Skocz do zawartości

Pracownicy sezonowi 2020


Gość vick

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kupiec
29 minut temu, Gość Zenobiusz napisał:

Ile płacisz podatku?wszystkie dochody ewidencjonujesz??

Twoje pośrednictwo jest zbędne w łańcuchu gospodarczym o czym wkrótce się przekonasz 

Producent dostarczy owoce do konsumenta lub zrobi to kurier a ty pójdziesz do uczciwej pracy

Na pewno tak będzie, już piszę cv i rozsyłam po gospodarstwach, żeby ciąć ogród i rwać jabłka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Kupiec
12 minut temu, Gość Zenobiusz napisał:

Czytaj ze zrozumieniem...500 m do marketu ma a chce by go wozic do biedronki...

 

 

Może dlatego, że ma taniej w tej Biedronce, a ty mu płacisz takie miliony, że musi oglądać każdą złotówkę? 

 

Co do koluengo posta, jak wytłumaczę, że na akord robią i po 20h? Tak wytłumaczę, że chęci do pracy ma każdy jak widać z niej pieniądze. Ktoś kto daje umowy, stałą pracę i normalne warunki do mieszkania problemu z pracownikami nie ma. Problem mają ci biznesmeni co potrzebują ludzi na 2 albo 3 miesiące w roku za psie pieniądze i jeszcze się dziwią, że nie ma to tego tłumu chętnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
36 minut temu, Gość Zenobiusz napisał:

Ile płacisz podatku?wszystkie dochody ewidencjonujesz??

Twoje pośrednictwo jest zbędne w łańcuchu gospodarczym o czym wkrótce się przekonasz 

Producent dostarczy owoce do konsumenta lub zrobi to kurier a ty pójdziesz do uczciwej pracy

Podatku płacę więcej niż ty, bo nie płacisz dochodowego ani zusu, tylko krus i wiecznie dokładasz do interesu. 

Jesteś najgorszym typem chłopa ze wsi co pokazujesz w każdym swoim wpisie, z takimi jak ty nie chcę mieć nic wspólnego. Szkoda mi też czasu na dyskusje z tobą, więc ja kończę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Grrr

Zenobiusz w samo sedno. Rwanie truskawki, o 3 chcieliby być rano na polu i zrywać do 19. Nie ważne gdzie i kiedy to sprzedaż, nie ważne że śpisz po 2-3 godziny na dobę pomimo to. Najlepiej przez miesiąc gospodarz niech nie śpi, ma wszystko na głowie. A on przyjdzie umyje się i spać. 

Zbiór to jest przy tym wszystkim lajtowa praca. Nie zrozumcie mnie źle. Jest ciężka ale w porównaniu do tego co musi zrobić wtedy pracodawca to jest nic.

A gdy jak mówi Zenobiusz, praca na godz to 8 godz i ciażko i koniec. Akord 28 godzin na dobę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

 W gospodarstwie są takie koszty o których w twoim małym mozdzku się nie śniło. ZUS? A co to jest ZUS? Wielkie nic. Krus płacić trzeba, ok dużo mniej. Tylko że jak idziesz na zwolnienie to masz 10 zł na dzień i żeby to dostać to jeszcze minimum miesiąc. Emerytury żadnej także weź się nie osmieszaj

Edytowane przez IGRiT
proszę nie iść w dyskusji w kierunku wzajemnego obrażania się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
27 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Podatku płacę więcej niż ty, bo nie płacisz dochodowego ani zusu, tylko krus i wiecznie dokładasz do interesu. 

Jesteś najgorszym typem chłopa ze wsi co pokazujesz w każdym swoim wpisie, z takimi jak ty nie chcę mieć nic wspólnego. Szkoda mi też czasu na dyskusje z tobą, więc ja kończę. 

No gdzie napisałem że dokładam...tylko przedstawiam fakty z własnego doświadczenia..ty piszesz jakieś fantasmagorie.

 

Moi pracownicy zwykle robią połowę tego co ja i nie zamierzam się skarżyć...chciałem mieć sad to mam:))

 

Tylko nie lubię tych tekstów o wysysku,chciwosci,pazerności itp

Skoro ci pracownicy są tacy mądrzy,wykształceni,pracowici to dlaczego nie zostaną pracodawcami i inni będą na nich robić...

