Skocz do zawartości

Pracownicy sezonowi 2020


Gość vick

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek
Godzinę temu, Gość sadownik napisał:

a widziałes kiedys zeby własciciel obojetnie jakiej firmy nosił np.worki z cementem a jego pracownik jezdził w tym czsie wózkiem?

pewnie ze 140 zł na te czasy to nie rewelacja ale jak jabłka beda po 0,50 groszy to stawek wiekszych nie bedzie jak 12 zł na godzine.w zakładach pracy robia za 1800zł .policz sobie ile ma dniówki

za 1800 zł miesiecznie to NIKT nie pracuje. Minimalna pensja jest dużo wieksza, a 3000 zł to jest standard teraz. Jabłka nie są po 50 gr tylko po 2,50 wiec nie płacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Marek

3000. Tak, chyba brutto. Nie znasz kolego realiów. Bardzo dużo ludzi pracuje za nie całe 2000 netto i musi jakoś żyć. Chcą pracować i utrzymać rodzinę i takim trzeba pomagac. 

I teraz najlepsze jest to, że na ładnej plantacji truskawek można naprawdę zarobić 400 zł dniowki. Sąsiad ma takie odmiany że nie urwać 180 200 to grzech. Płaci po 2 zł. Uważam że to świetna zapłata, adekwantana do pracy. 6 dni w tygodniu to jest prawie 2500 na rękę dla pracownika za tydzień. Niech będzie już ze 2000 bo nikt nie jest robotem. Nie ma ludzi, masakra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miastowy

Marek jesli sa u was takie zarobki to czemu nie ma chetnych do roboty praca w blocie goracu ja mam 13 na godzine pracuje 10 *24 godziny w miesicu zarabiam 3100 na reke jak by mi przyszlo isc do tego twjego truskawkowego dobrobytu to bym sie zalamal acha jeszcze mam 200 stowy kosztow dojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek
2 godziny temu, Gość Marek napisał:

3000. Tak, chyba brutto. Nie znasz kolego realiów. Bardzo dużo ludzi pracuje za nie całe 2000 netto i musi jakoś żyć. Chcą pracować i utrzymać rodzinę i takim trzeba pomagac. 

I teraz najlepsze jest to, że na ładnej plantacji truskawek można naprawdę zarobić 400 zł dniowki. Sąsiad ma takie odmiany że nie urwać 180 200 to grzech. Płaci po 2 zł. Uważam że to świetna zapłata, adekwantana do pracy. 6 dni w tygodniu to jest prawie 2500 na rękę dla pracownika za tydzień. Niech będzie już ze 2000 bo nikt nie jest robotem. Nie ma ludzi, masakra. 

Człowieku to ty nie znasz realiów. Sklepowe w sklepie mają 2500 do ręki obecnie.  Ale jeśli liczysz na frajerów co ci przyjdą za 10 zł na godz tyrać na stojaka cały dzień to powodzenia. Jedyne wyjscie to Ukraińcy bo Polak za tyle nie przyjdzie. Kierowcy wożący jabłka czy kartony 3500 do ręki.  W zakładach jak ludzie pracują na akord to im potrafi wyjść 4000 miesiecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
11 godzin temu, Gość tomek napisał:

za 1800 zł miesiecznie to NIKT nie pracuje. Minimalna pensja jest dużo wieksza, a 3000 zł to jest standard teraz. Jabłka nie są po 50 gr tylko po 2,50 wiec nie płacz

Z tego standardu koń by się uśmiał...średnia krajowa jest wyliczana z przedsiębiorstw zatrudniających 9+ osób...

2/3 Polaków pracuje w małych firmach gdzie średnia to 3000  ale brutto

 

Uczciwsza jest mediana niż średnia i wtedy z 5000 robi się 3600.  Brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cieciacz
2 godziny temu, Gość miastowy napisał:

Marek jesli sa u was takie zarobki to czemu nie ma chetnych do roboty praca w blocie goracu ja mam 13 na godzine pracuje 10 *24 godziny w miesicu zarabiam 3100 na reke jak by mi przyszlo isc do tego twjego truskawkowego dobrobytu to bym sie zalamal acha jeszcze mam 200 stowy kosztow dojazdu

A ja od cięcia sądu mam 200 dniówki.8 godzin - przerwy. ..

