Skocz do zawartości

Przymrozki wiosna 2020


Gość Rolnik z centrum

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie Idared na ok.30 pakow,ktore zerwalem w celu sprawdzenia-zaden NIE BYL ZIELONY i nie zrywalem tylko krolewskich tylko cala rozete sprawdzalem.Faza:rozowy pak.Mroz w takiej suchosci jak jest podobno jest duzo mocniejszy niz normalne warunki z deszczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 301
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Racjonalista

Hoac

Po co kłamiesz ???

Gdzie w Niemczech, Francji, Włoszech - miałeś przymrozki ???   (może Ty sprawdzasz pogodę w Alpach ??)

Czy Ty widziałeś jakie tam są temperatury w nocy ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja powiedziałem że były tak jak u  nas? Sprawdź kilka tygodni do tyłu co tam się działo. Włosi chyba są w gorszej sytuacji od nas, a my jesteśmy w katastrofalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj był większy przymrozek niż wczoraj  -7 , na ligolu    idaredzie  , szampionie i jonagoldach   to już po wczorajszym przymrozku był prawie wszystkie pąki  czarne , a po dzisiejszym przymrozku to już wszystko zmarzło , zostało troche gali i elizy na czubkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik

W mojej lokalizacji,okolice Łodzi na dzisiejszą noc prognozują -3,więc pewnie będzie -5-6,a już jakieś 70% pąków czarne,a następna fala w majowy weekend,od 30.04 do 3.05,sprawdźcie sobie...po prostu ręce opadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z lustracji sadu okolice warki

idared ok(gdzieniegdzie czarny pak)

konferencja ok (są czarne ale niewiele)

lobo czarne, coś zielonego jest ale bardzo malo

lukasowka czarna

konferencja na drugim stanowisku około 50%czarnych

sliwka kwitnie i o dziwo uszkodzenia są ale znikomy %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
W dniu 18.04.2020 o 20:15, Gość Leon napisał:

Żadnej powtórki z 19 nie będzie...wtedy kwitło na zielono a teraz nie ma pąków lisciowych ...nieco przerzedziło 

 

Klops robi się w czereśni...do 2 m mało co żywe...

Optymiści mają to do siebie, że uwierzą jak zobaczą.

Może za kilka dni poczujesz się jak realista :)

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość hedonista napisał:

Optymiści mają to do siebie, że uwierzą jak zobaczą.

Może za kilka dni poczujesz się jak realista :)

 

hedonista

Co roku jest to samo. Nie będzie niczego, braknie towaru, czy znacie kogokolwiek dla kogo zabrakło jabłek, a chciał je naprawdę kupić? 

Ja nie znam, najwyżej więcej się płaci, ale zarówno kupiec jak i konsument jak chce to kupi. Przy tej ilości nasadzeń musiałoby być z 15 stopni mrozu w całym kraju, żeby tego jabłka nie było w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

Co roku jest to samo. Nie będzie niczego, braknie towaru, czy znacie kogokolwiek dla kogo zabrakło jabłek, a chciał je naprawdę kupić? 

Ja nie znam, najwyżej więcej się płaci, ale zarówno kupiec jak i konsument jak chce to kupi. Przy tej ilości nasadzeń musiałoby być z 15 stopni mrozu w całym kraju, żeby tego jabłka nie było w ogóle. 

Przecież to prosta matematyka...jest ok 190 tys ha sadow...potencjał jest minimum na 6 mln ton i tylko masowe kataklizmy nas ratują chwilowo i przesuwają rok( prawdy taki jaki był w 18) o kolejny rok...

 

Trudno to zrozumieć???nic rok 2018 nikogo nie nauczył?żadnych wniosków???

Rozumiem,że pamięć sadownika sięga tylko max jednego roku wstecz,ale dobrze to już było w sadownictwie i tylko e nieurodzajne lata można coś zarobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
7 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

Co roku jest to samo. Nie będzie niczego, braknie towaru, czy znacie kogokolwiek dla kogo zabrakło jabłek, a chciał je naprawdę kupić? 

Ja nie znam, najwyżej więcej się płaci, ale zarówno kupiec jak i konsument jak chce to kupi. Przy tej ilości nasadzeń musiałoby być z 15 stopni mrozu w całym kraju, żeby tego jabłka nie było w ogóle. 

Nigdy jabłek nie zabraknie z bardzo prozaicznego powodu, a mianowicie GLOBALIZACJI.

Najprawdopodobniej produkcja będzie zbliżona do 3 mln ton (2019, 2017), a nie 6 mln ton (2018).

Tyle w temacie.

