Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ziemniaki sadzeniaki z Holandii - oszustwo


Gość Andree

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie kupilem dwie palety sadzeniaka colomba z holandi z miejscowosci Olkusz pewnie sprowadzał oglaszal sie na olx i na tej stronie po 1,50kg 

w lutym 26 wszystko dalem do skrzynek zeby wykielkowalo a teraz patrze w skrzynkach 50 procent puscilo kiełki a drugie nie o co biega z tym ziemniakiem 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Andree napisał:

witam mam pytanie kupilem dwie palety sadzeniaka colomba z holandi z miejscowosci  Olkusz pewnie sprowadzał oglaszal sie na olx i na tej stronie po 1,50kg 

w lutym 26 wszystko dalem do skrzynek zeby wykielkowalo a teraz patrze w skrzynkach 50 procent puscilo kiełki a drugie nie o co biega z tym ziemniakiem 

 

 

Czy to ta Holandia w Pomorskim kod 77-130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Andree napisał:

witam mam pytanie kupilem dwie palety sadzeniaka colomba z holandi z miejscowosci Olkusz pewnie sprowadzał oglaszal sie na olx i na tej stronie po 1,50kg 

w lutym 26 wszystko dalem do skrzynek zeby wykielkowalo a teraz patrze w skrzynkach 50 procent puscilo kiełki a drugie nie o co biega z tym ziemniakiem 

 

 

Pewnie gazowany na kła . Ciekawe czy to w ogóle z Holandii było ? Ja bym jechał do faceta i niech zwraca kasę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Andree napisał:

witam mam pytanie kupilem dwie palety sadzeniaka colomba z holandi z miejscowosci Olkusz pewnie sprowadzał oglaszal sie na olx i na tej stronie po 1,50kg 

w lutym 26 wszystko dalem do skrzynek zeby wykielkowalo a teraz patrze w skrzynkach 50 procent puscilo kiełki a drugie nie o co biega z tym ziemniakiem 

 

 

Dzwoniłeś do tego oszusta? co powiedział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Andree napisał:

witam mam pytanie kupilem dwie palety sadzeniaka colomba z holandi z miejscowosci Olkusz pewnie sprowadzał oglaszal sie na olx i na tej stronie po 1,50kg 

w lutym 26 wszystko dalem do skrzynek zeby wykielkowalo a teraz patrze w skrzynkach 50 procent puscilo kiełki a drugie nie o co biega z tym ziemniakiem 

 

 

Sadzeniaki  zaczynały się od 2 zł w górę a to co kupiłeś to były jakieś odsorty/odpady od jadalnych i do tego pewnie gazowane przed kiełkowaniem. Zadymione były pewnie tylko raz dlatego część puszcza, gdyby były zamgławiane dwa, trzy razy to nic by nie kiełkowało. Facet zrobił dobry interes bo zapewne dostał je tam za darmo albo za jakieś grosze, u nich nie wolno wywozić do lasu odpady trzeba utylizować a to jest płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z tym sadzeniakiem z holandii colombo bylo w workach szytych 15kg z tasma u gory i pisalo po holendercku colomba 1,50 bez faktury z faktura + vat i mowil ze mozna przyjechac na mniejsce gdzie mozna odebrac i ponoc w poblizu ludzie kupowali mialem mu wrocic za palete z powrotem to domagał sie jakim kurierem bylo przywiezione w lutym  bo jak kontener aluminiowy czy  plandeka to nie wezmie bo mogly zmarznac ale wtedy nie bylo mrozow w ciula mnie zrobił jego e-mai gdzie szly dane do wydrukowania na palete ponoc jakas firma a ten tel juz nieaktywny bo jak dzwonilem na ten nr z e-maila to zona mi powiedziala ze to ludzie sie tym zajmowały a pozniej maz i nie chca go zabrac bo nikt nie dzwonil z reklamacja a ja sobie mysle przeciez ten nr niektywny  opylil ziemniaka i nara ale po e-mailu widnieje firma ...

 

pojade do niego i co wroci mi na piekne oczy 2000 za jedna palete nawet nie wiem czy mi tamto zejdzie co posadziłem a nie mam faktury tylko to co z nim rozmawiałem i sms i emaile i dane jego jak nr konta bankowego a w lutym 25 nie bylo wogole mrozow a on mi wciska ze były mrozy 

 

a to jest ich firma Przedsiębiorstwo odszukasz, korzystając z koordynatów : 50.331065N, 19.650337E.
 

