Skocz do zawartości

Pracownicy sezonowi 2020


Gość vick

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 135
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Zenobiusz
7 godzin temu, Gość vick napisał:

czy opłacacie dojazd Ukrainkom? teraz podobno wzrosły ceny i chcą żeby im opłacać

Tak,do tego pełny katering i szampan z kawiorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

U mnie pracują za 11zl. Są szczęśliwi że w ogóle mogą już pracować. Ceny to wzrosły ale na nielegalnych wypożyczalniach. Na legalnych też ale tych akurat mało. 

Najlepsi, ogarnięci, A nie bezmozgi dostają premie albo i po 12 i wszyscy zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Polacy dzwonią już od kilku tygodni. Okolice Piaseczna. 

Miałem około 50 telefonów, z czego przyjechalo 9 osób. Oczywiście połowie się nie podobało ale 4 osoby zostały i pracują już 2 tygodnie za 12 zł plus zakwaterowanie. Dobrzy pracownicy. Rozliczamy się raz w tygodniu. Ja szanuje ich, oni mnie (chyba) i jest spokój. 

Wolę zatrudnić Polaka bo naprawdę niektórym jest teraz ciężko i nie ma za co zjeść.

Są oczywiście też tacy którzy krzyczą 20zl.

Pytam się ich "A jakie wykształcenie?"

Na co odpowiedź "A po co to na polu"? No właśnie"to po co 20 zł?"

Ludzie po studiach, wykształceni w fajnych kierunkach tyle nie zarabiają A tu się po prostu należy. Jeszcze jak kolega napisał kawior do tego.

Praca na wsi jest ciężka ale kopanie rowu czy wiązanie drzewek nie wymaga wielkiego myślenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat nie jest o pracownikach.  20 zł to nie słyszalem aby ktoś żądał więc nie piszcie bajek. Nikt wiecznie za 8 zł na godz nie bedzie tyrał ja osioł. Można samemu pracowac z rodzina i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hahahha

Hahahahhahahahahahahahhahaha 20 zł? Hahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahah

Człowieku ta cena już zostaje bo nikt za mniej nie chce później. A pewnie za rok jablko bedzie tanie. Po 2 mało kto ma jabłka bo większość sprzedała dużo wcześniej. 11 zł i narazie nie ma zrywow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
4 godziny temu, Gość dfs napisał:

temat nie jest o pracownikach.  20 zł to nie słyszalem aby ktoś żądał więc nie piszcie bajek. Nikt wiecznie za 8 zł na godz nie bedzie tyrał ja osioł. Można samemu pracowac z rodzina i tyle

Oczywiście,że pracownik musi nie. Więcej od właściciela bo inaczej podział jest niesprawiedliwy...

Przecież właściciel ma sprzęt, ziemie,budynki itp więc jest bogaty. .

 

A pracownik ma tylko dwie ręce wuecudi dostać wiecej

 

Płacicie za wszystko,dojazdu,wyjazd,uśmiech,dodawajcie postojowe gdy pada,nadgodziny x3 ,marmurowe kible i złote krany....wasi pracownicy muszą mieć lepiej niż wy no inaczej wszystko zostanie w polu...

 

Przeplacic ale teza zebrac:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heheh
2 godziny temu, Gość Mariusz napisał:

Jeszcze Panie gosc będziesz się prosił albo tobie posobni, jak zajrzy bida do mieszkania o pracę i za 10 zł:) 

Prosił to sie bedziesz ty, mrozów nie bylo,  bedzie urodzaj a ukraińców przyjedzie 1/4 co zwykle. Ciekawe kto to oberwie. Za 10 zł za fizyczną prace to ci menel z pod sklepu nie przyjdzie cwaniaczku. Jedz do Afryki tam sobie załatw niewolników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość żenada
Godzinę temu, Gość Zenobiusz napisał:

Oczywiście,że pracownik musi nie. Więcej od właściciela bo inaczej podział jest niesprawiedliwy...

Przecież właściciel ma sprzęt, ziemie,budynki itp więc jest bogaty. .

