Skocz do zawartości

Plon Ziemniaka 2020


Gość Ion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darecki

"Gość Piotr"- 100%   masz rację -  przymrozek w maju zrobił robotę,  jak byłem na polu zobaczyć co się stało porażka,  wszystko ściął  mróz, nie wiem czy te 16  ton są do osiągnięcia z hektara? Jestem z Podkarpacia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Rok temu u mnie cena 1,8-2zł i poszło w wszystko a teraz 0,4-0,6zł i nie ma kupców wydajność bardzo dobra ale dużo jest ziemniaków uszkodzonych przez myszy pędraki i zielone bo ziemniaki nie mieściły się w rajce. koronawirus zrobił swoje ze nikt nie chce przyjechać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość jasmin napisał:

Rok temu u mnie cena 1,8-2zł i poszło w wszystko a teraz 0,4-0,6zł i nie ma kupców wydajność bardzo dobra ale dużo jest ziemniaków uszkodzonych przez myszy pędraki i zielone bo ziemniaki nie mieściły się w rajce. koronawirus zrobił swoje ze nikt nie chce przyjechać 

A kto ci płaci po 0.6 zł? Jesteś chyba jakiś wyjątkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 22:05, Gość Producent napisał:

Towar nie chciany staje się poszukiwany.

Głowa do góry ☺️?

Pisałam o tym już dawno. Ziemniaka ładnego jest mało, a rolnicy wyjeżdżający w pole i orientujący się o wydajności zaczynaja podnosić ceny. Ja klientów po 0,4 mam non stop i uważam, ze cena w najbliższych 2 tyg osiągnie realnie 0,6/kg w hurcie. Niemniej cieszy mnie, ze rolnicy rozumieją , ze ilość areału w ha nie oznacza plonów wyższych od ub roku. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tez po 0,6 w worku szytym kupują. Jak ktoś chce na próbę dostanie taniej ale kolejne dostawy już są w wyższej cenie. Jak masz ładnego ziemniaka bez ubytków to spokojnie 0,6 wołaj. Pośrednicy tylko mówią o tym ile to maja ziemniaka ale wiem po sobie ze szukają dużych ilość ładnego bo go zwyczajnie brak. Skoro o tej porze go brak to spokojnie wszystko zejdzie ??? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zły rolnik

W jakim rejonie takie ceny? Był u mnie kupujący którą obraca tirowymi ilościami i szedł w zaparte że ziemniaka jest ogrom i będzie ogrom czyli ogólnie stała śpiewka handlarzy więc grzecznie podziękowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skąd te ceny bierzecie firmy pakujące mają inne ceny niż wy wpisujecie. Mam znajomych w różnych częściach Polski i wiem że ziemniaka ładnego jest duzo. Ten rok już jest stracony... Niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajności nie ma zimno i susza zrobiły swoje które zawiązał więcej to drobne drutowce perski itd też dają w kość 2 różyczki z ha maks swietokrzyskie i malopolska z ha 15 ton to Lux 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
W dniu 18.09.2020 o 21:13, Gość Zły rolnik napisał:

Cena tego nie odzwierciedla.

Pośrednicy nas zjadają. Zobaczcie , ze wszyscy mówią jak to im tanio ziemniaka oddają. U nas to jeden powiedział ze mu po 18 gr woza luz. Podziękowaliśmy. Za chwile znów wrócił. Proponował już polowe więcej. Oni potrzebują ładnego ziemniaka a wyszło ze wcale to nie takie proste. Ludzie głupi nie są. Cena idzie w górę. Powoli ale się pnie. Rolnicy zaczęli wykopki i widza, ze plonów nie ma wiec cenę podnieśli. Nie oddawajcie za bezcen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Gość Major napisał:

Pośrednicy nas zjadają. Zobaczcie , ze wszyscy mówią jak to im tanio ziemniaka oddają. U nas to jeden powiedział ze mu po 18 gr woza luz. Podziękowaliśmy. Za chwile znów wrócił. Proponował już polowe więcej. Oni potrzebują ładnego ziemniaka a wyszło ze wcale to nie takie proste. Ludzie głupi nie są. Cena idzie w górę. Powoli ale się pnie. Rolnicy zaczęli wykopki i widza, ze plonów nie ma wiec cenę podnieśli. Nie oddawajcie za bezcen 

Bardzo mądrze napisane pod tym podpisuje się dwoma rękami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...