Skocz do zawartości

Plon Ziemniaka 2020


Gość Ion

Rekomendowane odpowiedzi

No to pochwalcie sie plonami moja vineta wielkopolska zzarta przez zaraze 6 razy pryskana plon okolo 23 tony inne pyry srednio wczesne kilka pod krzakiem plon do 25 ton. Niech dobije po tym deszcu do 30 ton to 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Krakus
5 godzin temu, Gość Ion napisał:

No to pochwalcie sie plonami moja vineta wielkopolska zzarta przez zaraze 6 razy pryskana plon okolo 23 tony inne pyry srednio wczesne kilka pod krzakiem plon do 25 ton. Niech dobije po tym deszcu do 30 ton to 

Kolego w Małopolsce plony w granicach 50 ton będą kopie teraz denara około 45 ton handlowego z hektara. Gala może dobić do 60 ton bo jeszcze zielona a ziemniaki już są ładne jak na galę. Tylko u Nas lało od maja do 15 lipca teraz 2 tyg co nie pada to podlewam żeby wyciągnąć maxa. Ale stronami może nie być ziemniaka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z pogranicza Podkarpacia i małopolski  u mnie plony z denara max  15 t z hektara po wiosennych przymrozkach , późne odmiany już usychają nie pada u nas już od początku lipca , śmiało moge powiedzieć że w tamtym roku były u nas o wiele lepsze plony . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Woki toki
10 godzin temu, Gość Pitr napisał:

Jestem z pogranicza Podkarpacia i małopolski  u mnie plony z denara max  15 t z hektara po wiosennych przymrozkach , późne odmiany już usychają nie pada u nas już od początku lipca , śmiało moge powiedzieć że w tamtym roku były u nas o wiele lepsze plony . 

15 ton to jest w maju. Nie wiem co trzeba zrobić żeby 30 nie ukopac chyba zapomniałeś chwastów i grzyba zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
13 godzin temu, Gość Krakus napisał:

Kolego w Małopolsce plony w granicach 50 ton będą kopie teraz denara około 45 ton handlowego z hektara. Gala może dobić do 60 ton bo jeszcze zielona a ziemniaki już są ładne jak na galę. Tylko u Nas lało od maja do 15 lipca teraz 2 tyg co nie pada to podlewam żeby wyciągnąć maxa. Ale stronami może nie być ziemniaka . 

Ograni się dzieciaku w tym roku takie plony w Małopolsce są nie do osiągnięcia. Gale w tym roku zaraza tak atakowała przy 6 opryskach z górnej półki a ty tu piszesz o 60 t. włącz sobie lepiej bajki i pooglądaj i nie pisz rzeczy nie do osiągnięcia w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu
Godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ograni się dzieciaku w tym roku takie plony w Małopolsce są nie do osiągnięcia. Gale w tym roku zaraza tak atakowała przy 6 opryskach z górnej półki a ty tu piszesz o 60 t. włącz sobie lepiej bajki i pooglądaj i nie pisz rzeczy nie do osiągnięcia w tym roku

A ja mu wierzę że tyle ma tylko zapomniał dodać że z 2,5 ha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Woki toki napisał:

15 ton to jest w maju. Nie wiem co trzeba zrobić żeby 30 nie ukopac chyba zapomniałeś chwastów i grzyba zrobić. 

Na chwast poszło arcade 5 l na h  od grzyba pryskane t1 ekonom t 2 cabrio duo t 3 carial star t 4 mankozeb

Przed sadzeniem 600 kg ultra 8 

Saletrzak 400 kg

Sól potasowa 150 kg 

I jakoś nie mam tych 30 ton z ha ledwo w granicah 16 ton ,wiosenne przymrozki zrobiły robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość kartoflarz napisał:

Ja bym nie chcial jesc tych ziemniakow. Mysle ze nie tylko ja. Walicicie nawozow bez opamietania i dziwoda ze nikt nie chce kupowac ziemniakow.

Te dawki które ja napisałem to na 20 ton z ha 

A na plon powyżej 40 to dobrze powyżej 800 kg saletry i powyżej 900 kg poli i pewnie z jakieś 8 zabiegów grzybowych  potrzeba dać .