 

A pracownik ma tylko dwie ręce wuecudi dostać wiecej

 

Płacicie za wszystko,dojazdu,wyjazd,uśmiech,dodawajcie postojowe gdy pada,nadgodziny x3 ,marmurowe kible i złote krany....wasi pracownicy muszą mieć lepiej niż wy no inaczej wszystko zostanie w polu...

 

Przeplacic ale teza zebrac:)))

Jak czytam takie pierdo*enie to mnie żal ogarnia. Nie jestem jakimś fanem ukraińców ale nie słyszalem aby ktokolwiek miał jakieś wymagania jak w hotelu, a tych co znam śpią w warunkach raczej mizernych jak na 21 wiek.  Jakby komuś nie pasowało to by do nas nie przyjeżdzał. Dla ciebie pracownik powinien leżeć na posadzce i sie przykryć słomą a żarciem dzielić sie ze szczurami. To że ktoś chce sie wyspać jak człowiek i sie umyć w ciepłej wodzie to nie jest chyba luksus.  czasy nastały takie że jak sie bedziecie tak panoszyć jak dawniej to bedziecie sami rwać. Aha - stawka 10 zł na godz byla i jak dla kogoś to jeszcze przepłacanie to proponuje samemu jednak zrywać. Garba dostaniesz ale nie przepłacisz. Bo chłop jak musi wydać złotówkę to dostaje sra*nia z chytrości a nie jeden to w podartych butach chodzi bo mu kasy szkoda na nowe. Biznesmen za dyche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
59 minut temu, Gość heheh napisał:

Prosił to sie bedziesz ty, mrozów nie bylo,  bedzie urodzaj a ukraińców przyjedzie 1/4 co zwykle. Ciekawe kto to oberwie. Za 10 zł za fizyczną prace to ci menel z pod sklepu nie przyjdzie cwaniaczku. Jedz do Afryki tam sobie załatw niewolników

Jeszcze się zdziwisz jakie będzie bezrobocie i ilu Polaków będzie rwać jabłka ...

I za 10 zł będziesz pracować gdy nie będzie x czego rachunków opłacic i do gara coś włożyć. 

 

Wspomnisz moje słowa...zakłady padają jak kawki a ludzie na zieloną trawke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
Godzinę temu, Gość Zenobiusz napisał:

Jeszcze się zdziwisz jakie będzie bezrobocie i ilu Polaków będzie rwać jabłka ...

I za 10 zł będziesz pracować gdy nie będzie x czego rachunków opłacic i do gara coś włożyć. 

 

Wspomnisz moje słowa...zakłady padają jak kawki a ludzie na zieloną trawke

Gdzie te zakłady tak padają? Na razie to nic nie pada tylko obcinają co najwyżej ludziom trochę pensji, co będzie dalej czas pokaże. Żebyś się nie zdziwił jak będziesz miał kolejki do roboty za 10zl/h i trakowania ludzi jak śmiecia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
1 godzinę temu, Gość żenada napisał:

Jak czytam takie pierdo*enie to mnie żal ogarnia. Nie jestem jakimś fanem ukraińców ale nie słyszalem aby ktokolwiek miał jakieś wymagania jak w hotelu, a tych co znam śpią w warunkach raczej mizernych jak na 21 wiek.  Jakby komuś nie pasowało to by do nas nie przyjeżdzał. Dla ciebie pracownik powinien leżeć na posadzce i sie przykryć słomą a żarciem dzielić sie ze szczurami. To że ktoś chce sie wyspać jak człowiek i sie umyć w ciepłej wodzie to nie jest chyba luksus.  czasy nastały takie że jak sie bedziecie tak panoszyć jak dawniej to bedziecie sami rwać. Aha - stawka 10 zł na godz byla i jak dla kogoś to jeszcze przepłacanie to proponuje samemu jednak zrywać. Garba dostaniesz ale nie przepłacisz. Bo chłop jak musi wydać złotówkę to dostaje sra*nia z chytrości a nie jeden to w podartych butach chodzi bo mu kasy szkoda na nowe. Biznesmen za dyche

