Skocz do zawartości

Przymrozki wiosna 2020


Gość Rolnik z centrum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość realny
1 godzinę temu, Gość mil napisał:

W sandomierskim w czereśniach dość duże straty, sprawdzałem kordie i summita straty +/- 50%. Patrząc w prognozy za tydzień powtórka...

jak zostanie 20% to i tak masz opór jeszcze 30% może smiało zmarznąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • Odpowiedzi 301
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Handlarz
3 godziny temu, Gość mil napisał:

W sandomierskim w czereśniach dość duże straty, sprawdzałem kordie i summita straty +/- 50%. Patrząc w prognozy za tydzień powtórka...

Pasuje, jeszcze Piła i Grójec i będzie można śmiało ściągać i zarabiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gość Rick napisał:

-5 okolice Konina, Wielkopolska

Od wtorku znowu mrozy do -8 stopni...

Malopolska przy gruncie -10 i to nie koniec ziemia zmarznieta caly dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek

Poszukuję kogoś do wspólnego pozwu przeciwko PZU kto miał ubezpieczone jabłka, gruszki itd. od przymrozków wiosennych albo gradobicia w 2017, 2018 lub 2019 r. Jeżeli coś wypłacali to nieważne bo na 100 % wypłacili za mało. 604823662

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grecki filozof
W dniu 24.03.2020 o 12:18, Gość mil napisał:

W sandomierskim w czereśniach dość duże straty, sprawdzałem kordie i summita straty +/- 50%. Patrząc w prognozy za tydzień powtórka...

To żadne straty...czereśnia potrzebuje 10% zdrowych kwiatów do wydania pełnego plonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOŚĆ
14 godzin temu, Gość Grecki filozof napisał:

To żadne straty...czereśnia potrzebuje 10% zdrowych kwiatów do wydania pełnego plonu

to niech Ci wybije te 90 % najsilniejszych kwiatów a zostawi 10 % ślepaków to wtedy pofilozofujemy na poważnie co będzie z Twoim plonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grecki filozof
9 godzin temu, Gość GOŚĆ napisał:

to niech Ci wybije te 90 % najsilniejszych kwiatów a zostawi 10 % ślepaków to wtedy pofilozofujemy na poważnie co będzie z Twoim plonem.

Dziękuję za szczere życzenia.prawdziwy Polak katolik...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warka

W okolice warki -9. Przy gruncie pewnie kilka stopni więcej. Powodzenia. Już część jabłoni ucierpiała, a jeszcze nie na kwietnia.

Czereśnie czaresnie, wiśnie podobnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Grecki filozof napisał:

Dziękuję za szczere życzenia.prawdziwy Polak katolik...

 

Kolega ma racje.Głupio gadasz to masz głupią odpowiedz. Ja akurat z katolikiem mam mało wspólnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Grecki filozof
3 godziny temu, Gość Xxx napisał:

Kolega ma racje.Głupio gadasz to masz głupią odpowiedz. Ja akurat z katolikiem mam mało wspólnego. 

To nie ja gadam tylko próg na studiach 25 lat temu gadał geniuszu...więc jak masz 8 klas to możesz tego nie wiedzieć.

Z wiedzą to z pewnością masz mało wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Rick napisał:

Z 11 na 12 kwietnia według prognoz znowu przymrozki do -8 w Wielkopolsce...

Prognozowanie przymrozków na 12 dni do przodu, to jak wróżenie z fusów.

 

Dzisiejszej nocy miejscami miejscami było -10, nawet wiśnie miejscami przerzedzone, może jeszcze bez dramatu ale jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Grecki filozof napisał:

 

Czas pokaże kto miał rację....

 

 

 

Morele dostały po D., -7

Edytowane przez IGRiT
Usunięto złośliwości z komentowanej wypowiedzi ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wygląda sytuacja po tych kilku zimnych nocach? Już widać straty?

W każdym razie to chwilowo wygląda na to, że to koniec większych przymrozków, ale znając życie i pogodę temat wróci przy okazji tzw. ogrodników.

Dyskusja zeszła w tym wątku troche na bok więc został wydzielony osobny wątek i proszę tam kontynuować pisanie w temacie prognozowanego wpływu kryzysu i przymrozków na ceny i zbyt ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grecki filozof
W dniu 24.03.2020 o 16:00, Gość Handlarz napisał:

Pasuje, jeszcze Piła i Grójec i będzie można śmiało ściągać i zarabiać. 

