Skocz do zawartości

Nawadnianie plantacji ziemniaka


Gość Obserwator

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, Gość Obserwator napisał:

W tym roku tyle ziemniaka nasadzone ze nawet jak będzie susza stulecia to i tak będzie za dużo!

Ja bym taki pewny nie byl. Zawsze im gorzej tym lepiej w handlu z cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, sadzeniaka napewno będzie opór. Ale jadalnego to już bym nie powiedział. Mam 3 ha na których raczej nie ma możliwości podlania i są tam ziemniaki. I powiem wam że w takich warunkach to jeszcze ziemniaków tam nie sądziłem. O uformowaniu redliny nie ma mowy a po uwalowaniu redliny praktycznie znikły. Tam gdzie będę deszczował niepewno będzie OK ale większość gospodarstw w kraju jeszcze deszczowni ani studni nie posiada więc jeśli pogoda taka utrzyma to nawet dziki na tych polach nie będą miały czego szukać. Więc raczej nadprodukcji nie przewiduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
6 godzin temu, Gość Obserwator napisał:

W tym roku tyle ziemniaka nasadzone ze nawet jak będzie susza stulecia to i tak będzie za dużo!

Widać ze z rolnictwem nie masz nic wspólnego nie widzisz co się dzieje na polach i jakie prognozy pogody zapowiadają. Jak nie popada przez miesiąc to z kąt się weźmie ziemniak. Plantacje nawadniane w Polsce stanowią kilka procent  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość napisał:

Widać ze z rolnictwem nie masz nic wspólnego nie widzisz co się dzieje na polach i jakie prognozy pogody zapowiadają. Jak nie popada przez miesiąc to z kąt się weźmie ziemniak. Plantacje nawadniane w Polsce stanowią kilka procent  

Dokładnie tak. Na szczęście są inne kraje, które mogą uratować nas przed głodem i u nas mogłoby nic nie rosnąć, a i tak będą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Susza, temat rzeka. W ostatnich 10 latach wałkowany co chwila.

Dla mnie jak ktoś do tej pory nie ma zapewnionego nawadniania gospodarstwa tylko czeka na deszcz, to powinien zmieniać branżę, bo widać, że za bardzo to on do biznesów na wsi w XXI wieku się nie nadaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
6 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

Susza, temat rzeka. W ostatnich 10 latach wałkowany co chwila.

Dla mnie jak ktoś do tej pory nie ma zapewnionego nawadniania gospodarstwa tylko czeka na deszcz, to powinien zmieniać branżę, bo widać, że za bardzo to on do biznesów na wsi w XXI wieku się nie nadaje. 

Lej, lej jak najwięcej, tylko załóż licznik na twojej nielegalnej studni i załatw sobie pozwolenie wodnoprawne biznesmenie.

Ciekawe jak ci zabraknie wody w kranie co bedziesz mowil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na Sieradzu jest 90 % nielegalnych studni I co ze masz licznik pozwolenia a ktoś z a miedza leje i śmieje się prosto w oczy ze nie poniósł żadnych kosztów a leje Gdzie tu sprawiedliwość Znam na mojej wsi cwaniaczka ma kilka i żadna nie legalizowana i nie będzie legalizował bo nie i co mu zrobisz .A wody Polskie nie maja instrumentów żeby sprawdzić jak to mówią panie w Sieradzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, asus71 napisał:

kolego na Sieradzu jest 90 % nielegalnych studni I co ze masz licznik pozwolenia a ktoś z a miedza leje i śmieje się prosto w oczy ze nie poniósł żadnych kosztów a leje Gdzie tu sprawiedliwość Znam na mojej wsi cwaniaczka ma kilka i żadna nie legalizowana i nie będzie legalizował bo nie i co mu zrobisz .A wody Polskie nie maja instrumentów żeby sprawdzić jak to mówią panie w Sieradzu