 

5 tys na czysto do kieszeni.  

 

No i co kto jest debeściak????

 

I nie zamierzam za 3 tys tyrać w mieście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Cieciacz napisał:

A ja od cięcia sądu mam 200 dniówki.8 godzin - przerwy. ..

 

5 tys na czysto do kieszeni.  

 

No i co kto jest debeściak????

 

I nie zamierzam za 3 tys tyrać w mieście

 

Ile masz tego cięcia w roku ? 2 miesiące ?  Jak dla ciebie cięcie to lekka robota to ok. Masz 200 dniówki w marzeniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielki Ben

Szczytem beszczelności jest nic nie robienie tylko siedzenie całe dnie na ławeczce lub w fotelu palić papieroska lub pić piwko... nigdzie nie pracować (bo przecież korona by z głowy spadła jaśnie Panu wykształconemu i biegle władającemu w kilku językach obcych) i ręce wyciągać po social... bo się przecież należy...

  Tylko na ten social ktoś musi pierw zarobić.

Urzędniczka też musi iść do pracy by to wszystko zaksięgować. Jeżeli urzędnik by nie pracował to i pieniążków by nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cieciacz
17 godzin temu, Gość heh napisał:

Ile masz tego cięcia w roku ? 2 miesiące ?  Jak dla ciebie cięcie to lekka robota to ok. Masz 200 dniówki w marzeniach 

Od listopada do końca maja...potem przerwa i letnie cięcie.

Jest co robić.

Mam.dobry pracownik zawsze na pracę i dobra wypłatę.160 to panowie spić sklepu biorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yhym
W dniu 14.05.2020 o 15:03, Gość Pioter napisał:

Szczytem bezczelności to jest proponować 8zl za klatkę jabłek

Jak już wcześniej pisałem rolnik będzie w stanie oferować więcej jeśli będzie więcej sam otrzymywał. Koniec tematu

O tak, zapewne. Sadownik im więcej ma tym gorzej jest chytry. Koniec tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
W dniu 14.05.2020 o 19:48, Gość sadownik napisał:

a widziałes kiedys zeby własciciel obojetnie jakiej firmy nosił np.worki z cementem a jego pracownik jezdził w tym czsie wózkiem?

pewnie ze 140 zł na te czasy to nie rewelacja ale jak jabłka beda po 0,50 groszy to stawek wiekszych nie bedzie jak 12 zł na godzine.w zakładach pracy robia za 1800zł .policz sobie ile ma dniówki

robią tylko na wioskach.3000tysiące na rękę.1800 to podatek i zus.A u ciebie gdzie odprowadzasz podatek i zus dla pracownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
W dniu 15.05.2020 o 05:55, Gość Marek napisał:

3000. Tak, chyba brutto. Nie znasz kolego realiów. Bardzo dużo ludzi pracuje za nie całe 2000 netto i musi jakoś żyć. Chcą pracować i utrzymać rodzinę i takim trzeba pomagac. 

I teraz najlepsze jest to, że na ładnej plantacji truskawek można naprawdę zarobić 400 zł dniowki. Sąsiad ma takie odmiany że nie urwać 180 200 to grzech. Płaci po 2 zł. Uważam że to świetna zapłata, adekwantana do pracy. 6 dni w tygodniu to jest prawie 2500 na rękę dla pracownika za tydzień. Niech będzie już ze 2000 bo nikt nie jest robotem. Nie ma ludzi, masakra. 

Powiedz Marku gdzie ten sąsiad z truskawkami. Bardzo chętnie przyjdę trochę popracować skoro i tak cebula stoi! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Atom
7 godzin temu, Gość Adasin04 napisał:

Polak  już do pracy do rolnika nie przyjdzie...

