Skocz do zawartości

Pracownicy sezonowi 2020


Gość vick

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kupiec
2 godziny temu, Gość Marek napisał:

Rynek pracownika się skończył na kilka jak nie kilkanascie najblizszych lat. W tym roku to jeszcze jakos tam będzie. Zobaczycie jak sie ludzie beda prosic robote za 7-9 miesiecy. Im szybciej się z tym pogodza tym lepiej.

Ukraińcy, kierowcy, dzwonią już sami że chcą przewozić całe busy, niektórzy akceptują nawet że muszą być 2 tygodnie na kwarantannie w Polsce. U mnie akrualnie 10 zl. Było 11 od stycznia ale się skończyło. Ludzi do pracy mam. Polacy przychodzili za 12 ale wiecznie coś nie tak więc się rozstalismy, bez zgrzytow w normalnej atmosferze. Zrozumcie że żeby zarabiać 14 15 złoty to trzeba coś umieć, a nie, bo mi się należy. Trzeba umieć myslec, anie sierp i młot. Pozdrawiam

Człowieku, co ty bredzisz. 14-15zł/h co to za kasa w tych czasach przy tych cenach? 

Każdy chce dużo zarabiać, a pracownika mieć za darmo. Traktujcie ludzi, oczywiście takich, którzy na to zasługują, tak jak sami byście chcieli być traktowani. Różnie w życiu bywa, niektórzy chyba o tym zapominają. 

Pozdrawiam normalnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Bartek

do pracy z Ukrainy przyjeżdzają ludzie wykrztałceni a ... <ciach>

 

Edytowane przez IGRiT
Proszę nie obrażać innych użytowników - fragment obraźliwy został usunięty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna
6 godzin temu, Gość cyrk napisał:

tak zaraz sie ciebie każdy będzie prosil aby mógł tyrać na platformie cały dzień na stojaka za 8 czy 10 zł na godz. Chłopie zmień dealera.  Nikt z miasta nie przyjdzie do takiej roboty. Przyjmij to do wiadomości. Tyle to każdy dostanie na ochronie albo gdziekolwiek indziej gdzie sie narobi 3x mniej. A wyksztalcony sobie poradzi i zawsze znajdzie robote. Po za tym nawet jakby było wiecej bezrobotnych to sie zapowiada urodzaj jak był ostatnio, mrozów na razie nie było a to oznacza że każdy bedzie musial zerwać 2x tyle co miał teraz

 

Prosty przykład.

w Ferrero stanęła jedna linia i Polacy z okolic Drzewicy pracują po 12 PLN.Wcześniej nie było rozmowy poniżej 15 i 50 zł na paliwo

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Mirek
6 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

Człowieku, co ty bredzisz. 14-15zł/h co to za kasa w tych czasach przy tych cenach? 

Każdy chce dużo zarabiać, a pracownika mieć za darmo. Traktujcie ludzi, oczywiście takich, którzy na to zasługują, tak jak sami byście chcieli być traktowani. Różnie w życiu bywa, niektórzy chyba o tym zapominają. 

Pozdrawiam normalnych. 

Człowieku.wszystjo się zmienia.czasy i ceny też.

Żywność będzie drożeć mimo recesji i deflacji,które nadejdą.

Niepotrzebne zawody znikną.kupcy,pośrednicy,dostarczycieli niepotrzebnych usług bo są zbędni.

Część producentów również bo nie będzie zapotrzebowania na ich produkcję.

Nie wygrzebieny się z tego zbyt szybko.

 

Pozdrawiam myslacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

Ja płacę 10 i mam ludzi i nikt niż te 11 12 płacił więcej nie będzie:) dodaj do tego mieszkanie wodę prąd, ubezpieczenie, czas żeby to wszystko załatwić i wychodzi mi z 16 i to netto. Także i tak za dużo. Tylko że nikt tego nie liczy bo im się wszystko należy. Wykształcenie podstawowe bez matury i mu daj nie wiadomo ile. Idź do miasta pracować to będziesz śmieci zbierał albo za 1700 netto wykładał towar na półki 

Wirus to najlepsze co mogło spotkać świat. Wszystko się wyzeruje, płacę też. Bo nam wszystkim się w d*pach przewracalo. Pracodawca tez. Tylko nie kazdy potrafi to przyznac. A pracownikom chyba najmocniej.