U nas też był taki co wywiercił studnię bez pozwolenia i się śmiał że nikt mu nic nie zrobi- przyjechał inspektor z Gminy i zapytał- płacimy 50 tys kary czy likwidujemy? Mam pole obok i widziałem jak przyjechała gruszka z betonem i zalali studnię. Na lewo to można sobie bimbru w piwnicy zrobić a nie studnię w polu którą każdy widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Kpr napisał:

U nas też był taki co wywiercił studnię bez pozwolenia i się śmiał że nikt mu nic nie zrobi- przyjechał inspektor z Gminy i zapytał- płacimy 50 tys kary czy likwidujemy? Mam pole obok i widziałem jak przyjechała gruszka z betonem i zalali studnię. Na lewo to można sobie bimbru w piwnicy zrobić a nie studnię w polu którą każdy widzi.

Do 30m to ci może skoczyc i obtoczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej do powiedzenia mają ci którzy studni nie mają. A zazwyczaj nie mają pieniędzy na wykonanie jej legalnie i brakuje im jaj na zrobienie jej na lewo. Z nikogo się teraz nie wyśmiewamy wiem że to inwestycja i do tego nie tania ale patrzenie na swoje pola które zaczynają przypominać step do przyjemnych chyba nie należy. Więc pisanie glupot o kimś że zalano mu studnie betonem i nie będzie mógł podlewac jest słabe. Wedle zasady Ja nie mam to on też ma nie mieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Sieradzak napisał:

Najwięcej do powiedzenia mają ci którzy studni nie mają. A zazwyczaj nie mają pieniędzy na wykonanie jej legalnie i brakuje im jaj na zrobienie jej na lewo. Z nikogo się teraz nie wyśmiewamy wiem że to inwestycja i do tego nie tania ale patrzenie na swoje pola które zaczynają przypominać step do przyjemnych chyba nie należy. Więc pisanie glupot o kimś że zalano mu studnie betonem i nie będzie mógł podlewac jest słabe. Wedle zasady Ja nie mam to on też ma nie mieć. 

Jakie głupoty? Studnia ponad 30m ,pobór ponad 5m na dobę, telefony od ludzi mieszkających blisko że nagle wody w ich studniach brakuje gdy deszczownia chodzi i po sprawie! Nie trzeba podierd..c z zawiści! Sam nawadniam legalnie na kilku działkach  i wiem jakie są koszty operatu wodno prawnego ,przyłącza elektrycznego że o reszcie nie wspomnę. Sama studnia to najmniejszy koszt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ty pompujesz to im wody nie ubywa? Pewnie przez to że masz legalną studnie. Tylko w mojej najbliższej okolicy jest ponad 50 studni od 60 do 80m sam mam 2 i nie ważne czy są legalne czy nie. I ze wszystkich kopanych studni bądź wierconych do tych 30m woda zeszła i żadne telefony i skargi nie pomogły. Nie masz wody trudno szukaj głębiej. A jeśli ten gościu wywierci teraz studnie legalnie i będzie z niej korzystać co spowoduje że ci do okola znowu nie będą mieli wody to co teraz zrobią? Pewnie się oflaguja i głodówkę przeprowadzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Sieradzak napisał:

A jak ty pompujesz to im wody nie ubywa? Pewnie przez to że masz legalną studnie. Tylko w mojej najbliższej okolicy jest ponad 50 studni od 60 do 80m sam mam 2 i nie ważne czy są legalne czy nie. I ze wszystkich kopanych studni bądź wierconych do tych 30m woda zeszła i żadne telefony i skargi nie pomogły. Nie masz wody trudno szukaj głębiej. A jeśli ten gościu wywierci teraz studnie legalnie i będzie z niej korzystać co spowoduje że ci do okola znowu nie będą mieli wody to co teraz zrobią? Pewnie się oflaguja i głodówkę przeprowadzą. 

