Skocz do zawartości

Pracownicy sezonowi 2020


Gość vick

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Seba
3 hours ago, Guest Johnny said:

Widzę że chyba za dużo płaciłem rok temu za zbiór truskawek. Dawałem im 15 złotych na godzinę.

Nie koniecznie - to zależy jak byli wydajni.

Skoro było to rok temu to dziś jesteś w stanie powiedzieć czy ty zarobiłeś w momencie gdy innym tez dałeś zarobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Gosc

Oczywiście że tak. Ktoś jeszcze broni pisu? Plują wam w twarz, niszczą polskie rolnictwo, ukradli tyle że już im z kieszeni wylatuje. Nie mówię że poprzednicy nie, ale to co ono wyczyniaja przechodzi ludzkie pojęcie. Uganda albo Chiny. Reżim. Mieli ratować zbiory. Załatwili je do reszty. Aż się płakać chce. A najgorsze że Polak idiota będzie jeden drugiemu wyrywal. Ardanowski dziś powiedział że zajmie się cenami owoców i warzyw bo jak to jest że prąd tanieje, paliwo A ceny w górę. Chory człowiek. Prąd tanieje tja:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Rolnik z centrum

Gościu zejdź na ziemię sknyro . Ugandą to byś miał za tych co wielbisz . My już mamy dokumenty  powysyłane do stałych i czekamy na przyjazd . Jak Gość detalista na parę dni ma pracę , to teraz ma żale że niebo się  przed nim z pracownikami nie otwiera . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam

Skąd wziąść namiary na kierowców co przywożą ludzi lub agencje pracy co w pole załatwia bo u nas to życzą sobie horendalne stawki za 1 osobę bez gwarancji że będzie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
38 minut temu, Gość Adam napisał:

Skąd wziąść namiary na kierowców co przywożą ludzi lub agencje pracy co w pole załatwia bo u nas to życzą sobie horendalne stawki za 1 osobę bez gwarancji że będzie robił.

Trzeba było więcej dawać...nauczyliście ich to kroją i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam

Człowieku 800 zł od osoby to bym dał za Ukraińca jakby do 65 roku życia przyjeżdżał więcej jak 200 nie dawałem tylko że do Pomorskiego nikt nie za bardzo chce przywieźć ludzi. Dlatego pytam skąd wziąść takie namiary. Tu mieszkasz w Grójcu to zacieszasz bo jak nie jeden to drugi Ci przywiezie. Na jabłkach każdemu się podobało bo takiej ściemy jak w sadzie nie mieli nigdzie i każdy mi to mówi ukrainiec. Ja chodzę po polu i zawsze kontroluje a to o was słyszałem historie że Pan pojechał z łódką na wakacje a my sami robiliśmy to się nie dziwię że wolą u was robić. A najbardziej mnie wkurzam te wypełnianie 10 stron do ahencji pracy za jakiegoś Ukraińca co liczyć i czytać dobrze nie umie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
Godzinę temu, Gość Adam napisał:

Człowieku 800 zł od osoby to bym dał za Ukraińca jakby do 65 roku życia przyjeżdżał więcej jak 200 nie dawałem tylko że do Pomorskiego nikt nie za bardzo chce przywieźć ludzi. Dlatego pytam skąd wziąść takie namiary. Tu mieszkasz w Grójcu to zacieszasz bo jak nie jeden to drugi Ci przywiezie. Na jabłkach każdemu się podobało bo takiej ściemy jak w sadzie nie mieli nigdzie i każdy mi to mówi ukrainiec. Ja chodzę po polu i zawsze kontroluje a to o was słyszałem historie że Pan pojechał z łódką na wakacje a my sami robiliśmy to się nie dziwię że wolą u was robić. A najbardziej mnie wkurzam te wypełnianie 10 stron do ahencji pracy za jakiegoś Ukraińca co liczyć i czytać dobrze nie umie...

200to za mało...trzeba było dać 500...

I właśnie teraz dlatego tak jest...jeden chciał być mądrzejszy niż drugi i płacił kierowcy...

A on brał od Ukraińca i od  Polaka...i dymal głupich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielki Ben

Panowie ile jadu przez Was przemawia. W tych trudnych chwilach zamiast się wspierać to sobie jeszcze plujecie w twarz. I po co..? Wszyscy żyjemy w pięknym kraju o wspaniałej historii tylko normalnie rozmawiać ze sobą nie potraficie. Wstyd..! Jednym ciągle mało, drugim ciągle dużo trzecim wiecznie władza nie pasuje. Co się z Wami dzieje..? Lepiej Wam się robi jak drugiego zgnoicie i oplujecie..?

