Skocz do zawartości
Advertisement

Ogórki - ceny, rynek, opinie


Gość Boniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 434
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Gość
23 godziny temu, Gość Marian napisał:

Panowie ogórek już się skończył ,plantacje uschły.Kwaszarnie sobie poradzą i tak zostało im towaru z tamtego roku.

Panie, w jakim to regionie ??

U mnie zbiory trwają, ale sprzedaję detalicznie,a nie hurtowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Wkz napisał:

Choroby atakują ogórki mączniak i w ogóle masakra z tym ogórek zimno 

Dokładnie samoloty stoją zbiory bardziej niż mizerne. Kaszki słabna nie wróży to dobrze ale z ogórkiem nigdy nie wiadomo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość ogóras napisał:

Co taka cisza? nikt nie handluje? jakie ceny na rynkach hurtowych i na skupach?po niedzieli zaczynam coś rwać

Nikt się nie chwali bo małe zbiory ma a po zatym każdy już dość ma jak nie zalania pracownicy grzyb teraz atakuje nie ciekawie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Gość
13 godzin temu, Gość Wkz napisał:

Nikt się nie chwali bo małe zbiory ma a po zatym każdy już dość ma jak nie zalania pracownicy grzyb teraz atakuje nie ciekawie jest

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ogor123

Kazdemu ogorek usechl czy to na dzialce czy jakies plantacje do 0.5 ha . Presja na ogorka ogromna . Hurt szklarnia gruntowy 4 z pola 5 jedynka detal  roznie od 6 do 8 zl za kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mr.Bryłka
W dniu 27.07.2020 o 19:12, Gość Franek z centrum napisał:

Bizony nic , ale pył z koszonych zbóż idealnie przenosi choroby . 

G. Prawda.

 To jest ten czas: ta temperatura, ta wilgotność, to nasilenie szkodnikow i tylko wytrawni gracze są w stanie opanować tak zmasowany atak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Franek z centrum

Ten rok jest o 180 stopni inny . O tej porze ogórki nigdy nie były w tak złej kondycji , bardzo wiele plantacji nawet tych dużych po kilka ha, prawie zakończyło sezon.  Cene psuje dziki import szklarniowego z Białorusi . A dodatkowo brak ludzi na przetwórniach , zmnieszylo popyt . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo kto by już kończył sezon A znam bardzo dużo ludzi co mają ogórki. Fakt są gorsze kawałki co wyglądają już źle  , ale jest też bardzo dużo ładnych.  Nikt nie chce dużo zapłacić za  ogórka po zeszłym sezonie  i trudno się dziwić płacić po 3zl za grunt A później kiszony 2,5zl-3zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marian
Godzinę temu, Gość Www napisał:

Nie znam nikogo kto by już kończył sezon A znam bardzo dużo ludzi co mają ogórki. Fakt są gorsze kawałki co wyglądają już źle  , ale jest też bardzo dużo ładnych.  Nikt nie chce dużo zapłacić za  ogórka po zeszłym sezonie  i trudno się dziwić płacić po 3zl za grunt A później kiszony 2,5zl-3zl. 

Pięknie powiedziane ? też znam klienta co załadował się po 3zl plus i później z uśmiechem na ustach sprzedawał kiszonego.Byl wniebowzięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ogór

A ja mam klienta ,który mi płaci 4 zł za drobnego a detaluje po 10 zł i też jest bardzo zadowolony?,w mojej okolicy mączniak straszny nawet u najlepszych plantatorów,także sezon  ogórkowy będzie krótki w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Charsznicok

Pany ja nie wiem po co wy takie bzdury piszecie,mi skupy ze świętokrzyskiego przywożą na Charsznice ogórka od dzisiaj po 1.4 mieszankę,i mówią ze plantacje trzymają się świetnie,żadnych problemów,i piękne krzaki.Nie wiem po co takie coś piszecie,ja wiem ze każdy chce zarobić,ale przecież każdy widzi jak rynek wygląda,a takimi wpisami sytuacji nie uratujecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Centrum
2 godziny temu, Gość Charsznicok napisał:

Pany ja nie wiem po co wy takie bzdury piszecie,mi skupy ze świętokrzyskiego przywożą na Charsznice ogórka od dzisiaj po 1.4 mieszankę,i mówią ze plantacje trzymają się świetnie,żadnych problemów,i piękne krzaki.Nie wiem po co takie coś piszecie,ja wiem ze każdy chce zarobić,ale przecież każdy widzi jak rynek wygląda,a takimi wpisami sytuacji nie uratujecie 

W tym trochę każdy rację jest w Busko w miarę ok ale Kozienice jak narazie kuleje ze zbiorem ulewy teraz zimno choroby i braki ludzi. Podług zeszłego roku nawet nie ma co porównywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość kapusta napisał:

No dobra nawet jak te mieszanke przywioza po 1.4 to co ty konserwe robisz przeciez pod skupy ludzie sadza anie partenokarpna ktora sie nie zakisi

Wszystko atomic F1 od x lat mi przywożą.Nigdy nie miałem problemu z ich ogórkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...