 

a oszustów nie brakuje sam bym je teraz opylił dalej  po 1,60 ale nie bede kogos w glupka robił wole sprzedac to po 50 gr na paszowke

 

Edytowane przez IGRiT
Proszę nie pisać w tym wątku nazw firm - jeśli już to zapraszam do założenia osobnego wątku w Opinie i Ostrzeżenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Andree napisał:

 

z tym sadzeniakiem z holandii colombo bylo w workach szytych 15kg z tasma u gory i pisalo po holendercku colomba 1,50 bez faktury z faktura + vat i mowil ze mozna przyjechac na mniejsce gdzie mozna odebrac i ponoc w poblizu ludzie kupowali mialem mu wrocic za palete z powrotem to domagał sie jakim kurierem bylo przywiezione w lutym  bo jak kontener aluminiowy czy  plandeka to nie wezmie bo mogly zmarznac ale wtedy nie bylo mrozow w ciula mnie zrobił jego e-mai gdzie szly dane do wydrukowania na palete ponoc jakas firma a ten tel juz nieaktywny bo jak dzwonilem na ten nr z e-maila to zona mi powiedziala ze to ludzie sie tym zajmowały a pozniej maz i nie chca go zabrac bo nikt nie dzwonil z reklamacja a ja sobie mysle przeciez ten nr niektywny  opylil ziemniaka i nara ale po e-mailu widnieje firma ...

 

pojade do niego i co wroci mi na piekne oczy 2000 za jedna palete nawet nie wiem czy mi tamto zejdzie co posadziłem a nie mam faktury tylko to co z nim rozmawiałem i sms i emaile i dane jego jak nr konta bankowego a w lutym 25 nie bylo wogole mrozow a on mi wciska ze były mrozy 

 

a to jest ich firma Przedsiębiorstwo odszukasz, korzystając z koordynatów : 50.331065N, 19.650337E.
 

 

a oszustów nie brakuje sam bym je teraz opylił dalej  po 1,60 ale nie bede kogos w glupka robił wole sprzedac to po 50 gr na paszowke

 

RODO obowiązuje.. nie narob sobie kłopotów oficjalnym podawaniem kogoś danych . Bez faktury to dla kogoś mogą być bezpodstawne oskarżenia... 

Pozdrawiam, trzeba uważać.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o to ogłoszenie z dnia?  18-02-2020 05:27

W wyszukiwarkę wpiszcie Colombo i wam wyskoczy. Zdjęcia sadzeniakow są, ładnie zapakowane w holenderskie worki cena 1500/tona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Andree napisał:

witam mam pytanie kupilem dwie palety sadzeniaka colomba z holandi z miejscowosci Olkusz pewnie sprowadzał oglaszal sie na olx i na tej stronie po 1,50kg 

w lutym 26 wszystko dalem do skrzynek zeby wykielkowalo a teraz patrze w skrzynkach 50 procent puscilo kiełki a drugie nie o co biega z tym ziemniakiem 

 

 

Sam sobie jestes winny . Na jesieni sadzeniak takiej odmiany kosztowal kolo 3 tys tona . Bez papieru chlopki w wielkopolsce na jesieni mocno cenili odmiany holenderskiecpo 2000 tys tona i nawet nie podchodz.  NA wiosne sadzeniak zawzze jest  drozszy a jeszcze w  tak specyficznym roku jak ten. A  Ty w lutym czy styczniu (bo piszesz ze w lutym skrzynkowales)kupujesz takiego ziemniaka lapiac okazje po 1500zl jeszcze na dodatek holenderski i moze jeszcze papier Ci na niego dal. Nie dal bo jakby dal to mialbys asa w reku. Wiec mozesz miec pretensje tylko do siebie ze  pozorna oszczednosc i naiwnosc nie poplaca. Ale pewnie nie Ty jeden chwyciles okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz maile, SMS-y, Spisz dni kiedy dzwoniles i najważniejsze to potrzebny wydruk ogłoszenia z internetu, na poczet pozwu olx i igrit udostępniają takie informacje a jeśli usunął to na serwerach się zapisało, znajdź dobrego mecenasa nie byle popychadlo i jedziesz z nim, przecież kupiles w dobrej wierze a nie pastewne. Może masz świadka to kolejny atut. Nie wierz w te pierdoly o RODO bo to albo on sam albo ktoś bliski beiedzie w ciebie jechał. Sytuacja nie jest patowa, a faktura to akurat jest potrzebna do naliczenia podatku do US na RR to zostaje gęba. Miałem podobnie jak Ty i wiedz ze dasz rade, póki co zabezpiecz dowody!!!  AAA i jeszcze jedno, przydalby się opinia z piorun czy ma nr nadany do handlu sadzeniakami i paszport co do odmiany, zdolności kiełkowania itd. Mogles go nie dostać ale on musi mieć ten papier na dana partie towaru!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość vineta napisał:

Sam sobie jestes winny . Na jesieni sadzeniak takiej odmiany kosztowal kolo 3 tys tona . Bez papieru chlopki w wielkopolsce na jesieni mocno cenili odmiany holenderskiecpo 2000 tys tona i nawet nie podchodz.  NA wiosne sadzeniak zawzze jest  drozszy a jeszcze w  tak specyficznym roku jak ten. A  Ty w lutym czy styczniu (bo piszesz ze w lutym skrzynkowales)kupujesz takiego ziemniaka lapiac okazje po 1500zl jeszcze na dodatek holenderski i moze jeszcze papier Ci na niego dal. Nie dal bo jakby dal to mialbys asa w reku. Wiec mozesz miec pretensje tylko do siebie ze  pozorna oszczednosc i naiwnosc nie poplaca. Ale pewnie nie Ty jeden chwyciles okazje.

