Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Eryk

Dynia sezon 2020

Recommended Posts

Guest Eryk

Witam!

Jak w tym roku oceniacie sezon dyniowy ??

Będzie popyt ??

Guest ANDRZEJ

A czy wystąpiły u Ciebie jakieś anomalie na polu, które decydują o podaży?

Guest Gosc

Na lekkiej glebie to raczej wschody mam średnie, mróz zrobił swoje, ale coś tam rośnie. 

Guest ANDRZEJ

W okresie po zasiewie mamy zimne noce, więc wschody będą słabe. Tak jest w całym kraju, ale to jescze nie powód do zmartwień.  

Guest Gość

Może przy słabszych plonach będzie lepsza cena. Posiałem dynie bezłuskową z 20 arów ale najbliższy skup jest 100 km dalej.

Guest Gość

A u innych osób jak wyglądają wschody dyni ?? 

Będzie rosło w tym roku?

Guest Gość

U mnie 5/6klasa ziemi, sam piach.

A wody dostało i rośnie jak szalone.

A u was ??

Guest Malorolny

A u mnie cały czas jest zimno i sucho. Akurat to, że sucho to na tym etapie wzrostu nie przeszkadza, ale te chłodne sprawiają, że dynia z siewu męczy się i nawet pierwszego liścia właściwego nie ma, a siana 4 tygodnie temu.

Guest Gość
14 godzin temu, Gość Malorolny napisał:

A u mnie cały czas jest zimno i sucho. Akurat to, że sucho to na tym etapie wzrostu nie przeszkadza, ale te chłodne sprawiają, że dynia z siewu męczy się i nawet pierwszego liścia właściwego nie ma, a siana 4 tygodnie temu.

A okolice ?? Areał?? Odmiana dyni ??

Guest Dyniovo
W dniu 11.06.2020 o 13:37, Gość Gość napisał:

A okolice ?? Areał?? Odmiana dyni ??

Szukasz dostawców na nowy sezon?? Mam 0,6 ha: hokkaido, halloween, bambino, piżmowa. Południowa Wielkopolska

Edited by IGRiT
Usunięto numer telefonu - forum nie służy do przedstawienia swojej oferty handlowej. Proszę się ogłosić w ogłoszeniach.

Guest Gość
W dniu 22.06.2020 o 10:29, Gość Dyniovo napisał:

Szukasz dostawców na nowy sezon?? Mam 0,6 ha: hokkaido, halloween, bambino, piżmowa. Południowa Wielkopolska

Nieee xD

Sam mam z  40 arów dyni bezłuskowej.

Na klasie 5/6 ale mi zarosło komosą, niestety.

Guest Kmi

Nie ma za dużo brzoskwini, część dyni przemarzła w maju, jest sucho, plonu nie będzie, dynia pójdzie na dżemy 

Guest Kpr
5 godzin temu, Gość Yugo napisał:

Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej

Jakie ceny i zainteresowanie Hokkaido, Piżmowa ?

Guest Kmi

Jesteś kpr to wiesz, że jest koniunktura, jak nigdy, hokkaido od 1zeta do 2,6 hurt, spitfire od 0,7 do 1,1 hurt. 

Guest Koli

Też jestem z okolic proszowic i powiem za zainteresowania nie ma. Żaden skup nie chce większych ilości hokkaido, a wiadomo rybitwy dno ze wszystkim. Od kilku lat sądzę dynie i tak słabego zejścia nie pamiętam. 

Guest Kpr

Panowie jakie ceny i zainteresowanie Hokkaido i Piżmowa. Widzę ogłoszenia z mazowieckiego po 2zl/kg- sprzedajecie po tyle? Okolice Krakowa 1- 1,4zl płacą i juz nieliczni mają towar w większych ilościach. Jak giełdy i zainteresowanie? 