Jeszcze nie tak dawno (kilka lat wstecz) nie potrzebne były żadne zaproszenia dla ukraińców, a i polaczki byli chętniejsi do pracy. Ukraińcy też chętnie przyjeżdżali i część pieniędzy zostawiali w polsce bo się musieli obkupić przed powrotem do domu i jakoś to funkcjonowało. Czasy się zmieniły ktoś bystry na stanowisku dopatrzył się, że można przytulić sporą kasę tylko trzeba to dobrze ująć w przepisach i się stało. A żeby utrzymać elektorat należy coś dać, a żeby coś dać jednemu to drugiemu należy zabrać. Przecież o tym dobrze wiecie jak to funkcjonuje. Gotówka z nieba nie spada wszyscy o tym wiemy. I tak socjal załatwił polską siłę roboczą. Ukraińcy to nasz jedyny ratunek bo im się opłaca tu przyjeżdżać. Polak będzie stał kilka dni pod MOPS-em, żeby tylko "bide" przytulić, a do pracy nie pójść. W rolnictwie nie jest lekko to prawda, ale i rosną koszta związane z produkcją (nawozy, środki ochrony roślin, utrzymanie maszyn, siła robocza) i należy wymieniać stare nasadzenia bo są nierentowne i zastępować je nowymi wydajniejszymi. U nas jest dużo małych i średnich gospodarstw gdzie pracownicy potrzebni są tylko na okres zbiorów bo całą resztę jest się w stanie ogarnąć samemu lub z rodziną. Ale na te trzy, cztery miesiące w roku potrzebna jest pomoc kogoś z zewnątrz bo nie ma fizycznej możliwości, aby to ogarnąć samemu na czas. Owoce czy warzywa mają optymalny termin zbioru i należy je w danym momencie zebrać inaczej przepadną. W tych ciężkich chwilach na truskawki, wiśnie, czereśnie czy jabłka mogliby niektórzy rodacy, którzy stracili pracę w mieście pokusić się i pojechać wesprzeć rolnika i pomóc mu w zbiorach, który z pewnością się odwdzięczy. To żaden wstyd. Warunki mieszkaniowe dla pracowników w większości gospodarstwach są normalne (tzn. prysznic, toaleta. nocleg, kuchnia, tv) żeby po dniu pracy w godnych warunkach wypocząć do dnia następnego. A teraz czasy są bardzo niepewne...robisz zaproszenie ukraińcowi, a on nie przyjeżdża. Pieniądze wyrzucone w błoto.

Nauczyliśmy się latać w przestworzach jak ptaki i pływać w głębinach jak ryby, a przestaliśmy ze sobą rozmawiać jak ludzie.

Jak by było pięknie gdybyśmy potrafili ze sobą normalnie rozmawiać i współpracować... 

Chcecie, aby świat był lepszy...to zacznijcie od siebie...

Pozdrawiam

Wielki Ben

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam
10 godzin temu, Gość Zenobiusz napisał:

200to za mało...trzeba było dać 500...

I właśnie teraz dlatego tak jest...jeden chciał być mądrzejszy niż drugi i płacił kierowcy...

A on brał od Ukraińca i od  Polaka...i dymal głupich 

To załatw mi za 100 albo za darmo. Też bym wziął A 100 dla mnie. Taki mądry jesteś tutaj bo wam wszyscy przywożą żeby miec busy pełne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
11 godzin temu, Gość Adam napisał:

Człowieku 800 zł od osoby to bym dał za Ukraińca jakby do 65 roku życia przyjeżdżał więcej jak 200 nie dawałem tylko że do Pomorskiego nikt nie za bardzo chce przywieźć ludzi. Dlatego pytam skąd wziąść takie namiary. Tu mieszkasz w Grójcu to zacieszasz bo jak nie jeden to drugi Ci przywiezie. Na jabłkach każdemu się podobało bo takiej ściemy jak w sadzie nie mieli nigdzie i każdy mi to mówi ukrainiec. Ja chodzę po polu i zawsze kontroluje a to o was słyszałem historie że Pan pojechał z łódką na wakacje a my sami robiliśmy to się nie dziwię że wolą u was robić. A najbardziej mnie wkurzam te wypełnianie 10 stron do ahencji pracy za jakiegoś Ukraińca co liczyć i czytać dobrze nie umie...

No to nie bierz Ukraińca co liczyć i czytać dobrze nie umie,ale pracuje za 10 zł,a bierz wykształconego Polaka za 20 zł...Aby jeden rok nie przyjechała Ukraina,to połowa jabłek została bym na drzewie i sam poszedłeśbym do sadu zaper...ać jeden z drugim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
8 minut temu, Gość Realista napisał:

No to nie bierz Ukraińca co liczyć i czytać dobrze nie umie,ale pracuje za 10 zł,a bierz wykształconego Polaka za 20 zł...Aby jeden rok nie przyjechała Ukraina,to połowa jabłek została bym na drzewie i sam poszedłeśbym do sadu zaper...ać jeden z drugim...