Śmiało ściągaj...chętnie kupię kg czereśni po 70 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość hedonista

Wszystko wskazuje, że szykuję się powtórka z 2019 i 2017.

Centralna Polska,  trzeci przymrozek w tym tygodniu na poziomie -3/-4 stopni.

W przyszłym tygodniu 3 noce pod rząd z prawdopodobnym przymrozkiem.

Jak w innych rejonach Polski?

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość hedonista napisał:

Wszystko wskazuje, że szykuję się powtórka z 2019 i 2017.

Centralna Polska,  trzeci przymrozek w tym tygodniu na poziomie -3/-4 stopni.

W przyszłym tygodniu 3 noce pod rząd z prawdopodobnym przymrozkiem.

Jak w innych rejonach Polski?

 

hedonista

Żadnej powtórki z 19 nie będzie...wtedy kwitło na zielono a teraz nie ma pąków lisciowych ...nieco przerzedziło 

 

Klops robi się w czereśni...do 2 m mało co żywe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Leon napisał:

Żadnej powtórki z 19 nie będzie...wtedy kwitło na zielono a teraz nie ma pąków lisciowych ...nieco przerzedziło 

 

Klops robi się w czereśni...do 2 m mało co żywe...

U mnie mazowieckie uszkodzenia znacznie większe niz rok temu...

A stacja pokazywała tylko - 1.5 na 2 m...

Susza zbiera swoje żniwo to był suchy mróz (czarny), nie każdy zna to zjawisko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandomierz się uchowal.  Warka Grójec  Bydgoszcz Rawa,  zero poważne uszkodzenia. Są sady że zmarzlo  100 procent. I żadnego kwitnienia być nie musi. Mróz jest prawie co dzień. Jest susza, paki nie odzywione. Zobaczycie co będzie. Niemcy Mołdawia Beneluks tez sa pozamiatani. Wlosi juz od kilku tygodni dostają. 

Okolice Piaseczna u mnie dziś-8 Bydgoszcz miejscami i -9 było. Co WY NA TO? 

Powtórka już jest z poprzedniego roku. A do zimnej zoski jeszcze miesiąc. Co się dzieje. 

Śmiali się niektórzy i w tamtym roku że ten mrozek nie wpłynie na ceny. Dziś większość odmian powyżej 2zl A i duża ilość 3 co wg niektórych realistow było nieosiągalne i wręcz wysmiewali to. Zobaczycie co będzie na jesieni jaka cena. Bo popyt jest ogromny

Nikomu nie życzę tego co jest u mnie. A i znajomi z miejsc które wymieniłem są oszolomieni stratami bo nikt się tego przy różowym paku i zielonym nie spodziewał. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Hoac napisał:

Sandomierz się uchowal.  Warka Grójec  Bydgoszcz Rawa,  zero poważne uszkodzenia. Są sady że zmarzlo  100 procent. I żadnego kwitnienia być nie musi. Mróz jest prawie co dzień. Jest susza, paki nie odzywione. Zobaczycie co będzie. Niemcy Mołdawia Beneluks tez sa pozamiatani. Wlosi juz od kilku tygodni dostają. 

Okolice Piaseczna u mnie dziś-8 Bydgoszcz miejscami i -9 było. Co WY NA TO? 

Powtórka już jest z poprzedniego roku. A do zimnej zoski jeszcze miesiąc. Co się dzieje. 

Śmiali się niektórzy i w tamtym roku że ten mrozek nie wpłynie na ceny. Dziś większość odmian powyżej 2zl A i duża ilość 3 co wg niektórych realistow było nieosiągalne i wręcz wysmiewali to. Zobaczycie co będzie na jesieni jaka cena. Bo popyt jest ogromny

Nikomu nie życzę tego co jest u mnie. A i znajomi z miejsc które wymieniłem są oszolomieni stratami bo nikt się tego przy różowym paku i zielonym nie spodziewał. Pozdrawiam 

Mhy...3 mln ton jabłek...to niby dramat???

W 2007 był 1,1 mln

 

Nikt nie rozumie,że im gorzej tym lepiej inaczej będzie powtórka ale z 2k18.przemysl 8 deser 30 gr.

Każdy myśli,że jak będzie opór i krzak będzie Sid łamać od towaru to też będzie po 3 zł...niestety będzie tylko robota i wszyscy zarobią oprócz producenta.

 

Tyle nasadzilismy,że jedyną szansą na przetrwanie są straty na poziomie minimum50%

 

Smutne to dla takie są fakty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...