Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Plon Ziemniaka 2020


Gość Ion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość konefał

To co podajecie to raczej z dwóch hektarów plon, marzyciele. W Holandii mają morski deszczowy klimat, sprzęt za miliony a kopią po 45 ton tyle że oni obliczają plon na podstawie wagi a nie licząc na przyczepy czy wozy konne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpolskiDżonun

60 ton realne do osiągnięcia zresztą widać to po podaży, ziemniaków jest w brud tylko tą cena to lipa straszna ,myślę że trzeba to przejść i nie podawać po 3 zł tylko czekać na klienta i po 10 zł za 15 kg idzie sprzedać ja tak robię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denar i Gala - od 30 - 40 ton plonu ogólnego, Podkarpacie

w zeszłym roku było około 25 ton wiec zauważalnie więcej i własnie o tyle mam nadprodukcji, a że jest tego 25 ha to i robi się problem w obecnej sytuacji, trzeba dodać że u stałych odbiorców schodzi sporo mniej ziemniaka przez to że jest go w opór 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gość rolnik napisał:

Denar i Gala - od 30 - 40 ton plonu ogólnego, Podkarpacie

w zeszłym roku było około 25 ton wiec zauważalnie więcej i własnie o tyle mam nadprodukcji, a że jest tego 25 ha to i robi się problem w obecnej sytuacji, trzeba dodać że u stałych odbiorców schodzi sporo mniej ziemniaka przez to że jest go w opór 

  

Też mam ten sam problem,  chyba pójdzie talerzówka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie sadzic dla wydajnosci poniżej 25 ton to szkoda pola i roboty. Rawa Mazowiecka Irga wydajność handlowa grubego a nie ogólnego 36-38 ton. Denar i Ignacy 45-50 ton. Oczywiście plantacje nawadniane. Na oborniku i odpowiednio dokarmiane. Ziemia klasy 4 i 5. Takie w roku są wydajności i stąd te ceny. Ktoś kto miał słabsze niż pozostałych latach ziemniaki to niech się zastanowi nad dalszą produkcja albo doszkoli się w produkcji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Gość Rawik napisał:

Według mnie sadzic dla wydajnosci poniżej 25 ton to szkoda pola i roboty. Rawa Mazowiecka Irga wydajność handlowa grubego a nie ogólnego 36-38 ton. Denar i Ignacy 45-50 ton. Oczywiście plantacje nawadniane. Na oborniku i odpowiednio dokarmiane. Ziemia klasy 4 i 5. Takie w roku są wydajności i stąd te ceny. Ktoś kto miał słabsze niż pozostałych latach ziemniaki to niech się zastanowi nad dalszą produkcja albo doszkoli się w produkcji.  

Gieroj chłop tylko niedouczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, szpecjalista się odezwał. I co k..... z tej wydajność w tym roku masz. 35-40ton to w tym roku żaden sukces normalka. Z tym że lepiej aby wszyscy mieli te 25ton a sprzedali za godziwe pieniądze niż nadzwigac się tego badziewia i h... z tego mieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku miałem podobne wydajności tylko większe koszty poszły na podlewanie. Ale zwróciło się z nawiązką. Towar wyhandlowany do października. Irga po 25-30 zł  a żółtek 20. Na przechowanie został tylko sadzeniak na którym też zarobilo sie dobre pieniądze. 

Gość Gosc. A jeśli chodzi o niedouczenie to posiadam tytuł magistra jeśli w ogóle wiesz co to znaczy. Umiem liczyć. 

Niedouczoni to byli Ci wszyscy plantatorzy ziemniaka co w tym roku zakupili materiał kwalifikowany po 200 czy 300 zł. To dopiero rekini biznesu. Ile trzeba teraz grubego sprzedać żeby wyjść na swoje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Rawik napisał:

W zeszłym roku miałem podobne wydajności tylko większe koszty poszły na podlewanie. Ale zwróciło się z nawiązką. Towar wyhandlowany do października. Irga po 25-30 zł  a żółtek 20. Na przechowanie został tylko sadzeniak na którym też zarobilo sie dobre pieniądze. 

Gość Gosc. A jeśli chodzi o niedouczenie to posiadam tytuł magistra jeśli w ogóle wiesz co to znaczy. Umiem liczyć. 

Niedouczoni to byli Ci wszyscy plantatorzy ziemniaka co w tym roku zakupili materiał kwalifikowany po 200 czy 300 zł. To dopiero rekini biznesu. Ile trzeba teraz grubego sprzedać żeby wyjść na swoje.

Właśnie przed chwilą myślałem o cenach sadzeniaka ok.3000zł/t. Zabłocki i tak lepiej wyszedł na mydle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Rawik napisał:

W zeszłym roku miałem podobne wydajności tylko większe koszty poszły na podlewanie. Ale zwróciło się z nawiązką. Towar wyhandlowany do października. Irga po 25-30 zł  a żółtek 20. Na przechowanie został tylko sadzeniak na którym też zarobilo sie dobre pieniądze. 

Gość Gosc. A jeśli chodzi o niedouczenie to posiadam tytuł magistra jeśli w ogóle wiesz co to znaczy. Umiem liczyć. 

Niedouczoni to byli Ci wszyscy plantatorzy ziemniaka co w tym roku zakupili materiał kwalifikowany po 200 czy 300 zł. To dopiero rekini biznesu. Ile trzeba teraz grubego sprzedać żeby wyjść na swoje. 

 

 

Magister napisał niedouczoni, rekini. Dalszy komentarz zbędny... 

A żeby było w temacie to:

plon mniej niż średni

koszty produkcji niewspółmierne do cen sprzedaży 

Czyli nieprzerwalne łupienie Polskiego rolnika , który dodatkowo oślepiony blaskiem salonowego jondyra poświęci życie swojej rodziny na ratowanie gospodarek innych narodowości, począwszy od banków poprzez przemysł maszynowy, chemiczny itd., kończywszy na farmaceutycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie zawsze. Ja wymieniam cały materiał po chudych latach. A raz na trzy lata zawsze się taki trafia. Ale to jest zbyt skomplikowane żeby co poniektórzy zrozumieli. Bo skąd ma niby wsiąść pieniądze jak ziemniaka podaje po 2 zł. A jak w lepszym roku zarobi to zainwestuje w sadzeniaka i znowu klepie biedę. I tak koło się zamyka.

Żeby to zrozumiec nie trzeba żadnej szkoły. Ale jak się nie ma żadnej to dłużej się do takich wniosków dochodzi. Czasami już jest zbyt późno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię inaczej w drogim roku gonię całego swojego rocznego sadzeniaka 1500zł t. Na to miejsce kupuję kwalifikat po 2100zł t. Do tego dopłata do materiału siewnego i zwyżka plonu i jakości. Jestem zarobiony i w takim chudym roku jak ten przepeńkam na swoim sadzeniaku bo nawet pies z kulawą nogą o mojego sadzeniaka się nie zapyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement Advertisement

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...