I jopka po 3 zł cały sezon bo zebrane zostanie 15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
Godzinę temu, Gość Adam napisał:

To załatw mi za 100 albo za darmo. Też bym wziął A 100 dla mnie. Taki mądry jesteś tutaj bo wam wszyscy przywożą żeby miec busy pełne

Plac po 500 żeby tobie przywieźli a nie innym...nigdy nie płaciłem kierowcy i nie zamierzam...wolę więcej dać pracownikom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok
1 godzinę temu, Gość Pioter napisał:

I jopka po 3 zł cały sezon bo zebrane zostanie 15%

Po 3 to za wagę tańsze odmiany....topowe odmiany Cortland lobo i boskoop po 5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Czy ktoś z Was przeprowadzał już te testy obowiązkowe dla pracowników z Ukrainy? Jeśli tak to byłabym wdzięczna za informacje jak to przeprowadzić, czy trzeba ich gdzieś zawieźć czy może kupić te zestawy testowe pobrać samemu wymaz i gdzieś wysłać w celu zrobienia tego testu. Ile takie coś kosztuje? Znalazłam listę laboratoriów na stronie ministerstwa zdrowia przeprowadzających testy na koronawirusa ale w moim mieście tego nie robią, a najbliższe laboratorium jest 200 km dalej. Ispektoraty sanitarne wprowadziły przepisy a oczywiście nic nie wiedzą w tej materii i jak zwykle trzeba radzić sobie samemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yhym
15 godzin temu, Gość Wielki Ben napisał:

W tych ciężkich chwilach na truskawki, wiśnie, czereśnie czy jabłka mogliby niektórzy rodacy, którzy stracili pracę w mieście pokusić się i pojechać wesprzeć rolnika i pomóc mu w zbiorach, który z pewnością się odwdzięczy. To żaden wstyd. Warunki mieszkaniowe dla pracowników w większości gospodarstwach są normalne (tzn. prysznic, toaleta. nocleg, kuchnia, tv) żeby po dniu pracy w godnych warunkach wypocząć do dnia następnego

Dobre jajca, sam sobie mieszkaj w tych swoich godnych warunkach dla pracowników i wspomagaj rolnika. 

To to dopiero szczyt bezczelności, wspomóc rolnika, a on się odwdzięczy. ? Zapłaci 10 albo 12zł/h i dziękuj Panu, że masz pracę. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
43 minuty temu, Gość Yhym napisał:

Dobre jajca, sam sobie mieszkaj w tych swoich godnych warunkach dla pracowników i wspomagaj rolnika. 

To to dopiero szczyt bezczelności, wspomóc rolnika, a on się odwdzięczy. ? Zapłaci 10 albo 12zł/h i dziękuj Panu, że masz pracę. ?

Ale za 10 lub 12 zł w fabryce lub sklepie bez zamieszkania robić będziesz ???

I bez podziękowania..

 

To dopiero szczyt bezczelnosci...od chłopa wymagać a od koncernu nie tylko uszy złożyć po sobie i dumać dorabiając Niemcz albo francuza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
Godzinę temu, Gość Yhym napisał:

Dobre jajca, sam sobie mieszkaj w tych swoich godnych warunkach dla pracowników i wspomagaj rolnika. 

To to dopiero szczyt bezczelności, wspomóc rolnika, a on się odwdzięczy. ? Zapłaci 10 albo 12zł/h i dziękuj Panu, że masz pracę. ?

Szczytem bezczelności to jest proponować 8zl za klatkę jabłek

Jak już wcześniej pisałem rolnik będzie w stanie oferować więcej jeśli będzie więcej sam otrzymywał. Koniec tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość tyl napisał:

Czy ktoś z Was przeprowadzał już te testy obowiązkowe dla pracowników z Ukrainy? Jeśli tak to byłabym wdzięczna za informacje jak to przeprowadzić, czy trzeba ich gdzieś zawieźć czy może kupić te zestawy testowe pobrać samemu wymaz i gdzieś wysłać w celu zrobienia tego testu. Ile takie coś kosztuje? Znalazłam listę laboratoriów na stronie ministerstwa zdrowia przeprowadzających testy na koronawirusa ale w moim mieście tego nie robią, a najbliższe laboratorium jest 200 km dalej. Ispektoraty sanitarne wprowadziły przepisy a oczywiście nic nie wiedzą w tej materii i jak zwykle trzeba radzić sobie samemu. 