Ale ja płacę za wode! Na innym polu mam studnię wspólna z sąsiadem i deszczujemy na zmianę- jak ktoś jest poważny to można się dogadać! Poza tym leję w nocy i nikomu wody nie brakuje kto ma studnię domową blisko. A jak kupiłem deszczownie to mi zaraz węża jacyś chu.e pocięli z zawiści jak zobaczyli jaki mam plon cebuli- dopiero jak zalozylem kamery i moduł GSM na deszczowni że wszystko widzę  w telefonie to spokój.Zresztą jak masz legalna studnię to urzędnicy lecą sprawdzać jak muchy do gówn..a, a z nielegalnymi niezawsza wiedzą co zrobić! Płacę i niech każdy płaci kto podlewa. No kur.a bądźmy poważni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego - tak mi waża pocięli dosłownie co 2metry że 600m musiałem kupić nowego! Pamiętam że zanim założyłem kamery to miesiąc spałem przy deszczowni w aucie i pilnowałem z dwoma rottweilerami karmionymi surowym mięsem! Chyba bym zabił jakbym złapał a psy by go zjadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz czyli problem nie polega na legalność bądź nie legalność studni tylko na samym fakcie jej istnienia.Czyli miałem rację pisząc:skoro ja nie mam to on też ma nie mieć ". Kolego płacisz za wodę tylko nie bardzo rozumiem dlaczego bo tu u nas nawet na nowych studniach wodomierzy nie ma.chyba że to studnia za unijne to wtedy Ok. Poza tym masz strasznie h.... ludzi w okolicy skoro takie rzeczy robia i tu akurat cie rozumiem. Następna sprawą jest to że skoro mam studnie to będę jej używać kiedy chce a nie po nocach bo komuś się to nie podoba i będzie mu wody brakować, jak oni tak z tobą to ty z nimi tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzkiziemniak

Widząc ten temat wszedłem z myślą że może się czegoś dowiem, jak długo podlewać np 200 m, jaka dysza, w nocy, w dzień,  czy zaraz po odkryciu czy poczekać tydzień,  a może 2 razy szybkie zwijanie A nie 1 raz A do oporu,  moze jakies nowosci , a co widzę? Oczywiście jak to w naszym pięknym kraju każdy warczy na każdego! A dziwimy się że politycy nie mówią o konkretach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sieradzak napisał:

A widzisz czyli problem nie polega na legalność bądź nie legalność studni tylko na samym fakcie jej istnienia.Czyli miałem rację pisząc:skoro ja nie mam to on też ma nie mieć ". Kolego płacisz za wodę tylko nie bardzo rozumiem dlaczego bo tu u nas nawet na nowych studniach wodomierzy nie ma.chyba że to studnia za unijne to wtedy Ok. Poza tym masz strasznie h.... ludzi w okolicy skoro takie rzeczy robia i tu akurat cie rozumiem. Następna sprawą jest to że skoro mam studnie to będę jej używać kiedy chce a nie po nocach bo komuś się to nie podoba i będzie mu wody brakować, jak oni tak z tobą to ty z nimi tak samo. 

Problemem nie jest podlewanie. Problemem jest nadmierny pobór wód gruntowych, i obniżenie ich poziomu o 30-40m. To już jest katastrofa ekologiczna. Żadnych stawów, sadzawek itp, wszystko wyschło bo każdy leje bez umiaru, aby tylko plon był większy. To powinno być regulowane przez Ministerstwo Klimatu. Tak jak na zachodzie... wody gruntowe zejdą poniżej poziomu 15m i jest zakaz podlewania. A u nas? mało wody na 60m? to kopiemy 120. A w wiadomościach trąbią, że Sieradz i okolice stepowieją. Za kilka lat ktoś się za to weźmie...chyba.

