Skocz do zawartości

Ziemniaki pyry kartofle - wzajemne animozje


Gość Bi 58

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bi 58

Tych rolników z Sieradza to ... Jechałem dziś to wszędzie ziemniaki powinni dopłaty zabierac za monokulturę. Jeszcze tak ziemniara nasrane nie widziałem 

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, asus71 napisał:

a ty mądralo z kąd jesteś z kieleckiego co tylko grykę i owies siejecie Dlatego taka bida u was Przynajmniej popatrzyłes sobie na zadbane gospodarstwa i ładne plantacje ziemniaka

 

Ty lepiej udaj sie do szkoły, bo tak jak liczyc nie potraficie to widze z pisaniem też problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Okolice Wrocka napisał:

Ty lepiej udaj sie do szkoły, bo tak jak liczyc nie potraficie to widze z pisaniem też problem

Okolice Wrocka jak kolego masz nicka zawsze było najtaniej . Zawsze na Targpiascie dołowaliście cenę. A liczyć czy inwestować potrafimy nie tak jak wy mieszkacie w nie swoich poniemieckich gospodarstwach na walizkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, asus71 napisał:

Okolice Wrocka jak kolego masz nicka zawsze było najtaniej . Zawsze na Targpiascie dołowaliście cenę. A liczyć czy inwestować potrafimy nie tak jak wy mieszkacie w nie swoich poniemieckich gospodarstwach na walizkach.

Ooooo przymrozku nie bylo i odrazu zaczeleś pisac poprawna polszczyzna???? To wy zawsze nawieziecie tego obitego syfu w tych siatkowych workach i po 5 godzinach te ziemniaki wygladaja jak rumuny??? I wtedy zaczyna sie dreptanie z nogi na noge i puszczanie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bi 58
11 godzin temu, asus71 napisał:

a ty mądralo z kąd jesteś z kieleckiego co tylko grykę i owies siejecie Dlatego taka bida u was Przynajmniej popatrzyłes sobie na zadbane gospodarstwa i ładne plantacje ziemniaka

 

Nic ciekawego tam nie ma, włókniny na 4 rajki, zresztą wszystko jeszcze przykryte. U mnie już 2 tydzień odkryte i są prawie do kopania. Zastanawiam się tylko gdzie wy to sprzedacie  ? A jestem z Podkarpacia też mam ponad 100 ha ale ziemniak na polu raz na 5 lat a u Was nic poza ziemniarem dlatego śmiem przypuszczać , że wszystko Monokultura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
4 godziny temu, Gość Bi 58 napisał:

Nic ciekawego tam nie ma, włókniny na 4 rajki, zresztą wszystko jeszcze przykryte. U mnie już 2 tydzień odkryte i są prawie do kopania. Zastanawiam się tylko gdzie wy to sprzedacie  ? A jestem z Podkarpacia też mam ponad 100 ha ale ziemniak na polu raz na 5 lat a u Was nic poza ziemniarem dlatego śmiem przypuszczać , że wszystko Monokultura. 

Według ciebie małym gospodarstwom nie wolno istnieć. Ciekawy jestem dlaczego czy inaczej w jaki sposób stałeś się magnatem. Gdyby nie UE wam za darmo dawała pieniądze dziś nie wypisywałbyś takich bzdetów. Świętokrzyskie akurat  jest bardzo rozdrobnione gdzie na kilka ha składa się kilkanaście działek co jest zmorą. My jednak wszystko zrobimy bez Ukraińców a ty siedzisz i kwiczysz jak nie masz parobków. A igrit dziękuję za niesamowity obiektywizm w blokowaniu komentarzy. Wstydzcie się.

 

--------
Odpowiedź od Administracji:

Szanowny Panie/Pani kimkolwiek jesteś: komentarze nie merytoryczne, bez żadnej treści i będące po prostu bezpośrednim wyzwiskiem/atakiem na inną osobę nie będą dopuszczane do publikacji i nie mamy się tutaj czego wstydzić.