Ano dlatego ,że wszystko mają gdzieś...wolą spokojna głowę,nie brać kredytów,nie inwestowac,nie przemęczać się,popić wódeczki i poudawać że pracują...takie są fakty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
35 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Może dlatego, że ma taniej w tej Biedronce, a ty mu płacisz takie miliony, że musi oglądać każdą złotówkę? 

 

Co do koluengo posta, jak wytłumaczę, że na akord robią i po 20h? Tak wytłumaczę, że chęci do pracy ma każdy jak widać z niej pieniądze. Ktoś kto daje umowy, stałą pracę i normalne warunki do mieszkania problemu z pracownikami nie ma. Problem mają ci biznesmeni co potrzebują ludzi na 2 albo 3 miesiące w roku za psie pieniądze i jeszcze się dziwią, że nie ma to tego tłumu chętnych. 

ze za chwilę nie będą już mieć pracy i nie będą przebierać w ofertach.

Żeby pracownik miał pieniądze najpierw musi zarobić na swoją wypłatę i zarobek dla pracodawcy.nie na odwrót.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
54 minuty temu, Gość Kupiec napisał:

Podatku płacę więcej niż ty, bo nie płacisz dochodowego ani zusu, tylko krus i wiecznie dokładasz do interesu. 

Jesteś najgorszym typem chłopa ze wsi co pokazujesz w każdym swoim wpisie, z takimi jak ty nie chcę mieć nic wspólnego. Szkoda mi też czasu na dyskusje z tobą, więc ja kończę. 

Już widzę te podatek,które płacisz...papier toaletowy bierzesz na fakturę i VAT odliczasz już nid mówiąc o leasingu i innych sztuczkach kreatywnej księgowości.

Edytowane przez IGRiT
proszę nie iść w dyskusji w kierunku wzajemnego obrażania się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
32 minuty temu, Gość Zenobiusz napisał:

Już widzę te podatek,które płacisz...papier toaletowy bierzesz na fakturę i VAT odliczasz już nid mówiąc o leasingu i innych sztuczkach kreatywnej księgowości.

Zacznij płacić dochodowy od każdej złotówki i sprzedaj wszystko na papier i udokumentuj przychody to pogadamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec

Jeśli zakładać, że ma być taka bida i bezrobocie, że ludzie będą się prosić o pracę 10zł/h to te wasze jabłka będą w hurcie po 60gr, gdyż więcej jak 2zł nikt w sklepie za nie płacił nie będzie. 

Bez pozdrowień dla najmądrzejszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
9 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Zacznij płacić dochodowy od każdej złotówki i sprzedaj wszystko na papier i udokumentuj przychody to pogadamy. 

Sprz daje WSZYSTKO na papier bo jestem członkiem grupy.wszystkie kwity u księgowej.

Podatki place jakie muszę...

Ty rozumiem nic w koszty nie wrzucasz i wszystko na legalny na kwity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
9 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Jeśli zakładać, że ma być taka bida i bezrobocie, że ludzie będą się prosić o pracę 10zł/h to te wasze jabłka będą w hurcie po 60gr, gdyż więcej jak 2zł nikt w sklepie za nie płacił nie będzie. 

Bez pozdrowień dla najmądrzejszych. 

I tu właśnie doszedłeś do przekonania,że jako pośrednik jesteś zbędnym ogniowej i nie ma miejsca na twoją marzę:)

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
54 minuty temu, Gość Zenobiusz napisał:

I tu właśnie doszedłeś do przekonania,że jako pośrednik jesteś zbędnym ogniowej i nie ma miejsca na twoją marzę:)

Pozdrawiam wszystkich

Dokładnie, ja nic nie zarobię i nie dam sobie rady, już szykuję się do cięcia u ciebie. 

Nie pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
2 godziny temu, Gość Kupiec napisał:

A i jeszcze jedno, zastanów się geniuszu czy rok temu jak dawałeś przemysł po 8gr albo export po 50 to czy pośrednik nie zarabiał. ?

Geniuszu nie zebrałem kg owoców i nie sprzedawałem poniżej 80 gr na co mam kwity:)

Więc do kogo te farmazony????

Przygotuj się lepiej na likwidację twego niepotrzebnego stanowiska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
17 minut temu, Gość Zenobiusz napisał:

Geniuszu nie zebrałem kg owoców i nie sprzedawałem poniżej 80 gr na co mam kwity:)

Więc do kogo te farmazony????

