Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Miki

Ogórek więdnące krzaki

Recommended Posts

Guest Miki

Zauważyłem  na plantacji więdnięcie krzaków ogórka,najpierw było kilka, z każdym dniem jest więcej,z tego co czytam w necie to chyba fuzarioza..Macie jakieś sprawdzone metody zwalczania?Piszą ,że nie ma na to środków obecnie...ehh...poradzicie coś?

Guest Kpr

A weź wyrwij zwiednieta roślinę i poszukaj w ziemi i na korzeniu czy niema rolnic albo turkucia. U mnie w dyni zdrowe rośliny nagle więdły i okazało się że rolnice podgryzały. Roztwór Dursbanu i podlewanie pomoglo

Guest Enolofos
14 godzin temu, Gość Kpr napisał:

A weź wyrwij zwiednieta roślinę i poszukaj w ziemi i na korzeniu czy niema rolnic albo turkucia. U mnie w dyni zdrowe rośliny nagle więdły i okazało się że rolnice podgryzały. Roztwór Dursbanu i podlewanie pomoglo

Więc radzisz podlać ogórka dursbanem ? Dobrze się czujesz ? 

Guest Kaliber 44
44 minuty temu, Gość Enolofos napisał:

Więc radzisz podlać ogórka dursbanem ? Dobrze się czujesz ? 

A to co on go będzie jadł? 

Chciałbym poinformować że dursban został wycofany w tym roku wiec nima czym druga sprawa to po tym środku przez miesiąc nie ma opcji żeby komuś sprzedać po trzecie chodzą teraz kontrole po gospodarstwach z PIORIN i sprawdzaj czym pryskacz pobierają próbki po wykryciu wszystko do wyrwania 2 tygodnie karę cji na ziemi plus mandat od 500 w górę 

Guest Edek

Typowy rolas,potruc kogos byle by zarobic 5 zloty .I przez takich wszyscy maja latke przyszyta

Guest Kpr
W dniu 19.07.2020 o 17:15, Gość Edek napisał:

Typowy rolas,potruc kogos byle by zarobic 5 zloty .I przez takich wszyscy maja latke przyszyta

A weź ty się chłopie nie podniecaj. Podlewalem jak było można stosować np.Dursban. Teraz to możesz podlewać święconą woda a towar i ziemię mam badana 3razy zanim zacznę sprzedawać. Nie każde nawozy mogę stosować że względu na metale ciężkie a będziesz mi tu od rolasa wyjeżdżał amatorze.