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Enolofos
4 godziny temu, Gość Bi 58 napisał:

Nic ciekawego tam nie ma, włókniny na 4 rajki, zresztą wszystko jeszcze przykryte. U mnie już 2 tydzień odkryte i są prawie do kopania. Zastanawiam się tylko gdzie wy to sprzedacie  ? A jestem z Podkarpacia też mam ponad 100 ha ale ziemniak na polu raz na 5 lat a u Was nic poza ziemniarem dlatego śmiem przypuszczać , że wszystko Monokultura. 

Ja jestem z kieleckiego i mógłby mnie zdenerwowac taki komentarz gdyby nie fakt że osobiście  w twojej wsi nie znam nikogo inteligentnego. A tymi 95 ha pastwisk rozsmieszyles publikę, co w tym trudnym czasie jest zachowaniem bezcennym, dlatego nie widzę żadnego powodu aby takie wypowiedzi w jakikolwiek sposób blokować czy cenzurować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Bodzio

Panowie czytam wasze wypowiedzi i skaczemy sobie sami do gardeł.Lepiej pomartmy się tym co przychodzi z zagranicy .Ziemniak stary który przychodzi z zagranicy jest sprzedawany na polskim rynku .Myty i pakowany jako młody zwróćcie uwagę na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chuopek
23 hours ago, Guest Bodzio said:

Panowie czytam wasze wypowiedzi i skaczemy sobie sami do gardeł.Lepiej pomartmy się tym co przychodzi z zagranicy .Ziemniak stary który przychodzi z zagranicy jest sprzedawany na polskim rynku .Myty i pakowany jako młody zwróćcie uwagę na to

To jest świństwo!! Powinny zostać wprowadzone sprawiedliwe kary za takie praktyki i co najważniejsze cwaniak który tak robi powinien zostać ukarany!! 

Wiadomo każdy może sprowadzać, wolny rynek ale sprzedawać jako zagraniczny a nie polski! Aktualnie cena 50+ za polskiego i handlarze nie płaczą że cena za duża bo końcowy klient i tak płaci 4-5 zł za kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yoorek

ukraiński i belgijski ziemniak nas zalewa,a wy jak baby na targu dyskutujecie co tam w Sieradzu lub w Wrocławiu.ogarnijcie się,trzeba to jakoś zablokować,admini igrit mogliby blokować takie ogłoszenia dla solidarności z rolnikami,bo bez polskich rolników igrit też będzie zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
45 minut temu, Gość yoorek napisał:

ukraiński i belgijski ziemniak nas zalewa,a wy jak baby na targu dyskutujecie co tam w Sieradzu lub w Wrocławiu.ogarnijcie się,trzeba to jakoś zablokować,admini igrit mogliby blokować takie ogłoszenia dla solidarności z rolnikami,bo bez polskich rolników igrit też będzie zbędny.

Myślę, że twórcy tego portalu mieli całkiem inne założenia a nie publikowanie wzajemnych animozji w zależności od wielkości gospodarstwa czy orientacji politycznej. Tu przemawia zazdrość mędrkowanie a nie rzetelne informacje i doradzanie. Czas to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Gość yoorek napisał:

ukraiński i belgijski ziemniak nas zalewa,a wy jak baby na targu dyskutujecie co tam w Sieradzu lub w Wrocławiu.ogarnijcie się,trzeba to jakoś zablokować,admini igrit mogliby blokować takie ogłoszenia dla solidarności z rolnikami,bo bez polskich rolników igrit też będzie zbędny.

Igri już jest w łapach zagranicznego kapitału to nie na rękę im blokować takich ogloszen i pewnie mój komentarz zostanie zaraz usuniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
14 minut temu, Darekspire napisał:

 

Igri już jest w łapach zagranicznego kapitału to nie na rękę im blokować takich ogloszen i pewnie mój komentarz zostanie zaraz usuniety

Mój na ten temat zablokowany.Polityka robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Darekspire napisał:

 

Igri już jest w łapach zagranicznego kapitału to nie na rękę im blokować takich ogloszen i pewnie mój komentarz zostanie zaraz usuniety

Igri może tak, Igrit jest całkowicie w polskich rękach.