Teraz będą pracować i dziękować za pracę,  nie z łaski wszystko. 18.00 czy 19.00 rzucał robotę na środku bo on nie może minuty dłużej, a jak premii nie ma to obraza. A za co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski

Jak czytam te wpisy pseudopracodawców to ręce opadają... Wy chcecie mieć pracowników czy niewolników?  Jak tak traktujecie ludzi to nie dziwcie się, że trafiają do Was ostatnie męty    (dotyczy to zarówno Polaków jak i Ukraińców)... Jak można przy dzisiejszych kosztach utrzymania wspominać w ogóle o stawkach 8-12 zł za godzinę? Jeszcze podejrzewam, że zatrudniacie na czarno albo jakieś pół etatu lub inny przekręt... Dodam, że zatrudniam (nie tylko w gospodarstwie) ponad 80 osób. Stawki od 15 zł  wzwyż. I to mocno wzwyż. Nie piszę ile zarabiają najlepsi pracownicy bo zaleje mnie zaraz fala hejtu. Oczywiście pełne ubezpieczenie plus nadgodziny 150 %.  Ukraińcom nie muszę dawać skrawka podłogi do spania bo od dawna mają powynajmowane mieszkania (jeden kupił sobie mieszkanie na kredyt) i wozić też ich nie muszę. Mają samochody. Stare truchła ale mają. Nie muszą prosić swojego "dziedzica" żeby ich gdzieś zawozić.  Wstyd panowie rolnicy, wstyd. I nie piszcie mi,  że nie można godnie wynagradzać pracownika bo tania pietruszka, wymarzły truskawki i jakie tam jeszcze Was plagi dopadły... Jak nie potraficie uszanować pracownika to zapieprzać samemu albo oddać ziemię w dzierżawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek
15 minut temu, Gość Rolnik z Wielkopolski napisał:

Jak czytam te wpisy pseudopracodawców to ręce opadają... Wy chcecie mieć pracowników czy niewolników?  Jak tak traktujecie ludzi to nie dziwcie się, że trafiają do Was ostatnie męty    (dotyczy to zarówno Polaków jak i Ukraińców)... Jak można przy dzisiejszych kosztach utrzymania wspominać w ogóle o stawkach 8-12 zł za godzinę? Jeszcze podejrzewam, że zatrudniacie na czarno albo jakieś pół etatu lub inny przekręt... Dodam, że zatrudniam (nie tylko w gospodarstwie) ponad 80 osób. Stawki od 15 zł  wzwyż. I to mocno wzwyż. Nie piszę ile zarabiają najlepsi pracownicy bo zaleje mnie zaraz fala hejtu. Oczywiście pełne ubezpieczenie plus nadgodziny 150 %.  Ukraińcom nie muszę dawać skrawka podłogi do spania bo od dawna mają powynajmowane mieszkania (jeden kupił sobie mieszkanie na kredyt) i wozić też ich nie muszę. Mają samochody. Stare truchła ale mają. Nie muszą prosić swojego "dziedzica" żeby ich gdzieś zawozić.  Wstyd panowie rolnicy, wstyd. I nie piszcie mi,  że nie można godnie wynagradzać pracownika bo tania pietruszka, wymarzły truskawki i jakie tam jeszcze Was plagi dopadły... Jak nie potraficie uszanować pracownika to zapieprzać samemu albo oddać ziemię w dzierżawe...

Ciekawy jestem ile byś zapłacił przy cenie przemysłu 8 gr a deserze 30.koszt produkcji 60 gr..

 

No ile???

Aaa.ty masz jeszcze coś pozarolniczego i masz z czego dołożyć.ja nie mam.mam małe gospodarstwo i zatrudniam tylko do zbiorow.cala resztę ogarniam sam.