Jedyne co mozęmy poradzić na dany moment to:

- zapoznać się z artykułem: https://www.igrit.pl/artykul/nowe-wytyczne-dla-gospodarstw-zatrudniajacych-cudzoziemcow-667

- zadzwonić do lokalnej stacji Sanepidu po więcej informacji i ewentualne wyjaśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bart
49 minut temu, Gość Pioter napisał:

Szczytem bezczelności to jest proponować 8zl za klatkę jabłek

Jak już wcześniej pisałem rolnik będzie w stanie oferować więcej jeśli będzie więcej sam otrzymywał. Koniec tematu

popieram.jak rolnik zarabia to i pracownik ma lepiej.

zaraz odezwie sie jasnie prorok i wyklika ze sadownik jest pazerny i i tak nie da wiecej  niz 5zł i ze nie bedzie ceny bo jabłek opór.i to przez nastepne 20 lat bedziemy po 8gr oddawac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok
1 godzinę temu, Gość bart napisał:

popieram.jak rolnik zarabia to i pracownik ma lepiej.

zaraz odezwie sie jasnie prorok i wyklika ze sadownik jest pazerny i i tak nie da wiecej  niz 5zł i ze nie bedzie ceny bo jabłek opór.i to przez nastepne 20 lat bedziemy po 8gr oddawac

Zapraszam do mnie do pracy...będziesz mieć lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert

Dokładnie. Ludzie by chcieli za pracę fizyczną na polu z 20 zł najlepiej. Za co? Praca jest ciężka, ok. Ale to w dalszym ciągu praca fizyczna. Wykształceni ludzie w dobrych kierunkach bardzo często nie mają tych 20 zł/h, A nie jeden prosty człowiek(zaznaczę że nie uważam się za niewiadomo kogo, bo zaraz poleci hejt) życzy sobie tyle. 

Ale to nic. Najlepiej żeby płacić górę pieniędzy, narobic  się, a potem idzie i na bazarze o Boże jak drogo. Jak to tak. Same góry pieniędzy zarabiają. To jest właśnie głupota, niewiedza ignorancja itp. Bezczelność.

Na szczęście rynek pracownika na kilka ładnych lat się skończył. A granice niedlugo otworza

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość żenada
56 minut temu, Gość Robert napisał:

Dokładnie. Ludzie by chcieli za pracę fizyczną na polu z 20 zł najlepiej. Za co? Praca jest ciężka, ok. Ale to w dalszym ciągu praca fizyczna. Wykształceni ludzie w dobrych kierunkach bardzo często nie mają tych 20 zł/h, A nie jeden prosty człowiek(zaznaczę że nie uważam się za niewiadomo kogo, bo zaraz poleci hejt) życzy sobie tyle. 

Ale to nic. Najlepiej żeby płacić górę pieniędzy, narobic  się, a potem idzie i na bazarze o Boże jak drogo. Jak to tak. Same góry pieniędzy zarabiają. To jest właśnie głupota, niewiedza ignorancja itp. Bezczelność.

Na szczęście rynek pracownika na kilka ładnych lat się skończył. A granice niedlugo otworza

Pozdrawiam 

Nie słyszałem aby ktoś żądał 20 zł na godzine. Przestańcie pisać głupoty. Idz sam popracuj za 140 zł dniówki cały dzien na stojaka to zobaczysz jaka to góra pieniędzy. Posadzisz du*pe w ciągniku i jęczysz.Nie pasuje to sam pracuj. Myślisz że was będa dorabiać parobki a wasze zony będa jezdzić do Fitness Clubów Mercedesami. Zróbcie im fitness na platformie.

 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik
48 minut temu, Gość żenada napisał:

Nie słyszałem aby ktoś żądał 20 zł na godzine. Przestańcie pisać głupoty. Idz sam popracuj za 140 zł dniówki cały dzien na stojaka to zobaczysz jaka to góra pieniędzy. Posadzisz du*pe w ciągniku i jęczysz.Nie pasuje to sam pracuj. Myślisz że was będa dorabiać parobki a wasze zony będa jezdzić do Fitness Clubów Mercedesami. Zróbcie im fitness na platformie.

 

a widziałes kiedys zeby własciciel obojetnie jakiej firmy nosił np.worki z cementem a jego pracownik jezdził w tym czsie wózkiem?

pewnie ze 140 zł na te czasy to nie rewelacja ale jak jabłka beda po 0,50 groszy to stawek wiekszych nie bedzie jak 12 zł na godzine.w zakładach pracy robia za 1800zł .policz sobie ile ma dniówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...