Skocz do zawartości

Zagraniczne ziemniaki w Polskie worki


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość Tomek napisał:

Czy znacie gościa co przepakowywuje Zagranicznego ziemniaka w Polskie worki? Proszę o kontakty w jakich miejscowościach lub na jakich giełdach.

A co to są Polskie worki?? Są jakieś zastrzeżone??

W sklepie mówią ze wszytskie są Chińskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość STAS napisał:

A co to są Polskie worki?? Są jakieś zastrzeżone??

W sklepie mówią ze wszytskie są Chińskie

Polskie worki są to Wozki z oznaczeniem kraju pochodzenia w przypadku polskich ziemniaków to flaga polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gość Tomek napisał:

Polskie worki są to Wozki z oznaczeniem kraju pochodzenia w przypadku polskich ziemniaków to flaga polski. 

Rozumiem . A wiecie ze przy kupnie takich workow powinna być informacja ze  w worki z flaga powinien byc zapakowany Polski towar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Masę osób takich jest. Katowice wszyscy na budach handlują zagranicznym towarem Kalisz to samo warszawa tez. Hurtownie gdzie woziłem polskiego niechca znać tylko import ich interesuje

Ale wszyscy sprzedają ziemniaka zagranicznego jako zagranicznego, nikt nic nie przerabia, bo nie musi. Klient bierze to co się sprzedaje, a nie ze względu na worek czy flagę na worku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Maro napisał:

Rozumiem . A wiecie ze przy kupnie takich workow powinna być informacja ze  w worki z flaga powinien byc zapakowany Polski towar. 

Ustawa o tym mówi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Gość Tomek napisał:

Ustawa o tym mówi 

Przytocz mi jakis fragment ze musze znac ustawe ?

Tak nieznajomosc prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Wiec za 1 razem każdy się wybroni w sądzie z powodu niskiej szkodliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Andrzej
2 godziny temu, Gość Kupiec napisał:

Ale wszyscy sprzedają ziemniaka zagranicznego jako zagranicznego, nikt nic nie przerabia, bo nie musi. Klient bierze to co się sprzedaje, a nie ze względu na worek czy flagę na worku. 

A ta cała Katania na broniszach to niby z kąd? Zagraniczny  podobno zapakowany w polskie worki. Jak to jeden mi powiedział aby podłużny to pójdzie za Katanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gość Andrzej napisał:

A ta cała Katania na broniszach to niby z kąd? Zagraniczny  podobno zapakowany w polskie worki. Jak to jeden mi powiedział aby podłużny to pójdzie za Katanie. 

Nie wiem skąd (polecam kupić słownik), ale większość Belga i Holendra, który się dobrze sprzedaje, to podłużna nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, moim skromnym zdaniem sytuacja diametralnie się zmieniła, obecny konsument nie patrzy na pochodzenie ziemniaka tylko na jego wygląd i smak. Tylko młody polski ziemniak jeszcze się broni bo bije na głowę smakiem cały ten import z Maroka, Izraela czy jakiegoś Egiptu. Tajfuny Denary to już przeżytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Agrokom Trade napisał:

Drodzy forumowicze, moim skromnym zdaniem sytuacja diametralnie się zmieniła, obecny konsument nie patrzy na pochodzenie ziemniaka tylko na jego wygląd i smak. Tylko młody polski ziemniak jeszcze się broni bo bije na głowę smakiem cały ten import z Maroka, Izraela czy jakiegoś Egiptu. Tajfuny Denary to już przeżytek.

Otóż to, dodatkowo to młodego jeszcze dużo więcej osób je, a ogólnie czy się to komuś podoba czy też nie, to spożycie ziemniaka drastycznie spada i będzie spadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YOGI napisał:

Oj to zalezy jak kto klienta wychował, u mnie nic innego nie chcą jak vinety, idzie tego rocznie c.a. 120 ton bezpośrednio z gospodarstwa, w woreczkach po 15 kg

Co z tego powiedz mi? A są tacy co podają po 500 ton, nie zmienia to faktu, że spożycie ziemniaków gwałtownie spada. Ludzie w wieku 20-40 lat jedza bardzo mało ziemniaków w porównaniu do tego co jedli 20 lat temu ich rówieśnicy i to będzie szło tylko i wyłącznie w jedną stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Marek

Ja znam Gościa co sprzedaje taki towar . A w czym jest problem ? Może w końcu Polski rolnik nauczy się szykować towar jakościowo jak ma być od 5 cm to taki ma być , a nie na rawcę 4 cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2020 o 19:03, Agrokom Trade napisał:

Drodzy forumowicze, moim skromnym zdaniem sytuacja diametralnie się zmieniła, obecny konsument nie patrzy na pochodzenie ziemniaka tylko na jego wygląd i smak. Tylko młody polski ziemniak jeszcze się broni bo bije na głowę smakiem cały ten import z Maroka, Izraela czy jakiegoś Egiptu. Tajfuny Denary to już przeżytek.

Haha ale mnie rozsmieszyles a to badziewie co ściągają teraz jest takie smaczne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...