Skocz do zawartości

Plon Ziemniaka 2020


Gość Ion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dla eksperymentu od 20 lat na powierzchni 40ar sądzę tego samego lorda i powiem szczerze że co roku plonuje +- 200kg więc niemal tak samo. Oczywiście mam również nabyte inne odmiany które po około 3sezonach wymagają wymiany. Więc teraz pytanie do firmy nasiennych co za badziewie produkujecie. Rekord pobiła Impala której w zeszłym sezonie u kopalem 53t a w tym zaledwie 24 Bo była co przysłowiowy krok. Dwa lata i do wyzucenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, masło napisał:

U nas skończone kopanie odmiany Soraya, na areale 13 ha plon na brudno od 45 do 65 ton z hektara.

Na 1,5 ha odmiana Baltic Rose - Plon ok 60 ton/ha.

Innych odmian w tym roku nie miałem, więc nie mam porównania.

A jak żeś to obliczył, ważyłeś każdą przyczepę, każdą skrzyniopaletę czy tak na oko po ilości przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość to nigdy nawet przyczepy nie zważyła tylko sypią do pełna i myślą że jest sześć ton a w rzeczywistości trochę ponad cztery. Skrzyniopalety tak samo liczą np po tonie a tam 800 kg a jak duże ziemniaki to i mniej. I potem gadają takie głupoty o 60 tonach co anną wykopali. Buhaha fantaści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość fujara napisał:

A jak żeś to obliczył, ważyłeś każdą przyczepę, każdą skrzyniopaletę czy tak na oko po ilości przyczep.

Cały towar jest przechowywany w skrzyniach, wiem ile skrzyń jest z rządki, bo wysypywane są na końcu pola. Skrzynie zważone są w domu na wadze do palet, mnożysz razy liczbę rządek i masz plon. Żeby nie było ważone jest więcej skrzyń żeby dokładnie było wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość jest napisał:

Witam Panowie mam pytanie przy jakiej temperaturze ziemniaki w ziemi mogą przemarznąć?? Zawsze miałem juz we wrześniu wykopane, ale w tym roku chyba listopad mnie zastanie... 

Ziemniak się mrozu nie boi tylko odwilży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Mi zostało jeszcze 11redlin ale patrząc dzisiaj przez okno to myślę że już zostaną nie wykopane. Straszne bagno. Ogólnie to w tym sezonie to jest h.... nie interes i tak naprawdę to wogule nie opłacało się tego kopać. No ale przecież nikt nie sądzi poto aby zostały na polu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...