 

Tak krawiec kraje jak mu materii staje.i w większości przypadków nie wynika to z chytrości.po prostu większości nie stać więcej zaplacic

 

Na całym świecie praca w rolnictwie jako ta,która nie wymaga żadnych kwalifikacji jest najgorzej płatna.i nie ma znaczenia czy to USA,Niemcy czy polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Ja płacę 10 i mam ludzi i nikt niż te 11 12 płacił więcej nie będzie:) dodaj do tego mieszkanie wodę prąd, ubezpieczenie, czas żeby to wszystko załatwić i wychodzi mi z 16 i to netto. Także i tak za dużo. Tylko że nikt tego nie liczy bo im się wszystko należy. Wykształcenie podstawowe bez matury i mu daj nie wiadomo ile. Idź do miasta pracować to będziesz śmieci zbierał albo za 1700 netto wykładał towar na półki 

Wirus to najlepsze co mogło spotkać świat. Wszystko się wyzeruje, płacę też. Bo nam wszystkim się w d*pach przewracalo. Pracodawca tez. Tylko nie kazdy potrafi to przyznac. A pracownikom chyba najmocniej.

Teraz będą pracować i dziękować za pracę,  nie z łaski wszystko. 18.00 czy 19.00 rzucał robotę na środku bo on nie może minuty dłużej, a jak premii nie ma to obraza. A za co? 

Chłopie ty jesteś zdziwiony ze ktoś o 19 00 chciał skończyć robote ? to do której miał pracowac ? do północy ? czy moze 24h na dobe jak maszyna ?  idz ty popracuj 12 h za te 10 zł i ciekawe jaki bedziesz cwany wtedy.  A jak czytam że sie ktoś cieszy z wirusa bo bedzie tańszy pracownik to sie rzygać chce.  Nie liczyłbym że ktoś przyjdzie tyrać za marne grosze.

A do kolegi Zenobiusza - jak pracowałeś za granicą to ile miałeś do sklepu ? pewnie 5 minut pieszo a nie kilkanaście km od miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obserwator

Widze ze na nieszczesciu innych chcecie budowac swoj biznes niebedzie mial roboty to przyjdzie do truskawki za dychu tylko pomyslcie jesli naprawde tak wielu nie bedzie mialo dobrze platnej pracy w miescie to kto te truskawe kupi a jesli juz to za ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Jak kogoś stać płacić po 20 zeta  za godzinę pracy to niech płaci , wszyscy do niego nie pójdą .   Truskawek mamy 2 metry kwadratowe , ale mimo to znam realia . Jak ogrodnik ma płacić za zbiór  owoców tyle ile dostanie za sprzedaną truskawkę ???? Jakoś przetwórnie   nie mają sobie nic do zarzucenia  płacąc niejednokrotnie za koszty zbioru . Jabłka też wiele razy pod drzewami zostawały , bo za zbiory tylko koszty się sadownikom wracało .  Czy to market , czy przetwórnia chcieliby masę taniego i super zdrowego towaru , tak się po prostu nie da .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Jak kogoś stać płacić po 20 zeta  za godzinę pracy to niech płaci , wszyscy do niego nie pójdą .   Truskawek mamy 2 metry kwadratowe , ale mimo to znam realia . Jak ogrodnik ma płacić za zbiór  owoców tyle ile dostanie za sprzedaną truskawkę ???? Jakoś przetwórnie   nie mają sobie nic do zarzucenia  płacąc niejednokrotnie za koszty zbioru . Jabłka też wiele razy pod drzewami zostawały , bo za zbiory tylko koszty się sadownikom wracało .  Czy to market , czy przetwórnia chcieliby masę taniego i super zdrowego towaru , tak się po prostu nie da .   

skad wziąłeś te 20 zł ?  Ukraina bierze 10 zł, Polak 14. Po co bredzić o jakiś 20 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
Godzinę temu, Gość hmm napisał:

Chłopie ty jesteś zdziwiony ze ktoś o 19 00 chciał skończyć robote ? to do której miał pracowac ? do północy ? czy moze 24h na dobe jak maszyna ?  idz ty popracuj 12 h za te 10 zł i ciekawe jaki bedziesz cwany wtedy.  A jak czytam że sie ktoś cieszy z wirusa bo bedzie tańszy pracownik to sie rzygać chce.  Nie liczyłbym że ktoś przyjdzie tyrać za marne grosze.

A do kolegi Zenobiusza - jak pracowałeś za granicą to ile miałeś do sklepu ? pewnie 5 minut pieszo a nie kilkanaście km od miasta

U mnie na wsi jest market i mały sklep spożywczy.

