Skocz do zawartości

jabłko eko


Gość artur

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ryszard

Szanowni panowie Ekolodzy,zwracam się do was o bojkot odnośnie cen jabłek ekologicznych.

Firma EKO_POL z Wielkopolski ogłasza się że kupuje jabłko Eko z certyfikatem i badaniami na pozostałości w cenie 90 gr. (W konwencji niektóre skupy płacą 65gr. Sami wiecie ile kosztuje produkcja jabłek w ekologi i o ile mniejsze są plony. Ja osobiście po tej cenie nie oddaję nawet kilograma,już wysypałem 2 zespoły jako jabłko zwykłe i dalej będę to robił,a ten rok jest ostatnim w którym produkuję ekologię.Proszę was jeszcze raz nie dajmy im się bogacić naszym kosztem. Jeśli ta firma wystawiła taką cenę to wszystkie inne zrobią to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ja na razie daje mokry jako konwencjonalny do przetwórni . Nie jeżdżę po sądach ale z tego co mówią to  jabłek eko będzie mało . Malutko deseru i późnych odmian , twardych na obieranie itd też . Tylko co z tego jak mało kto teraz bierze . W połowie września już im się wyklaruje , że towaru nie będzie . A pod koniec to będą brali całe zgniłe . Bo w tym roku nawet konwencjonalnego jabłka nie mieli skąd sprowadzić do sklepów , a przy cenie 5 PLN to mieli z Ameryki jabłka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Z.

Do wszystkich ekologów młodych stażem (ale i nie tylko). Ceny na produkty eko, w roku dobrych cen są zazwyczaj bardzo zbliżone do tzw. konwencji. Duża przebitka - zdarza się że nawet trzykrotnie - jest w latach kiedy konwencja osiąga dno. Przeliczając to na złotówki trudno na ekologii dorobić się w szybki sposób. Ale plusem jest w miarę stabilny dochód na przestrzeni lat. A mówię to z piętnastoletniego doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Makumba

Fajne te jabłka ekologiczne. Widziałem u kolegi sad młody zrywa spad, ale obchodzi się z nimi jak z jajkami, a drugi kolega co też przeszedł na ekologię tylko, że u niego to już wiekowy sad to w tym roku na każdym drzewie po może z 5 jabłek ma, a pod drzewami to dżungla, a jak widzę te ceny to się zastanawiam czy tak ma wyglądać ta ekologia różnica w cenie 15-20 groszy? Ten kolega co ma wiekowy sad to i tak nie odda na ekologię bo nie zbierze takiej ilości aby ktoś po to przyjechał. Polska to dziwny kraj.

Cytat

EKO-POL JUŻ KUPUJEMY. Kupimy jabłko przemysłowe ekologiczne z certyfikatem ekologii i badaniami z tego roku.Tylko ilości cało samochodowe. Nie kupujemy jabłka z konwersi i podobnego do ekologi Odbiór z całej Polski ..Zapraszamy do kontraktowania swoich owoców.Cena na start to 0,80 groszy netto.Realizacja odbioru towaru według kolejności zgłoszeń do współpracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na firmę ... bardzo nie uczciwa firma.

Piszę tę wiadomość aby uchronić producentów przed kłopotami a moderator jak uparty osioł ciągle mnie blokuje-dlaczego?

Edytowane przez IGRiT
Usunięto nazwę firmy z racji nie odpowiedniego wątku na tego typu wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
34 minuty temu, Gość wiola napisał:

Uwaga na firmę ... bardzo nie uczciwa firma.

Piszę tę wiadomość aby uchronić producentów przed kłopotami a moderator jak uparty osioł ciągle mnie blokuje-dlaczego?

Szanowny Użytkowniku,

Wszelkie opinie o firmach proszę umieszczać w sekcji Opinie o firmach: https://www.igrit.pl/forum/forum/41-opinie-o-firmach/

Aby umieścić tam opinię należy się zalogować - dzięki czemu opinia ta staje się wiarygodna.

Anonimowe umieszczanie opinii pod różnymi 'ksywami'  nie jest wiarygodne i z tego powodu jest blokowane.
Godzinę temu z tego samego numeru IP ktoś napisał podobną opinię ale pod inną nazwą - co wygląda mało poważnie.

W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu e-mail lub telefonicznego, w tym wątku na ten temat nie będziemy dyskutować bo nie byłoby to na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...