglądać to na komputerze. Wczoraj trochę szukałem na Google i znalazłem coś z jednej firmy, ale tam nie ma czujek aby sprawdzać atmosferę raczej tylko temperatura. Te czujki są bezprzewodowe na baterii pracują niby minimum 2 lata do tego jest coś w rodzaju routera, który zbiera dane z czujek i można podpiąć go pod router domowy i przeglądać te dane przez przeglądarkę. Tylko czy w komorze z paneli taka czujka będzie w stanie wysyłać dane na zewnątrz jak nawet telefon nie łapie mi zasięgu? W terenie otwartym zasięg czujki wynosi około 100 metrów. Druga sprawa sama czujka do temperatury to wydatek 300-600 zł + ten router 600 zł, więc cenowo się zastanawiam czy to dobre rozwiązanie może są lepsze.

Dlatego tu pytam czy sadownicy nie mają czegoś takiego może są inne lepsze rozwiązania. To, co znalazłem jest o tyle dobre, że czujka nie wymaga żadnych kabli, więc wystarczy tylko podpiąć ten router do odbierania danych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest sadownik

Podbijam temat..tez mnie interesuje takie coś...najlepiej proste i niedrogie rozwiązanie...żeby mieć podgląd na sytuację w chłodni jak się np.wyjedzie ..może ktoś ma coś takiego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest GOŚĆ

Mam coś takiego na 3 komory cena około 4 tyś.  Wersja z dopuszczeniem tlenu około 7 tyś 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...