Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od wielu lat zajmuje się uprawą dyń jednak nadszedł czas by napisać do was, ponieważ co roku mam problem z zielskiem na polu mam zamiar powiększyć powierzchnie ale nie wyobrażam sobie ciągłej pielęgnacji w koło dyń (dziabanie pryskanie, pryskanie roundupem w taki sposób by nie opryskać dyn) w środku przygotowań wyrywam chwaty rękoma gdy są duże na metr :(((.

1. Czym pryskacie pole (przed sezonem po sezonie czy w środku, czy macie taki środek którym można pryskać też po dyni a ona się nie spali??)
2. też macie takie problemy?
3. przyjmę każdą poradę.
4. proszę być szczegółowym :D

 pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Rozumiem ten ból. Osobiście zasiałem 30 arów dyni bezłuskowej

 Byłem naiwny bo myslałem, że da sobie sama radę ale pozostaje mi również rwanie chwastów jak mają metr.

Na necie widziałem jak odbywa się to chwastownikiem lub pielnikiem pod ciągnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trebor
12 godzin temu, Gość gość napisał:

ja spryskalem pole zaraz po siewie comandem  

Command opóźnia kiełkowanie nasion dyni i działa tylko przez miesiąc. Na dwuliścienne chwasty nie ma herbicydu, na jednoliścienne wszystko to co na ogórka. Pozostaje zwalczanie mechaniczne lub młotyka.

Trzeba mieć czyste pole, najlepiej po zbożach, w których ograniczyliśmy chwasty dwuliścienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość Gość napisał:

Dzisiaj już pylę z ekipą 30 arów dyni, komosa na metr ale dynia powinna odbić.

nie rozumiem dokładnie przekazu wiem ze pylisz z ekipą 30 arów ok. ale co to komosa (to jakiś środek czy język miejscowych??), na metr i co jak dynia powinna odbić?

sorki za nie ogarnięcie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
W dniu 7.07.2020 o 16:25, Haga.Filip napisał:

nie rozumiem dokładnie przekazu wiem ze pylisz z ekipą 30 arów ok. ale co to komosa (to jakiś środek czy język miejscowych??), na metr i co jak dynia powinna odbić?

sorki za nie ogarnięcie 

 

Przepraszam. Sam pewnie nie ogarnąłem tematu. 

Pierwszy raz zasiałem dynie i sam się uczę, 30 arow to mało ale ręczna robota dała mi w kość.

Rozumiem Pana pytanie.

A komosa to taki chwast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...