Jak by bylo normalne panstwo to taki oszust musial by zato odpowiedziec niewazne po ile sie kupuje ,rodo niemoze chronic oszustow  zglos to na policje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecenas weźmie 2tys. Sprawa sądową drugie 2tys jeżeli przegrasz to jesteś 4 tys min w plecy. To jest polska a i sprawa będzie się ciągła z rok może więcej. To jest właśnie oszczędność... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zachodu ponoć jak dzwoniłem to pani mówiła że to ziemniak ściągany i z reklamacja nikt nie dzwonił tylko że tamten nr co był jest nieosiągalny tylko znalazłem do żony po e-mail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT changed the title to Ziemniaki sadzeniaki z Holandii - oszustwo

https://scontent.fwaw3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/93629818_230196638040852_4785019138873491456_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=KN4xijjlmcIAX_M1ikD&_nc_ht=scontent.fwaw3-2.fna&oh=dafc7882946179177c0af0c50895d31b&oe=5EBE31AE

kupowalem tam i jestem bardzo zadowolony colombo kiełkuje jak szalone, nie wiem dlaczego Ty masz problem, ale dziwi mnie ze ktoś kupuje sadzeniaka kurierem to troche kupowanie kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś sobie winien - kupiłeś towar bez papieru, to że ma napisane Colomba na worku to może napisać każdy. Nie masz na to kwitu, nie masz nr partii i co chcesz reklamować?

To nie jest sadzeniak, nie wiem ile razy ludzie jeszcze się muszą nabrać na takie okazje. Sadzeniak te ten ziemniak co ma paszport i nr partii - inaczej kupujesz ziemniak w kalibrażu 35-55 na którego nie ma żadnej reklamacji, bo to nikogo nie interesujesz co z nim zrobisz. Możesz go posadzić a możesz wystrzelić z procy.

Chytry dwa razy traci, po raz kolejny sprawdza się to powiedzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andreee

mam rozporzadzona notatke wszystko udokumentowane sms rzmowy i sciagnolem z olx i igrit   ogloszenia tego pana z histori teraz czekam i ide do rzecznika praw konsumenta ale maja przyjmowac na nastepny tydzien  bo w urzedach nie przyjmują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma jest że Śląska ale działają też na terenie Małopolski wiem bo brałem u nich i fv zakupu mam z Śląskim adresem A towar odbierałem w Małopolsce .Brałem w listopadzie mi tam ładnie podkiełkowaly posdziłem koniec lutego pod koc i ładnie wschodzą... I nie rozumiem dlaczego nie masz fv na vat było szkoda ?? W dzisiejszych czasach nawet na zapałki dostajesz kwit...towar poszedł kurierem bez fv ??moim zdaniem bez kwitu  nic nie wygrasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze tu na forum wlasciciele pisza juz tej firmy bo juz mnie opieprzyli ale nagralem rozmowe to sie uspokoił bo juz widzial co jest grane a teraz kazdy pisze co chce sprawe mam w kieszeni bo juz raz bylem u rzecznika praw konsumenta za wszystko zapłacił a firme zamkneli mu tak wiec z nim to samo bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też u tego gościa kupowałem ziemniaki pakowane w worku 15 kg szyty odmiana Colombo, po wykiełkowaniu okazało sie zę w partii 3t jest 3 różne odmiany a na dodatek 30 % z tego nie skiełkowało, miejscowość gdzie odbierałem ziemniaki to Gołaczewy małopolskie.... po tej sytuacji nie odbierał telefonu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma taka za***ista ze tylko dzwonia do mnie i mnie strasza sms i mówi  ze przyjedzie i mnie  dobije ze tyle siana nie mam a za kazdym razem  z innego nr tel dzwonia poszedlem im na reke zeby zapłacili 750zł za kuriera dwie palety ze tak maja niby tyle kasy a tu cicho  pewnie by zabili za 10zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tylko mowi ze nikt nie sklada reklamacji --to jak ma skladac ja tel wylaczyl ...   a ziemniak byl odbierany miejscowosc Braciejówka koło Olkusza  ...

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy i dane osobowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...