Mimo to jasniepanstwo chce do biedronki.

Powiem tak bo nikomu źle nie życzę i każdy ma inny prog podjęcia pracy.

Co zrobisz gdy nie będzie na rachunki,czynsz i jedzenie a polacy nie mają żadnych oszczędności???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek
43 minuty temu, Gość Obserwator napisał:

Widze ze na nieszczesciu innych chcecie budowac swoj biznes niebedzie mial roboty to przyjdzie do truskawki za dychu tylko pomyslcie jesli naprawde tak wielu nie bedzie mialo dobrze platnej pracy w miescie to kto te truskawe kupi a jesli juz to za ile

Widzę,że nie rozumiesz tematu albo podchodzisz do niego że swojego punktu widzenia .

Nie interesuje ciebie koszt produkcji i zysk producenta tylko martwisz się o pracownika.

Zrozum jedno.Jak pracodawca nie zarabia to nie zatrudnia.Dlatego są zwolnienia w zakładach pracy i obniżki wynagrodzen i tu nie chodzi o zarabianie na cudzym nieszczęściu tylko o prosty rachunek ekonomiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
3 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Ja płacę 10 i mam ludzi i nikt niż te 11 12 płacił więcej nie będzie:) dodaj do tego mieszkanie wodę prąd, ubezpieczenie, czas żeby to wszystko załatwić i wychodzi mi z 16 i to netto. Także i tak za dużo. Tylko że nikt tego nie liczy bo im się wszystko należy. Wykształcenie podstawowe bez matury i mu daj nie wiadomo ile. Idź do miasta pracować to będziesz śmieci zbierał albo za 1700 netto wykładał towar na półki 

Wirus to najlepsze co mogło spotkać świat. Wszystko się wyzeruje, płacę też. Bo nam wszystkim się w d*pach przewracalo. Pracodawca tez. Tylko nie kazdy potrafi to przyznac. A pracownikom chyba najmocniej.

Teraz będą pracować i dziękować za pracę,  nie z łaski wszystko. 18.00 czy 19.00 rzucał robotę na środku bo on nie może minuty dłużej, a jak premii nie ma to obraza. A za co? 

Ciekawy jestem jakie to wykształcenie mają pracodawcy na wsi? ? 

Rzucał robotę 18 czy 19, no bardzo dziwne, szkoda, że po 20h ktoś nie robi, człowieku, ludzie chcą normalnie żyć, mają rodziny, chcą odpocząć, coś zrobić, a nie tyrać u ciebie na gospodarce od rana do wieczora, żebyś ty się bogacił i traktował ich jak śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec

Kolejna sprawa, który z was cwaniaczki daje umowy i nie zatrudnia na czarno? ?

CIeszta się i pracujta u mnie, bo jo wom daje pracę, co wy byśta beze mnie zrobiły? 

Pracodawcy od siedmiu boleści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
17 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Kolejna sprawa, który z was cwaniaczki daje umowy i nie zatrudnia na czarno? ?

CIeszta się i pracujta u mnie, bo jo wom daje pracę, co wy byśta beze mnie zrobiły? 

Pracodawcy od siedmiu boleści. 

Ile płacisz podatku?wszystkie dochody ewidencjonujesz??

Twoje pośrednictwo jest zbędne w łańcuchu gospodarczym o czym wkrótce się przekonasz 

Producent dostarczy owoce do konsumenta lub zrobi to kurier a ty pójdziesz do uczciwej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek

Jeśli sprawdzą się prognozy ekonomistów, to w najbliższym roku może wzrosnąć liczba osób ubogich. A w skrajnym ubóstwie już niedługo może żyć nawet 3,7 mln Polaków. Czyli co dziesiąty z nas.

"Gazeta Wyborcza" zwraca uwagę, że największym problemem w tym kontekście jest planowany wzrost bezrobocia.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy zakłada, że na koniec roku bez pracy może zostać nawet 9,9 proc. Polaków, czyli ponad 1,5 mln z nas. A to mocno odbije się na dochodach w polskich domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gość Zenobiusz napisał:

U mnie na wsi jest market i mały sklep spożywczy.