Dohler podał minimalne ceny zakupu owoców w 2020:

Aronia                         – 0,60 zł/kg

Wiśnia                        – 0,70 zł/kg

Śliwka                         – 0,50 zł/kg

Malina                        – 2,80 zł/kg

Truskawka                  – 1,50 zł/kg

Porzeczka czarna        – 0,90 zł/kg

Porzeczka kolorowa      – 0,50 zł/kg

Jakby miały być takie ceny to pracownicy nie będą potrzebni.ktos i zdrowych zmysłach za takie pieniądze nie podejdzie do zbioru. 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto link do medium konkurencyjnego zgodnie z regulaminem IGRIT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Edek

 No niestety ,teraz trzeba rekawy zakasac i samemu  robić,skonczylo sie prezesowanie. Sami sobie w kolano strzelacie, jedzcze wiecej sadzcie tych truskawek i jablek.W sumie to jeszcze ogorki w mlodych sadach mozna zrobic:)

Powodzenia w zbieraniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Petroniusz
W dniu 21.05.2020 o 23:16, Gość Malina napisał:

Jak tam kierowcy ludzi wożą czy licho? Płacicie im za osobę czy zaproszenia robicie?

płacimy po 500 od łebka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Edek2
5 godzin temu, Gość Edek napisał:

 No niestety ,teraz trzeba rekawy zakasac i samemu  robić,skonczylo sie prezesowanie. Sami sobie w kolano strzelacie, jedzcze wiecej sadzcie tych truskawek i jablek.W sumie to jeszcze ogorki w mlodych sadach mozna zrobic:)

Powodzenia w zbieraniu!

Myślę,że kalafior w miedzyrzedziu pięknie pójdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Atom napisał:

Dohler podał minimalne ceny zakupu owoców w 2020:

Aronia                         – 0,60 zł/kg

Wiśnia                        – 0,70 zł/kg

Śliwka                         – 0,50 zł/kg

Malina                        – 2,80 zł/kg

Truskawka                  – 1,50 zł/kg

Porzeczka czarna        – 0,90 zł/kg

Porzeczka kolorowa      – 0,50 zł/kg

Jakby miały być takie ceny to pracownicy nie będą potrzebni.ktos i zdrowych zmysłach za takie pieniądze nie podejdzie do zbioru. 

Wisnia tez miala byc 1zl-tak krzyczeli w Agrobiznesie,a jak bylo-kazdy wie.Za te pieniadze napewno nikt wisni nie bedzie rwal,skonczyly sie czasy madrych-pracy za darmo,bo trzeba sprzedac,bo musi byc zerwane...Wisni nic sie nie dzieje jak zostanie na drzewie,wiem to z autopsji.Podejrzewam,ze sie trzesa juz,ze nie nakupia,wiadomo jak przemarzla wisnia,truskawka,gdzie nie byla nakryta,takze spokojnie PRZETWORCY z tymi cenami,zejdzcie na ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Atom
Godzinę temu, Gość bil napisał:

Wisnia tez miala byc 1zl-tak krzyczeli w Agrobiznesie,a jak bylo-kazdy wie.Za te pieniadze napewno nikt wisni nie bedzie rwal,skonczyly sie czasy madrych-pracy za darmo,bo trzeba sprzedac,bo musi byc zerwane...Wisni nic sie nie dzieje jak zostanie na drzewie,wiem to z autopsji.Podejrzewam,ze sie trzesa juz,ze nie nakupia,wiadomo jak przemarzla wisnia,truskawka,gdzie nie byla nakryta,takze spokojnie PRZETWORCY z tymi cenami,zejdzcie na ziemie.

Ja to wiem.ty to wiesz.ale tu chodzi o to w jakim poważaniu mają producenta.nawet gdyby nie pomarzlo to pisząc o takich cenach mają nas za niewolników. Ja osobiście przy cenie wiśni 1zl nie podchodzę do zbioru.ale niestety są tacy którzy dołożą Ale zebrane musi być. Minister nijako wymusił podanie cen minimalnych bo to dali. I wszystko jest spoko:-) moim zdaniem zapomnieli jeszcze dac cenę za jabłko 0.08gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pamiętliwy
4 godziny temu, Gość gość napisał:

takie ceny to trzeba być bardzo zdesperowany żeby to zbierać .Dobrze będą dorabiać się skupiarze i przetwórniarze.Lepiej zostawić na polu

Teraz każdy mądry i niokomu się nie oplaci,a w 2018 każdy zbierał po 8 gr i w kolejce pół dnia stal by 3 skrzynie wysypać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
55 minut temu, Gość Pamiętliwy napisał:

Teraz każdy mądry i niokomu się nie oplaci,a w 2018 każdy zbierał po 8 gr i w kolejce pół dnia stal by 3 skrzynie wysypać...

 

to tylko bambry sami stali tym co ciągle mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...