Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Nawadnianie plantacji ziemniaka


Gość Obserwator

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sieradzak
Godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Nie rozumiesz mnie chyba. Kup tego jelenia i osprzęt za swoją gotówkę, wtedy będziesz gość, unia? Słyszysz coś teraz o uni? Unia to fikcja. Kredyt? Nie życze nikomu, ale może być taki rok poniżej kosztów opłacalności i co wtedy? Unia pomoże, a może bank? Ja mówię o moich maszynach jak je kupię, nie wezmę na kredyt...

Ja go kupię na prow i zapłacę za niego 40% ceny, dołożę do tego kredyt i jakoś go spłacę. Tak się teraz robi, jak chcesz to zbieraj na ciągnik 30 lat i wtedy go kup. Kredyt to też twoja gotówka bo za mnie kredytu nikt nie odda, tylko ja sam za swoje pieniądze. Np. w tamtym roku kupiłem deszczownię na kredyt i już mi się spłacił ten kredyt bo podlewałem ziemniaki i kopałem po 40t z hektara a nie jak inni 10t. Jakbym zbierał na deszczownię to bym na nią zbierał z 3 lata a tak to już jest spłacona i zarabia pieniążki na czysto :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

27 minut temu, Gość Młody rolnik napisał:

Wszyscy dobrze wiedza ze kupno jelenia okolo 130 km nie mowie o seri R tylko o M bez dofinansowania plus osprzet to troche ciezko wiec nie taka straszna ta unia jak mowia ale pewnie ty wszysko za swoje robisz a inni ogladaja sie tylko za kochana unia ale ilu jest takich? Jeden na stu? Czy mniej nawet. Bo wiekszosc korzysta z dofinansowania i osobiscie nie znam nikogo kto by na tym zle wyszedl. Wiec pochwal sie swoimi osiegnieciami bez kredytu i uni Gosciu drogi

Z jednym masz racje zero kredytu i uni, nie licząc bezpośrednich dopłat, po co mam się chwalić? I tak nie uwierzysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu- popadało gdzieś czy dalej deszczujemy? U mnie sadzone na początku kwietnia nie kiełkowane raz nawadniane (bo non stop deszczownia w cebuli i buraczkach) już wychodzą i wczesne i późne.Deszczu nie było już ok 6 tygodni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Susza... W Łowickim i cała linia od Płocka po Wawke sucho na pieprz, deszczownie chodzą jak nie wieje ale to tylko w warzywach a lipa jest ze zbożami i ten mróz o którym nikt nie wie że robotę robi przez 3 do 4 godz w nocy... no żeby przez cały tydzień na okrągło od -2 do -5.... Ciężkie ziemię jest ok ale szczerki to pod p23 marznie do 2cm w gruncie kiełek... Nadzieje prysły, zostało tylko się pomodlić i iść do Kościoła w niedzielę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Paweł

Jak wygląda sprawa podlewania beczkowozem woda pobierana z rzeki jakie pozwolenia muszę mieć? Ktoś stosuje takie podlewanie proszę o opinie ile litrów na ha na co zwracać uwagę  Areał jest kilka ha rozdrobniony - studnia i deszczownia odpadają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Seba
12 minut temu, Darekspire napisał:

Deszczujecie ziemniaki w taka temperature jak dzisiaj? Nie zaszkodzi im zimną wodą że stawu? Stosunkowo cieplejsza niż że studni

Po co deszczowac jak padało w całej Polsce kilka dni? Wilgoć w ziemi jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AB ziemniak
21 minut temu, Darekspire napisał:

Deszczujecie ziemniaki w taka temperature jak dzisiaj? Nie zaszkodzi im zimną wodą że stawu? Stosunkowo cieplejsza niż że studni

Nic nie powinno im być wiadomo lepiej wieczorami i nocami ale nie jest Jeszcze nje wiadomo jaki upał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski
9 godzin temu, Gość Paweł napisał:

Jak wygląda sprawa podlewania beczkowozem woda pobierana z rzeki jakie pozwolenia muszę mieć? Ktoś stosuje takie podlewanie proszę o opinie ile litrów na ha na co zwracać uwagę  Areał jest kilka ha rozdrobniony - studnia i deszczownia odpadają!

Podlewanie beczkowozem to wg mnie syzyfowa praca.  Normalne podlanie 1 ha ziemniaków to powiedzmy 200-250 tys l. Zrobienie tego beczkowozem to jakaś masakra... Zwłaszcza, że piszesz, iż masz kilka hektarów... Co do pobierania wody z rzeki to każdy większy pobór, zgodnie z prawem wymaga pozwolenia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...