Jak by ktoś płacił za ekologie to by się produkowało ekologicznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ekolog
W dniu 5.08.2020 o 11:44, Gość Bag napisał:

Te dawki które ja napisałem to na 20 ton z ha 

A na plon powyżej 40 to dobrze powyżej 800 kg saletry i powyżej 900 kg poli i pewnie z jakieś 8 zabiegów grzybowych  potrzeba dać .

Jak by ktoś płacił za ekologie to by się produkowało ekologicznie 

Walimy nawozu za to te zagraniczne rosną na oborniku a stonkę zbieraka recznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal_mazowieckie

U mnie roznie

Tam  Gdzie zalane będzie 20 z ha

Tam gdzie nie zalane: Gala da około 50 jeszcze pół krzaka ma i się trzyma. Melody 50 plus, całkowicie zielona. Ranomi 50 plus piękne krzaki, Agata 40 już zdycha, Rudolf 60 plus (bez ściany, już są giganty) a krzaki do do października będą zielone chyba. Constance trudno powiedzieć, zalała i przez to zaraza zjadła. Gala Na slabs2j ziemi 35. 

Dbane jak cholera,stąd krzaki jeszcze się stały. Ciekawe tylko jak z jakością, bo to na mycie wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uważacie ze cena się podniesie? W wielu miejscach zaraza zjadła ziemniaka, w innych zalała, w innych „zjadły” choroby. W mojej ocenie ziemniak może iść w górę tylko zależy to od nas. Co o tym sądzicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Pietrek
2 godziny temu, Gość nawożenie napisał:

a ja dałem po korzeń ogólnie 5 ton na ha i się nie chwale że dużo

Razem z tobą ciągnikiem sadzarką i sadzeniakiem dało 5 ton na ha???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2020 o 13:07, rafal1972 napisał:

chyba za dużo nasadzone żeby zdrożało.

No ale właśnie w większości zaraza zjadła, zalało i ogolnie pod krzakiem nie ma wydajności. Miejscami ziemniaki są ładne ale miejscami wcale. Ogolnie teraz na jesień nie zapowiada się więcej ziemniaka niż w ub roku. Markety robią promocje na ziemniaka żeby rolnikowi nie orzyszlo do głowy ceny podnieść ale uważam ze cena może być wyższa i to znacznie. Realna to sadze 80 gr jest. Kwestia jak rolnicy będą cenić. Za chwile skończą się ziemniaki u tych co z doskoku coś robią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Oj kolego rozczarujesz się jesienią i zimą z tymi cenami co podajesz. Ziemniaków jest bardzo dużo do kopania i wydajności też są ładne. Pozdrawiam

A skąd piszesz i czerpiesz te wiedze ? Ja jestem z zagłębia ziemniaczanego i tu „nie urywa”. A co dopiero okolice, które pozalewało? Zaraza mocno dała się w kosc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę po Polsce i widzę jak się sprawy mają i kto jak handluje każdy bierze małe ilości a towaru jest opór. A ci co myślą że import się skończył to są w bledzie. Import cały czas idzie tylko już nie na giełdy tylko do firm pakujących praktycznie za transport. 

A że Tobie zaraza zjadła ziemniaki nie oznacza że ziemniaki będą drogie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Rolnik napisał:

Jeżdżę po Polsce i widzę jak się sprawy mają i kto jak handluje każdy bierze małe ilości a towaru jest opór. A ci co myślą że import się skończył to są w bledzie. Import cały czas idzie tylko już nie na giełdy tylko do firm pakujących praktycznie za transport. 

A że Tobie zaraza zjadła ziemniaki nie oznacza że ziemniaki będą drogie 

Ja tez jeżdżę po Polsce i widzę jakie są zniszczenia w ziemniakach. My ziemniaki mamy bardzo ładne i dużo ale widzimy co mówią sąsiedzi i jaki maja plon. Niestety rok był trudny a wielu zamiast zboża posadziło ziemniaki. Niemniej zjawiska pogodowe nie sprzyjały i mimo, ze nasadzeń było 10% to plon jest znacznie mniejszy od ubiegłorocznego. Obserwuje co się dzieje i jest duże zainteresowanie ładnym ziemniakiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...