Skocz do zawartości

Plon Ziemniaka 2020


Gość Ion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darecki

"Gość Piotr"- 100%   masz rację -  przymrozek w maju zrobił robotę,  jak byłem na polu zobaczyć co się stało porażka,  wszystko ściął  mróz, nie wiem czy te 16  ton są do osiągnięcia z hektara? Jestem z Podkarpacia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Rok temu u mnie cena 1,8-2zł i poszło w wszystko a teraz 0,4-0,6zł i nie ma kupców wydajność bardzo dobra ale dużo jest ziemniaków uszkodzonych przez myszy pędraki i zielone bo ziemniaki nie mieściły się w rajce. koronawirus zrobił swoje ze nikt nie chce przyjechać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Godzinę temu, Gość jasmin napisał:

Rok temu u mnie cena 1,8-2zł i poszło w wszystko a teraz 0,4-0,6zł i nie ma kupców wydajność bardzo dobra ale dużo jest ziemniaków uszkodzonych przez myszy pędraki i zielone bo ziemniaki nie mieściły się w rajce. koronawirus zrobił swoje ze nikt nie chce przyjechać 

A kto ci płaci po 0.6 zł? Jesteś chyba jakiś wyjątkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 22:05, Gość Producent napisał:

Towar nie chciany staje się poszukiwany.

Głowa do góry ☺️?

Pisałam o tym już dawno. Ziemniaka ładnego jest mało, a rolnicy wyjeżdżający w pole i orientujący się o wydajności zaczynaja podnosić ceny. Ja klientów po 0,4 mam non stop i uważam, ze cena w najbliższych 2 tyg osiągnie realnie 0,6/kg w hurcie. Niemniej cieszy mnie, ze rolnicy rozumieją , ze ilość areału w ha nie oznacza plonów wyższych od ub roku. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tez po 0,6 w worku szytym kupują. Jak ktoś chce na próbę dostanie taniej ale kolejne dostawy już są w wyższej cenie. Jak masz ładnego ziemniaka bez ubytków to spokojnie 0,6 wołaj. Pośrednicy tylko mówią o tym ile to maja ziemniaka ale wiem po sobie ze szukają dużych ilość ładnego bo go zwyczajnie brak. Skoro o tej porze go brak to spokojnie wszystko zejdzie ??? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zły rolnik

W jakim rejonie takie ceny? Był u mnie kupujący którą obraca tirowymi ilościami i szedł w zaparte że ziemniaka jest ogrom i będzie ogrom czyli ogólnie stała śpiewka handlarzy więc grzecznie podziękowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Panowie skąd te ceny bierzecie firmy pakujące mają inne ceny niż wy wpisujecie. Mam znajomych w różnych częściach Polski i wiem że ziemniaka ładnego jest duzo. Ten rok już jest stracony... Niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajności nie ma zimno i susza zrobiły swoje które zawiązał więcej to drobne drutowce perski itd też dają w kość 2 różyczki z ha maks swietokrzyskie i malopolska z ha 15 ton to Lux 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2020 o 21:13, Gość Zły rolnik napisał:

Cena tego nie odzwierciedla.

Pośrednicy nas zjadają. Zobaczcie , ze wszyscy mówią jak to im tanio ziemniaka oddają. U nas to jeden powiedział ze mu po 18 gr woza luz. Podziękowaliśmy. Za chwile znów wrócił. Proponował już polowe więcej. Oni potrzebują ładnego ziemniaka a wyszło ze wcale to nie takie proste. Ludzie głupi nie są. Cena idzie w górę. Powoli ale się pnie. Rolnicy zaczęli wykopki i widza, ze plonów nie ma wiec cenę podnieśli. Nie oddawajcie za bezcen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Gość Major napisał:

Pośrednicy nas zjadają. Zobaczcie , ze wszyscy mówią jak to im tanio ziemniaka oddają. U nas to jeden powiedział ze mu po 18 gr woza luz. Podziękowaliśmy. Za chwile znów wrócił. Proponował już polowe więcej. Oni potrzebują ładnego ziemniaka a wyszło ze wcale to nie takie proste. Ludzie głupi nie są. Cena idzie w górę. Powoli ale się pnie. Rolnicy zaczęli wykopki i widza, ze plonów nie ma wiec cenę podnieśli. Nie oddawajcie za bezcen 

Bardzo mądrze napisane pod tym podpisuje się dwoma rękami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...