Skocz do zawartości

Ziemniaki wczesne 2020


Dynamit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sieradzkiziemniak

Odmiana Arrow, co do mrozów zapowiadają w okolicy do -5 z tym że przy gruncie może być z -7, zobaczymy jak przetrwają,  za tydzień będzie wiadomo. Narazie zabezpieczone folia + wloknina a reszte pogoda zweryfikuje  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzkiziemniak

Zazwyczaj jak maja około 10-15 cm wysokości,  zależy też od pogody, pamiętam że kilka lat temu folię ściągnąłem dopiero jak miedzyrzedzia się połączyły ale to włókniny nie było w planie zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2020 o 16:49, Gość Sieradzkiziemniak napisał:

Sadzone 18 lutego do dziś były pod samą folią i są na wierzchu, teraz przykryte dodatkowo włóknina na najbliższe chłodne noce 

20200315_111435.jpg

Włóknina sądzę że nie wiele więcej da.. za duże mrozy mówią... Trzeba by z 3 warstwy dodatkowo żucic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Darekspire napisał:

Włóknina sądzę że nie wiele więcej da.. za duże mrozy mówią... Trzeba by z 3 warstwy dodatkowo żucic

Poco folia tylko zasmiecacie srodowisko ziemniaki sadzi sie w kwietniu i bedzie cena normalna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak po pierwszej nocce te dokrywane dodatkowo włóknina na folię? Sądzę że nic to nie dało... U mnie samego sporo się po pokazywało i nawet nie wyglupialem się żeby dokrywac, po pierwsze za duży mróz po drugie za małe ziemniaki... Miało by to sens jak by miały chociaż 5 cm.. martwi mnie tylko czy mróz nie wyszedł po łodydze ziemniaka pod powierzchnię ziemi.. nie chodzi mi że sadzeniaki przemarzły tylko czy czasem cała łodyga nie poleciała i będzie musiał ziemniak puszczać nowe pędy z pod gleby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
2 godziny temu, Darekspire napisał:

No i jak po pierwszej nocce te dokrywane dodatkowo włóknina na folię? Sądzę że nic to nie dało... U mnie samego sporo się po pokazywało i nawet nie wyglupialem się żeby dokrywac, po pierwsze za duży mróz po drugie za małe ziemniaki... Miało by to sens jak by miały chociaż 5 cm.. martwi mnie tylko czy mróz nie wyszedł po łodydze ziemniaka pod powierzchnię ziemi.. nie chodzi mi że sadzeniaki przemarzły tylko czy czasem cała łodyga nie poleciała i będzie musiał ziemniak puszczać nowe pędy z pod gleby

U nas było tak w ubiegłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AB ziemniak

U mnie grzebałem redline gruntowa pomiędzy włóknina co prawda Jeszce nie wyszły ale korzonki są zdrowe było minus 5 i nie ruszyło więc pod włóknina tym bardziej przetrwają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
4 godziny temu, Darekspire napisał:

No i jak po pierwszej nocce te dokrywane dodatkowo włóknina na folię? Sądzę że nic to nie dało... U mnie samego sporo się po pokazywało i nawet nie wyglupialem się żeby dokrywac, po pierwsze za duży mróz po drugie za małe ziemniaki... Miało by to sens jak by miały chociaż 5 cm.. martwi mnie tylko czy mróz nie wyszedł po łodydze ziemniaka pod powierzchnię ziemi.. nie chodzi mi że sadzeniaki przemarzły tylko czy czasem cała łodyga nie poleciała i będzie musiał ziemniak puszczać nowe pędy z pod gleby

Każde dokrycie coś da tylko warunek żeby deszcz nie zmoczyl włókniny bo się robi dużą wilgotność i podczas mrozu bardziej wymrozi nawet i łodyge. Chyba nie ma co tak dbać o te ziemniaki w tym roku bazary pozamykane kto to będzie kupował,markety będą tylko handlować a tam wiadomo skąd jest towar,można obejrzeć filmik z Równej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzkiziemniak

Ziemniaki narazie poszczypalo gdzieniegdzie ale też za dużo nie powiem bo wszystko okaże się po kilku dniach jak już sciagnie się włóknine i będzie więcej widać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość AB ziemniak napisał:

U mnie grzebałem redline gruntowa pomiędzy włóknina co prawda Jeszce nie wyszły ale korzonki są zdrowe było minus 5 i nie ruszyło więc pod włóknina tym bardziej przetrwają 

Mi chodziło o te co wyszły bo jest już trochę takich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość rolnik
W dniu 19.03.2020 o 16:49, Gość Sieradzkiziemniak napisał:

Sadzone 18 lutego do dziś były pod samą folią i są na wierzchu, teraz przykryte dodatkowo włóknina na najbliższe chłodne noce 

20200315_111435.jpg

i co zmarzły te ziemniaki czy jakoś przetrwały??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Sieradzkiziemniak

Niestety za duży mróz był żeby im nic nie było, zmarzly niestety ale nie jest tego tak dużo poza tym pod powierzchnią ziemi kiełek jest ok więc niedługo odbija ;) kolejne jeszcze nie wzeszly więc bądźmy dobrej mysli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master

Witam. Panie i Panowie co tam słychać po przymrozkach ? U mnie pow Proszowice najwięcej było -7 przy gruncie , ziemniaka sadziłem w tamtym tygodniu  bez przykrycia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
3 godziny temu, Gość Xxxziem napisał:

To w gruncie ci nie zmarzly nie? 

Pewnie w ziemi miały z -3 , ale to im nic nie zrobi najgorzej mają ci , co łodyga już wschodziła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...