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzynie nie rozumieją też tego, że 18 był wyjątkowy pod każdym względem i też się długo nie powtórzy, w sensie przez kilka najbliższych lat. Wpływ miały na to przymrozki 17 ale to tylko jedna część. Pogoda od samej wiosny była wtedy ideał. Wszystko się pięknie zgrywalo, rok bez parchowy do tego itp. Dziś nawet  bez przymrozkow byśmy tego nie powtórzyli 

Kolejna sprawa jest taka, że sadow co do niektórych nie dociera, ubywa. Ludzie zastępują ja borowka i truskawka. Młode nasadzenia tylko na miejscu starych, ale to akurat każdy zawsze robił 

Także wasze gadki możecie sobie schować wiecie gdzie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadów ubywa hehehehe chłopie na jakim ty świecie żyjesz pełne busy drzewek widze. Jak wsadzisz nowy sad w miejsce starego to automatycznie robi sie dwa razy taki plon za X lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość ehh napisał:

sadów ubywa hehehehe chłopie na jakim ty świecie żyjesz pełne busy drzewek widze. Jak wsadzisz nowy sad w miejsce starego to automatycznie robi sie dwa razy taki plon za X lat

W pełni się z kolegą zgadzam. W mojej okolicy mało kto wyrywa sad i na tym miejscu sadzi coś innego. Cena drzewek od 2-3 lat zachęca do likwidacji starych nasadzeń i sadzenia nowych drzew. Stary sad miał wydajność 20-30 ton/he nowy będzie miał 50-60 ton/he. 

Taki rok jak 2018 się powtórzy. Pytanie kiedy? Z moich obserwacji wynika że raz na 4-5 lat jest mega urodzaj. Przymrozki na szczęście zmniejszają produkcję i robią ją chwilowo opłacalną.

Nie zmienia to faktu że potencjał produkcyjny rośnie z roku na rok. Jestem ciekaw kiedy ludzie się opamiętają z nowymi nasadzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość hedonista napisał:

Optymiści mają to do siebie, że uwierzą jak zobaczą.

Może za kilka dni poczujesz się jak realista :)

 

hedonista

Czuję się jak realista..poziom strat jest niski jabłoniach...

Czereśnie do 2 m zmarzły...wyżej nie sprawdzałem

Pesymizm i optymizm są zaburzone w odbiorze rzeczywistości...jeden na plus drugi na minus

Realista

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
Godzinę temu, Gość Leon napisał:

Czuję się jak realista..poziom strat jest niski jabłoniach...

Czereśnie do 2 m zmarzły...wyżej nie sprawdzałem

Pesymizm i optymizm są zaburzone w odbiorze rzeczywistości...jeden na plus drugi na minus

Realista

 

 

Widocznie moja okolica ma pecha z przymrozkami w tym roku. 7 dni = 4 noce od -3 do -7 w zależności od lokalizacji.

W takim razie więcej nie będę pisał niesprawdzonych informacji...

 

hedonista

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość gość napisał:

W pełni się z kolegą zgadzam. W mojej okolicy mało kto wyrywa sad i na tym miejscu sadzi coś innego. Cena drzewek od 2-3 lat zachęca do likwidacji starych nasadzeń i sadzenia nowych drzew. Stary sad miał wydajność 20-30 ton/he nowy będzie miał 50-60 ton/he. 

Taki rok jak 2018 się powtórzy. Pytanie kiedy? Z moich obserwacji wynika że raz na 4-5 lat jest mega urodzaj. Przymrozki na szczęście zmniejszają produkcję i robią ją chwilowo opłacalną.

Nie zmienia to faktu że potencjał produkcyjny rośnie z roku na rok. Jestem ciekaw kiedy ludzie się opamiętają z nowymi nasadzeniami.

Pytanie po co sie zarzynać, brać kredyty, kupować ziemie, sadzić, pryskać, zerwać, a potem modlić sie aby przemarzło. Bedzie coraz więcej i tyle, jedne chce mieć wiecej od drugiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość hedonista napisał:

Widocznie moja okolica ma pecha z przymrozkami w tym roku. 7 dni = 4 noce od -3 do -7 w zależności od lokalizacji.

W takim razie więcej nie będę pisał niesprawdzonych informacji...

 

hedonista

 

 

Info sprawdzone bo z Twojego sadu.w moim jest inaczej .jeśli mieszkasz pod grojcem to zapraszam jeśli nie wierzysz w moją ocenę sytuacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
Godzinę temu, Gość Leon napisał:

Info sprawdzone bo z Twojego sadu.w moim jest inaczej .jeśli mieszkasz pod grojcem to zapraszam jeśli nie wierzysz w moją ocenę sytuacji 

Tak, z mojego sadu.

Myślałem, że jest to trend bardziej ogólnokrajowy ale widocznie lokalny.

 

Pozdrawiam,

hedonista

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...