Guest Gin rolniczy

Witajcie, jak widzicie po niku szukam dzbanów w rolnictwie i znalazłem 🙂 Kiedy zaczynałem z dynia hokkaido 12 lat temu to cena min. Była 3 zł/kg do hurtu. Z roku na rok rósł popyt ale i podaż, dyni nawet brakowało i tak jest do teraz, dyni co roku brakuje. I jest jeszcze sporo ludzi którzy nigdy nie spróbowali np. Hokkaido. Ale większość rolników w pl to totalne puste dzbany i sami sobie niszczą jakiś segment asortymentu, który mogli by sprzedawać z dobrym zyskiem, a nie takim co można w tych czasach tylko wegetować i zarobić ledwo na życie. Takim kolejnym warzywem jest dynia, bo zaczęli ją siać idioci. Nie generalizuje, bo jest wielu solidnych z pasją rolników, którzy robią to od lat i mają konkretny towar. Niestety  większość to ćwoki, skoczki i patalachy, nie dość że nie potrafią dobrego towaru wyhodować to jeszcze w godziwych pieniądzach sprzedać. Cenę totalnie zepsuli zwłaszcza rolnicy z Mazowieckiego i Małopolski, no i część kartofli z Łódzkiego. Nie wiem jakim trzeba być zjebem żeby jakieś 4 lata temu do dużej firmy z papryka w nazwie sprzedawać np. Dynie hokkaido za 40 groszy/kg, gdy ja wtedy nie sprzedawałem niżej niż 1,7zł i to luzem. Jeszcze mi wtedy dyni brakło i w listopadzie kupowałem sam od tych głąbów kapuścianych. Ale ja nie chciałem być lichwiarskim handlarzem i płaciłem ponad 1,2zl gdy inni kupowali po max 75gr. W tym roku sprzedałem już 90% produkcji że średnia 1,85zł. Najniższa cena to 1,6, najwyższa do detalu 3,5zł. Dlaczego to wszystko piszę. A no do Was Dzbany! Jeżeli nie umiecie czegoś robić to spróbujcie alę na litość Boską dajcie sobie spokój jeśli wam nie wychodzi, bo psujecie sobie i innym życie. Dynia hokkaido od rolnika luzem z gospodarstwa powinna kosztować min. 1,5zl/kg., przy dobrym wybarwieniu, bez zielonych przebarwien, suchym ogonkiem, wolnym od uszkodzeń. (a co sprzedają niektórzy byle sprzedać i cenę sp***dolić, większość sama wie) nie wspomnę o idiotach, którzy zbierają np. Dynie hokkaido albo muscat w sierpniu, gdy ona jeszcze zielona w środku jest, a zdjęc i ogłoszeń w tym roku takich było dużo. Ktoś musiał się nieźle naciąć po zakupie, nie jedna Pani w domu porzuciła myśl o urozmaiceniu posiłków o dynie. Nie pisze tu o tych, którzy rzeczywiście w sierpniu z tuneli mają już w pełni dojrzałą dynie. Wracając od rolnika 1,5zł. Na giełdzie min 2 zł. A do detalu po 3 zł. Ludzie konkurujcie jakoscią, solidnością itd. A nie tylko ceną bo zjechać do minimum to umiecie ale podnieść cenę zwłaszcza w głowie handlowców to żaden nie jest w stanie. A później płacz i lament że trzeba hektary sprzedać, że następców nie ma, że zejście słabe, że ceny niskie a środki do produkcji i podatki ciągle rosną. A że handlowcy źli o dożynają itd. Typowym rolnikom w PL ciągle te teksty hulają po dzbanie, bo co może hulać. Wiecie dzbany, że rolnik w Niemczech za dynie hokkaido dostaje z podwórza min. 2,5zł do 4,5zł, a w detalu to ceny u nich zaczynają się od 4,5 zł do nawet 20 zł na południu kraju. We Francji w tym roku w marketach widziałem muscat za 4,5 euro /kg a hokkaido za 2,5 euro/kg. Według francuskiej agencji rolniczej zysk z uprawy np dyni hokkaido  (przy takich samych nakładach na 1ha ja w Polsce) to min 30 tyś zł /ha To JEST ZYSK. mi się udało taki osiągać kilka lat temu. Pochwalcie się jakie Wy macie zyski? Jestem ciekawy, przy 1zł za kg, to może z 10 tys zł z ha zysku będzie. Czyli min. 3-4 razy mniej niż Niemiec czy Francuz, to jak Wy dzbany chcecie konkurować z nimi? Ceną? Powodzenia. Podsumowujac produkujcie dobry, ładny smaczny towar, nie dajcie się ponieść idiotycznym wytycznym odnośnie kształtów, kalibrów. Cena min 1,5 zł, giełda min 2 zł. Niech 50% zostanie dzbanami i dalej produkuje w cenie poniżej 0,80, będzie przynajmniej od kogo kupić na handel. Pozdrawiam myślących i ciężko pracujących rolników

Guest PumpkinHead

Pozdrawiam Pana "gin rolniczy"- napiłbym się z Tobą wódki bo jest z kim! Jakbyś się wybierał w ok. Krakowa to zapraszam! Dokładnie tak samo myślę w tym temacie. Nie mam takiego stażu w w uprawie dyni ale kilka lat już uprawiam. Co można dodać do tego co napisałeś- sprzedaję tylko hurtowo do pośredników zaopatrujących sieci i eksportujacych- cena od lat taka sama: np. Hokkaido w sierpniu 1,2zl/kg , i słabe zejście, wrzesień, październik cena 0,8zl,kg bo promocja i każda ilość, listopad 1,2zl,kg i zejście słabe. Ja zaczynam w listopadzie. Towar mam najwyższej jakości( zazielenione czy pogryzione nawet nie zbieramy jeśli są), odmiany najdroższe ( ok 4tys/ha) i co? A gó__o -kazdy chwali i chce kupować tylko 20gr nie dołoży bo jakiś kur_a Mietek chce wozić po 80gr! Przykład: byłem ostatnio z ciekawości na Rybitwach w Krakowie - sprzedaję bez problemu hurtowo po 1,5zl/kg , facet parę aut dalej po 1zl ceni  pytam czemu- " A ja to marchew sieje a to tak przy okazji dzieci zasadzily i to ich pieniądze, ile kto da bo wyrzucić szkoda! Ręce opadają! Zasadza jakiegoś syfu ale takim patalachom jakimś cudem urośnie i oddają po ile kto da bo zgnije bo niema pojęcia jak to przetrzymac dłużej! Podsumowując- z dyni są dobre pieniądze ale trzeba pominąć pośredników o co się będę starał bo towar umiem zrobić jak z katalogu a  i od takich Mietków można kupić za pół darmo. Zaglądaj tu "gin rolniczy" pogadalbym z Tobą na priv.