A Pana komentarz powinien być usunięty bardziej jako nie związany z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yoorek

adminie igritu przemyśl temat,bo ten zachodni i ukraiński import nas jako rolników zniszczy,co będziecie bez nas robili.jestem z wami od początku i widzę ile tego typu ogłoszeń się pojawia,moim zdaniem ogłoszenia tego typu powinny być blokowane.proszę chociaż zrób sondę na ten temat niech inne osoby zagłosują, i proszę pokaż nam wyniki drogi Adminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, IGRiT napisał:

Igri może tak, Igrit jest całkowicie w polskich rękach.

A Pana komentarz powinien być usunięty bardziej jako nie związany z tematem wątku.

:) Oczywiście cenzura bo cos komuś nie w smak, tłumaczenie "nie związane z tematem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yoorek

Drogi adminie poddaj pod sondę temat blokowania ogłoszeń z zachodnimi i ukraińskimi ziemniakami oraz warzywami.W tej chwili jesteśmy tym zalewani,towarem bez żadnej kontroli pod względem chemii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
27 minut temu, Gość yoorek napisał:

Drogi adminie poddaj pod sondę temat blokowania ogłoszeń z zachodnimi i ukraińskimi ziemniakami oraz warzywami.W tej chwili jesteśmy tym zalewani,towarem bez żadnej kontroli pod względem chemii.

 

No właśnie co my mamy z tej Ukrainy oprócz pchania do nas żywności i sezonowych? Ale to jest również pytanie do Ministerstwa Rolnictwa i służb fitosanitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niepotrzebnie się napinacie - z tego co widze w krs to igrit.pl jest w 100% polski, natomiast top agrar "polska", czy tyodnik poradnik rolniczy już 100% niemiecki - nalezy do związku niemieckich rolników. Co do belgijskich ziemniaków, Belgia jest największym w EU producentem frytek i mają zawalone magazyny - ponieważ Covid ich pokonał. Także tak tenświat już jest zbudowany, jak jest czegoś więcej to się zaczyna szukanie dziury w całym, najlepsza byłaby równowaga popyt / podaż - ale to raczej nierealne, bo jak to w rolnictwie, warsztat pod gołą chmurką, poza tym dziś sadzadzić ha ziemniaka to moze każdy, pod warunkiem że ma hektar .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, YOGI napisał:

Panowie, niepotrzebnie się napinacie - z tego co widze w krs to igrit.pl jest w 100% polski, natomiast top agrar "polska", czy tyodnik poradnik rolniczy już 100% niemiecki - nalezy do związku niemieckich rolników. Co do belgijskich ziemniaków, Belgia jest największym w EU producentem frytek i mają zawalone magazyny - ponieważ Covid ich pokonał. Także tak tenświat już jest zbudowany, jak jest czegoś więcej to się zaczyna szukanie dziury w całym, najlepsza byłaby równowaga popyt / podaż - ale to raczej nierealne, bo jak to w rolnictwie, warsztat pod gołą chmurką, poza tym dziś sadzadzić ha ziemniaka to moze każdy, pod warunkiem że ma hektar .. 

Skoro tak mówisz to mój błąd nie sprawdziłem, w takim razie przepraszam dla wszystkich z igrit za bezpodstawne oskarżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polskich mediów to mamy dwa wydawnictwa polskie, PTWP - wydają farmer, i APRA - wydają Nowoczesna Uprawa - reszta niemieckie i jakoś tak średnio wierze że nie dzialają na rzecz niemieckich rolników. Uspokoi się z ziemnikami, trzeba poczekać, nie ma co sie napinać ..

Z innej beczki - stosował ktoś z Was Polifoskę START? Ponoć jest o wiele tansza od YARY, a działanie to samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Jako osoba mająca sklep i biorę pryry z Kalisza to powiem wam, że rolnicy nasadzili tego dość sporo. Belgia stoi bo pełne magazyny. Cena może spaść jak nie wzrośnie popyt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulione
W dniu 24.05.2020 o 20:56, YOGI napisał:

 

Z innej beczki - stosował ktoś z Was Polifoskę START? Ponoć jest o wiele tansza od YARY, a działanie to samo ...

Stosowalem przez kilka sezonow na truskawkach , cebuli , ogorkach i teraz wrocilem do yarki znowu i wydaje mi sie ze lepsza jednak jest, tylko niestety drozsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...