Mimo to jasniepanstwo chce do biedronki.

Powiem tak bo nikomu źle nie życzę i każdy ma inny prog podjęcia pracy.

Co zrobisz gdy nie będzie na rachunki,czynsz i jedzenie a polacy nie mają żadnych oszczędności???

Ciebie nie obchodzi pracownik i czym dojedzie do sklepu a pracownika nie obchodzi czy ty masz czy nie. Idzie pracowac i chce za to dostać godne pieniadze a nie robić za pól darmo abyś ty mógł zaoszczędzić.  A jak cie nie stać na pracownika ro pracuj sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Jeden glupszy od drugiego. Myślę że ta 18 czy 19 kolega dał dla przykładu. Nie ważne że 16 czy 17 czy 22. Chodzi o to że jest 17 00 i on rzuca robotę. Nie raz trzeba coś dokończyć , 5-10 minut. Nie. Jutro. To jest ku****two w czystej postaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obserwator

Mirek wypowiadam sie tu w imieniu polakow ktorzy stracili prace i wkurza mnie jak ktos dalby komus robote na 2-3 tygodnie za 100 chocby i 150 za dniowke i nazywa sie pracodawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
49 minut temu, Gość Mirek napisał:

Widzę,że nie rozumiesz tematu albo podchodzisz do niego że swojego punktu widzenia .

Nie interesuje ciebie koszt produkcji i zysk producenta tylko martwisz się o pracownika.

Zrozum jedno.Jak pracodawca nie zarabia to nie zatrudnia.Dlatego są zwolnienia w zakładach pracy i obniżki wynagrodzen i tu nie chodzi o zarabianie na cudzym nieszczęściu tylko o prosty rachunek ekonomiczny

Bardzo mądre słowa, i na tym powinna skończyć się dyskusja...

Jest jak jest, już kilku moich znajomych, poleciało z roboty i nie we co ze sobą zrobić....

Jestem zdania jak wyżej musi zarabiać pracodawca aby miał się czym podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
13 minut temu, Gość tyf napisał:

Ciebie nie obchodzi pracownik i czym dojedzie do sklepu a pracownika nie obchodzi czy ty masz czy nie. Idzie pracowac i chce za to dostać godne pieniadze a nie robić za pól darmo abyś ty mógł zaoszczędzić.  A jak cie nie stać na pracownika ro pracuj sam

Czytaj ze zrozumieniem...500 m do marketu ma a chce by go wozic do biedronki...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
47 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Ciekawy jestem jakie to wykształcenie mają pracodawcy na wsi? ? 

Rzucał robotę 18 czy 19, no bardzo dziwne, szkoda, że po 20h ktoś nie robi, człowieku, ludzie chcą normalnie żyć, mają rodziny, chcą odpocząć, coś zrobić, a nie tyrać u ciebie na gospodarce od rana do wieczora, żebyś ty się bogacił i traktował ich jak śmieci.

W trakcie zbiorów i pracy akordowej chcą pracować 20 h na dobę..a mogliby dluzej

Przy stawce godzinowej są umierający że zmęczenia po 8 h

 

Jak to wytłumaczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
44 minuty temu, Gość Kupiec napisał:

Kolejna sprawa, który z was cwaniaczki daje umowy i nie zatrudnia na czarno? ?

CIeszta się i pracujta u mnie, bo jo wom daje pracę, co wy byśta beze mnie zrobiły? 

Pracodawcy od siedmiu boleści. 

W tej chwili rząd robi wiele by ratować pracodawców od siedmiu boleści.

Mogą zwalniać,obniżać pensje,dopłaty,kredyty,ulgi ...

Czy dbają tak o pracowników?????

 

Sam sobie odpowiedź kto ważniejszy...

Choć wszyscy jesteśmy równi zawsze są równiejsi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek
10 minut temu, Gość Obserwator napisał:

Mirek wypowiadam sie tu w imieniu polakow ktorzy stracili prace i wkurza mnie jak ktos dalby komus robote na 2-3 tygodnie za 100 chocby i 150 za dniowke i nazywa sie pracodawca

Za chwilę i takiej roboty może nie być bo nie będzie popytu.zrozum,że rynek pracownika się skończył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...