Skocz do zawartości

Susza 2020


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Gość Paweł napisał:

A czy padał gdzieś deszcz bo ja z lubelskiego  i nawet nie pokropiło susza okropna

Wczoraj po południu w Świętokrzyskiem trochę spadło deszczu  z burzy, dzisiaj niesamowity ziąb.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Sieradzak said:

Na tydzień do przodu to już loteria a ty wierzysz w prognozy opadu na czerwiec. 

Myślę, że kolega żartował. Deszcz w czerwcu to może i będzie bo burze przyjdą, wiatry zboża pokładą a deszcz obmyje nasze białe kości w polu ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy

w tym tyg konczylem sadzić ziemniaki w taki piach to jeszcze nie sadzilem kiedy one puszcza kielki i zlapią sie ziemi...pszenica cieniutko,cebula chociaz podlewana to lezy.Regrasy to coraz to mniejsze.Do tego wiatr i zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walić deszczownia bez opamiętania, odparujecie nasze bogactwo narodowe jakim są wody podziemne to wtedy nawet wody pitnej będzie brakować.Ja w każdy rodzaj uprawy daje t-tapy aby zużycie było mniejsze ale są "mądrzejsi" i myślą że w studni głębinowej woda nigdy sie nie skonczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Tylko że te zbiorniki retencyjne które obecnie mają  niby powstawać  to na tydzień suszy nie wystarczą i to dla małego gospodarstwa . Mam 50h  z czego 40 pod wodą , cztery zbiorniki 100-10 uśredniając  i gdyby nie studnia głębinowa to zbiorniki na dziś były by puste a podlewam na razie  nawet nie połowę gospodarstwa . Mogę budować kolejne zbiorniki bo mam kilometr rowów melioracyjnych u siebie , ale te ich wymogi to o kant d..y potłuc . Sami niech u siebie kopią i podatki dochodowe potem niech płacą  za to że nocami z deszczowniami  w polu się wojuje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość on rolnik
5 godzin temu, Gość Tomek napisał:

Walić deszczownia bez opamiętania, odparujecie nasze bogactwo narodowe jakim są wody podziemne to wtedy nawet wody pitnej będzie brakować.Ja w każdy rodzaj uprawy daje t-tapy aby zużycie było mniejsze ale są "mądrzejsi" i myślą że w studni głębinowej woda nigdy sie nie skonczy...

Wydajność moich studni to ponad 50 kubików na godzinę,wylewam troszkę ponad 20 to kiedy się twoim zdaniem skończą moje studnie? Ile bym musiał wydac na twoją taśme na 15 ha redlin w rozstawie co 75 cm i 5 ha cebuli plus 10 ha zbożai i kiedy by mi sie to zwróciło? Zabrzmiało to jak reklama !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość on rolnik napisał:

Wydajność moich studni to ponad 50 kubików na godzinę,wylewam troszkę ponad 20 to kiedy się twoim zdaniem skończą moje studnie? Ile bym musiał wydac na twoją taśme na 15 ha redlin w rozstawie co 75 cm i 5 ha cebuli plus 10 ha zbożai i kiedy by mi sie to zwróciło? Zabrzmiało to jak reklama 

Tobie wody wystarczy na prowadzenie gospodarstwa ale Twoim dzieciom już nie koniecznie i będą zmuszone szukać innego zajęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Rolnik z centrum

Przyszłość to zbiorniki retencyjne , ale nie kałuże a prawdziwe zbiorniki i to bez zbędnych obciążeń dla rolnika . Jeśli będą dalej forsować bezsensowne  oczka wodne  i to z obciążeniami , to nikt tego nie będzie robił  i żadna propaganda jaka teraz w TVP jest nic tu nie pomoże . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...