Kilka przykładów z autopsji,a nie że słyszenia:

1.hrabia z Ukrainy nie wysiadając z buda pyta:czy gospodarz jest na polu w czasie pracy?- mówię że tak...na to hrabia : dziekuje ,nie wysiadam

2.inny panicz zamiast dzień dobry mówi tak: nie tnę w lato,nie przerzedzam,nic nie robię na sankach i drabinie...na co kazałem mu szybko się oddalić w podskokach 

3.kietowca hrabiego zanim pyta o stawkę zadaje pytanie:jaja platformę pan ma???odpowiadam a pan jaką????koniec rozmowy...

4.baronowa z Ukrainy...a wifi to jest bo o s musi często na Ukrainę dzwonic...

5.kokejny panicz pyta kiedy zawiozę hrabiostwa do biedronki???odpowiadam za ile kasy???bo auto nie jest na wodę a mój czas też kosztuje???...o rażony odpowiada,że poprzedni pan ich woził....odrzekłem by wrócił do niego do pracy...

 

Mam takich historyjek setki ...tak...wymagam pracy...place uczciwie i dodaje premie tym którzy na nią zapracowali....

Gdy na akord pracują to 18 godzin mogą rwać czereśnie...gdy nie ma zbiorów to za 12/h nie będą pracować bo im dniówka nie wychodzi....

 

Proszę mi tu o wyzysku nic nie mówić bo ci państwo nie przyjeżdżają do pracy tylko na płatne wakacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
56 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Gdzie te zakłady tak padają? Na razie to nic nie pada tylko obcinają co najwyżej ludziom trochę pensji, co będzie dalej czas pokaże. Żebyś się nie zdziwił jak będziesz miał kolejki do roboty za 10zl/h i trakowania ludzi jak śmiecia. 

Mój kolega wysłał na urlopy 20 osób,drugi nie rozpoczyna budowy osiedla...

To skala mikro...poczytaj w necie o grupowych zwolnieniach ,obniżkach wypłat i skróceniu czasu pracy....a to dopiero początek...

 

U wszystkich moich znajomych Ukraina robi po 10 zł i cieszy się,że ma robotę...

 

Polacy po 12 i nie zadają zwrotu kasy za dojazd...

Traktuj drugiego człowieka tak jak chcesz być traktowany...

A te farmazony że robić nie będzie komu to między bajki można wlozyc...bo Ukraina tylko nogami przebiera by przyjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
57 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Gdzie te zakłady tak padają? Na razie to nic nie pada tylko obcinają co najwyżej ludziom trochę pensji, co będzie dalej czas pokaże. Żebyś się nie zdziwił jak będziesz miał kolejki do roboty za 10zl/h i trakowania ludzi jak śmiecia. 

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-zwolnienia-grupowe-nabieraja-tempa-liczba-osob-ktore-maja-stracic-prace-rosnie-6507221310310017a

 

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25909149,koronawirus-uruchomil-lawine-kolejne-firmy-planuja-zwolnienia.html

 

https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10315537/najnowsze-dane-tysiace-polakow-do-zwolnien-grupowych-mniej-miejsc-pracy.html

 

Oficjalnie bezrobocia ma być 10%...skoro to mówi Pinokio morawiecki to pewnie będzie 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eryk

Co do Ukraińców to Ci którzy zbierają jabłka truskawki maliny zjechali listopad grudzień do domu. Oni wydali pieniądze bo rozrzut mają konkretny nikt nie przewidział koronawirusa.... Oni też będą musieli przyjechać bo z czego będą żyć? Ludzie którzy pracowali to mówili że u nich fabryk nie ma tylko praca w lesie dla facetów w kołchozie A kobiety jakieś drobne fuchy..  Coraz większe u nich jest zainteresowanie przyjazdem... A Polacy zaczynają się odzywać tylko że oni jak praca się znajdzie to zaraz ucieknie do zakładu i zostaniemy całkiem bez ludzi. Ja wolę Ukraińców mimo że Polaków mam taniej bo Ukraińca trzeba dodatkowo utrzymac i wozic do sklepu itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eryk
22 minuty temu, Gość Zenobiusz napisał:

Kilka przykładów z autopsji,a nie że słyszenia:

1.hrabia z Ukrainy nie wysiadając z buda pyta:czy gospodarz jest na polu w czasie pracy?- mówię że tak...na to hrabia : dziekuje ,nie wysiadam

2.inny panicz zamiast dzień dobry mówi tak: nie tnę w lato,nie przerzedzam,nic nie robię na sankach i drabinie...na co kazałem mu szybko się oddalić w podskokach 

3.kietowca hrabiego zanim pyta o stawkę zadaje pytanie:jaja platformę pan ma???odpowiadam a pan jaką????koniec rozmowy...

4.baronowa z Ukrainy...a wifi to jest bo o s musi często na Ukrainę dzwonic...

5.kokejny panicz pyta kiedy zawiozę hrabiostwa do biedronki???odpowiadam za ile kasy???bo auto nie jest na wodę a mój czas też kosztuje???...o rażony odpowiada,że poprzedni pan ich woził....odrzekłem by wrócił do niego do pracy...

 

Mam takich historyjek setki ...tak...wymagam pracy...place uczciwie i dodaje premie tym którzy na nią zapracowali....

Gdy na akord pracują to 18 godzin mogą rwać czereśnie...gdy nie ma zbiorów to za 12/h nie będą pracować bo im dniówka nie wychodzi....

 

Proszę mi tu o wyzysku nic nie mówić bo ci państwo nie przyjeżdżają do pracy tylko na płatne wakacje...

Dokładnie takie same historie jak u nas. Ludzi 30 A zostanie 12 bo tam Pan był lepszy bo tam mogli chodzić do miasta bo blisko. To łóżko nie wygodne A teraz im się naleje. 4 lata temu mi busa za busem przywoził kierowca potem zaczęło się wybieranie pracy A teraz mało kto chciał przyjechać do zbiorów warzyw. Teraz liczę że to się poprawi bo za duże wymagania mają 4000 na miesiąc im mało a gdzie indziej za 30 złotych dniówka robili bo borówki licho i Pan oszukiwał. Kosztów 0 bo za darmo mieszkanie do marketu zawieziony na dworzec odwieziony i wieczne narzekanie. Liczny na to żeby przez bezrobocie się nam trochę poprawiło A stawka aktualnie spadła u nas 10 zł dla Ukraińca . Swoim daje 11 myślę o 12 ale nowy niech za 10 zapier... bo i tak przyjedzie raz A potem do innej bo tam lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz

Rynek pracownika się skończył...

Budowy padną, restauracja mało która przetrwa do sklepów wezmą Polaków...

 

Ale możecie im czerwone dywany rozwijać i wozić Q7 i X5 do biedry....wolno wam

 

Tylko zastanówcie się kto tu jest właścicielem a kto pracownikiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gość Zenobiusz napisał:

Rynek pracownika się skończył...

Budowy padną, restauracja mało która przetrwa do sklepów wezmą Polaków...

 

Ale możecie im czerwone dywany rozwijać i wozić Q7 i X5 do biedry....wolno wam

 

Tylko zastanówcie się kto tu jest właścicielem a kto pracownikiem.....

To ku*wa czym mają jechać jak mają Biedre 15 km od miejsca zamieszkania ? w dodatku z torbami z zakupami ? mają iść pieszo ? czy po taksówke zadzwonić ?  pomyśl logicznie.  Zeby nie Ukraina to połowa jablek zostaje na drzewie.  Tacy wszyscy nie dobrzy ale jakby był zakaz wjazdu to by był lament i płacz że ni ma komu rwać. Ja rozumiem że sie trafiaja debi*le bo to naród prosty i mało inteligentny  ale pajacowanie co niektórych jest śmieszne. Udaje jeden z drugim biznesmena a słoma mu wystaje bardziej niż tym ukraińcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Kierowca co do mnie ludzi przywoził co rok mówił mi że już od niego kasy teraz pożyczają na poczet pracy , bo tacy są goli po zimie . Tam nie ma kompletnie żadnej pracy i do nas w tym roku za 7 zeta na jesieni będą przyjeżdżać  i sumiennie pracować .  Kumpel do zbioru  ogórków już z zwalniających  w  Polsce zakładów 50 Ukraińców  zagospodarował i na razie cebulę obierają i proszą aby cokolwiek tu robić  bo nie mają z czym i do czego wracać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek

Rynek pracownika się skończył na kilka jak nie kilkanascie najblizszych lat. W tym roku to jeszcze jakos tam będzie. Zobaczycie jak sie ludzie beda prosic robote za 7-9 miesiecy. Im szybciej się z tym pogodza tym lepiej.

Ukraińcy, kierowcy, dzwonią już sami że chcą przewozić całe busy, niektórzy akceptują nawet że muszą być 2 tygodnie na kwarantannie w Polsce. U mnie akrualnie 10 zl. Było 11 od stycznia ale się skończyło. Ludzi do pracy mam. Polacy przychodzili za 12 ale wiecznie coś nie tak więc się rozstalismy, bez zgrzytow w normalnej atmosferze. Zrozumcie że żeby zarabiać 14 15 złoty to trzeba coś umieć, a nie, bo mi się należy. Trzeba umieć myslec, anie sierp i młot. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenobiusz
2 godziny temu, Gość hmm napisał:

To ku*wa czym mają jechać jak mają Biedre 15 km od miejsca zamieszkania ? w dodatku z torbami z zakupami ? mają iść pieszo ? czy po taksówke zadzwonić ?  pomyśl logicznie.  Zeby nie Ukraina to połowa jablek zostaje na drzewie.  Tacy wszyscy nie dobrzy ale jakby był zakaz wjazdu to by był lament i płacz że ni ma komu rwać. Ja rozumiem że sie trafiaja debi*le bo to naród prosty i mało inteligentny  ale pajacowanie co niektórych jest śmieszne. Udaje jeden z drugim biznesmena a słoma mu wystaje bardziej niż tym ukraińcom

Pajacujesz ty pisząc boldem i myslac,że masz rację.

Pracowałem też za granicą w dwóch krajach.nikogo nie interesowało czy pojadę do sklepu i czy będę mieć co jeść.

Pracownik jest tylko pracownikiem a ja nie będę jego szoferem .ty możesz zostać szefem związków zawodowych i oddać im swój dom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cyrk
Godzinę temu, Gość Marek napisał:

Rynek pracownika się skończył na kilka jak nie kilkanascie najblizszych lat. W tym roku to jeszcze jakos tam będzie. Zobaczycie jak sie ludzie beda prosic robote za 7-9 miesiecy. Im szybciej się z tym pogodza tym lepiej.

Ukraińcy, kierowcy, dzwonią już sami że chcą przewozić całe busy, niektórzy akceptują nawet że muszą być 2 tygodnie na kwarantannie w Polsce. U mnie akrualnie 10 zl. Było 11 od stycznia ale się skończyło. Ludzi do pracy mam. Polacy przychodzili za 12 ale wiecznie coś nie tak więc się rozstalismy, bez zgrzytow w normalnej atmosferze. Zrozumcie że żeby zarabiać 14 15 złoty to trzeba coś umieć, a nie, bo mi się należy. Trzeba umieć myslec, anie sierp i młot. Pozdrawiam

tak zaraz sie ciebie każdy będzie prosil aby mógł tyrać na platformie cały dzień na stojaka za 8 czy 10 zł na godz. Chłopie zmień dealera.  Nikt z miasta nie przyjdzie do takiej roboty. Przyjmij to do wiadomości. Tyle to każdy dostanie na ochronie albo gdziekolwiek indziej gdzie sie narobi 3x mniej. A wyksztalcony sobie poradzi i zawsze znajdzie robote. Po za tym nawet jakby było wiecej bezrobotnych to sie zapowiada urodzaj jak był ostatnio, mrozów na razie nie było a to oznacza że każdy bedzie musial zerwać 2x tyle co miał teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...