Skocz do zawartości

Susza 2020


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

W Hiszpanii jak ja trochę przejeździłem to tylko linie kroplujace i akwedukty a tam są większe jak nie za***iste tereny do nawadniania Francja konsole ze małymi zraszaczami a u nas marnotrastwo jeden przez drugiego większy ciągnik deszczownia w moich rejonach studnie ok 60m wysiadają przyszłość to kroplowe czasami z kilku ha więcej zarobisz niż z kilkudz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do nawadniania kropelkowego nie złuzywa się wcale mniej wody niż do deszczowni. Aczkolwiek faktem jest to że woda jest dostarczana bezpośrednio pod rośliny. Być może że za jakiś czas będzie tego u nas więcej ale puki co trzeba korzystać z tego co jest ale z głową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik z centrum

Znajomy ma 25h ogórków w sezonie i wszystko w kropelce , to pompa z silnikiem 18kw pracuje non stop . Wody nieco mniej idzie , ale śnieci co rok cała sterta i coraz to większy problem się tego pozbyć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość on centralna polska
1 godzinę temu, Gość rolnik napisał:

Swiętokrzyskie powiat pińczów połowa pietruszki nawadnianej co puszcze juz własciwe listko wymłócona przez grad

Masakra jest czas na przesianie jeszcze,mi rok temu wiatr wyciął ,zero deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość swietokrzyskie
2 godziny temu, Gość rolnik napisał:

Swiętokrzyskie powiat pińczów połowa pietruszki nawadnianej co puszcze juz własciwe listko wymłócona przez grad

gdzie dokładnie był taki grad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość rolnik napisał:

Swiętokrzyskie powiat pińczów połowa pietruszki nawadnianej co puszcze juz własciwe listko wymłócona przez grad

Szczerze Ci współczuję ale znam też ten ból z doświadczenia. Nasiona nawadnianie robota - poniosłeś koszty.Ubezpieczone miałeś? Jak miałeś to mogę Ci coś doradzić bo znam się jak z nimi gadać. Nie jest późno jakbyś musiał siać od nowa a jeszcze jak masz deszczownie to tym bardziej będzie dobrze. U nas na późny zbiór dopiero robią redliny po wczorajszym deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Ale jakieś priorytety powinny być . Zbiorniki raz że zbiorą  jakieś nadwyżki   w trakcie nadmiaru opadów i zapobiegną zalaniu  niejednego domu , a dwa  można tę wodę w momencie  takim jak ten ją dla roślinek wykorzystać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie Cię kolego że staw w niektórych miejscach nie ma racji bytu. Ja mam 3 stawy i studnie bo w stawie z 1m wody jest. Ale tych studni na potęgę jest i nikt nie ogranicza podlewania bo za wodę jeszcze się nie płaci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2020 o 13:25, Gość Gość swietokrzyskie napisał:

gdzie dokładnie był taki grad 

Np: w miejscowości Miernow. Spore straty. Wpisz w Google "grad echo dnia miernow". Można o tym poczytać i obejrzeć krótki film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...