Przygotuj się lepiej na likwidację twego niepotrzebnego stanowiska...

Sorry, masz rację, przy 80 pośrednik nie zarabia. ?

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
13 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Sorry, masz rację, przy 80 pośrednik nie zarabia. ?

 

?

Przed chwilą pisałeś,że sprzedawałem za 50...zdecyduj się 

Skąd wiesz komu i gdzie sprzedawałem??

Wszystko wiesz jak Kaczyński???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
9 godzin temu, Gość Rolnik z Wielkopolski napisał:

Jak czytam te wpisy pseudopracodawców to ręce opadają... Wy chcecie mieć pracowników czy niewolników?  Jak tak traktujecie ludzi to nie dziwcie się, że trafiają do Was ostatnie męty    (dotyczy to zarówno Polaków jak i Ukraińców)... Jak można przy dzisiejszych kosztach utrzymania wspominać w ogóle o stawkach 8-12 zł za godzinę? Jeszcze podejrzewam, że zatrudniacie na czarno albo jakieś pół etatu lub inny przekręt... Dodam, że zatrudniam (nie tylko w gospodarstwie) ponad 80 osób. Stawki od 15 zł  wzwyż. I to mocno wzwyż. Nie piszę ile zarabiają najlepsi pracownicy bo zaleje mnie zaraz fala hejtu. Oczywiście pełne ubezpieczenie plus nadgodziny 150 %.  Ukraińcom nie muszę dawać skrawka podłogi do spania bo od dawna mają powynajmowane mieszkania (jeden kupił sobie mieszkanie na kredyt) i wozić też ich nie muszę. Mają samochody. Stare truchła ale mają. Nie muszą prosić swojego "dziedzica" żeby ich gdzieś zawozić.  Wstyd panowie rolnicy, wstyd. I nie piszcie mi,  że nie można godnie wynagradzać pracownika bo tania pietruszka, wymarzły truskawki i jakie tam jeszcze Was plagi dopadły... Jak nie potraficie uszanować pracownika to zapieprzać samemu albo oddać ziemię w dzierżawe...

Czy Twoi pracownicy darzą Ciebie taką samą empatią?

Czy w Twoje okolicy inni producenci też tyle płacą, czy masz taką super opłacalną produkcję aby podbijać stawkę?

Jak już tak dobrze płacisz i coraz więcej, to czy motywacja pracownikom rośnie czy spada? 

Jestem ciekaw... :)

 

hedonista

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tamara
W dniu 5.05.2020 o 16:24, Gość Zenobiusz napisał:

Jeszcze się zdziwisz jakie będzie bezrobocie i ilu Polaków będzie rwać jabłka ...

I za 10 zł będziesz pracować gdy nie będzie x czego rachunków opłacic i do gara coś włożyć. 

 

Wspomnisz moje słowa...zakłady padają jak kawki a ludzie na zieloną trawke

Zgadzam się z Panem. Ja 10 lat pracowałam w gastronomii i z dnia na dzień zwolnili wszystkich. Pracuje za 11zl/h przy truskawkach, a później przy pomidorach będzie praca. Powiem tak żadna praca nie hańbi. Co mam sie iść powiesić bo wcześniej miałam stawkę 17zl/h a teraz o 6 mniej. Jak czytam te komentarze to naprawdę krew się we mnie gotuje. Zastanowię się co mówicie. A z komentarzem zacytowanym się zgadzam zakłady padają jeden po drugim także trzeba się cieszyć z tego co jest bo może być jeszcze gorzej..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marus

Fakt faktem nasza branża nasze zbiory bez UK sa w ciemnej du...

Ktoś wie kiedy beda mogli wjechac na biometryczny ?

Jakie dokumenty trzeba im wysłać by wpuscili jedni mówia że samo oswiadczenie o powierzeniu wykonywania pracy wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter

Paradoks polega na tym, że miastowy to by chciał od chłopa 20zł na godzinę, i później ziemniaki na bazarku po pisiont groszy....

Da się tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
9 godzin temu, Gość Pioter napisał:

Paradoks polega na tym, że miastowy to by chciał od chłopa 20zł na godzinę, i później ziemniaki na bazarku po pisiont groszy....

Da się tak???

Po 20 gr bo jeszcze kupiec musi przytulić pajdę i zarobic więcej niż producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...