Ale wy oczywiście nic nie rozumiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to. Tylko daj teraz złoty środek. To ze poziom wody się obniża to też fakt ale co z tym zrobic przecież każdy musi jakoś żyć a skoro zainwestowal w deszczowniei studnię to chyba nie po aby stały nie używane. Kwadratura koła. A i jeszcze do tego kopalnie odkrywkową chcą nam wybudować więc dopiero wtedy problem się rozpocznie bo przecież najpierw trzeba odwodnić cały teren a to są tysiące hektolitrów wody wypompowane do morza. A wtedy poziom wody nie obniży się o 30-40m tylko o 200m.Wiec jeśli nawet niektórzy nadużywaja podlewania to i tak jest to mniejsze zło bo przecież ta woda zostanie złuzyta przez rośliny do produkcji żywności. Wystarczy pojechać w okolice odkrywki koło elektrowni w Bełchatowie i zobaczyć jaka rzeka jest odprowadzana  woda gruntowa z tej dzury głębokiej na 200m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obiektywny

Wychodzi na to że rolnik zawsze jest winny,jeśli podlewa to niedobrze bo osłabia wody gruntowe,jeśli nie podlewa to znowu nagonka bo nie potrafi wyprodukować,bo drobnica w worku, a z zachodu to takie piękne przywożą . Taki już jest chyba los rolników - zawsze krytykowani.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Nie rolnika , tylko polaka . Propaganda była za komuny , propaganda jest i teraz . Na zachodzie Europy o żywiciela narodu się dba , a u nas ma się go w tylnej części ciała , bo jak Polaczki nie wyprodukują , to się zaimportuje . Teraz jak wybory prezydenckie na dniach  to interpelacje  posłowie PISu piszą bo dostrzegli zależność polskiego rolnika od sieci handlowych .

Kpina  i propaganda !!!https://www.igrit.pl/artykul/kupowanie-na-przymus-czy-producent-blizej-kupujacego-627

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość swietokrzyskie
53 minuty temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Nie rolnika , tylko polaka . Propaganda była za komuny , propaganda jest i teraz . Na zachodzie Europy o żywiciela narodu się dba , a u nas ma się go w tylnej części ciała , bo jak Polaczki nie wyprodukują , to się zaimportuje . Teraz jak wybory prezydenckie na dniach  to interpelacje  posłowie PISu piszą bo dostrzegli zależność polskiego rolnika od sieci handlowych .

Kpina  i propaganda !!!https://www.igrit.pl/artykul/kupowanie-na-przymus-czy-producent-blizej-kupujacego-627

 

czyli pan poseł z oblekonia się obudzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Nie rolnika , tylko polaka . Propaganda była za komuny , propaganda jest i teraz . Na zachodzie Europy o żywiciela narodu się dba , a u nas ma się go w tylnej części ciała , bo jak Polaczki nie wyprodukują , to się zaimportuje . Teraz jak wybory prezydenckie na dniach  to interpelacje  posłowie PISu piszą bo dostrzegli zależność polskiego rolnika od sieci handlowych .

Kpina  i propaganda !!!https://www.igrit.pl/artykul/kupowanie-na-przymus-czy-producent-blizej-kupujacego-627

 

Taaa! Ardanowski w tv ogłasza że jakie to pieniądze na nawadnianie dla rolników i Gmin a kolega dziś dostał odmowną decyzję na studnię w polu bo się niby wody gruntowe obniżyły. Takie teraz czasy że że najważniejsza jest propaganda w TVP że sukcesy że rząd dba i walczy a w rzeczywistości to nic nie robi bo ani ustaw niema ani rozporządzeń dla samorządów ale o tym się już nie mówi. Robiłem głupie rzeczy w życiu ale chyba najbardziej się wstydzę że głosowałem na PIS i Dudę. Niema na kogo głosować. Wszyscy jedna hołota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Ja to bym chętnie Ardanowskiego do siebie zaprosił na 24 godziny  i w tym czasie jeden pełen zbiornik taki na jakie teraz chcą tworzyć bym mu w pole wypompował . Jak żyć panie ministrze ??? bym go na dzień drugi zapytał . Trzy pompy gdybym podpiął to i może od rana do wieczora  wypompował .  Propaganda rodem z PRLu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...