Skocz do zawartości

Ziemniaki wczesne 2020


Dynamit

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Enolofos
W dniu 18.06.2020 o 10:20, Gość Gosc. napisał:

Wiślica, Opatowiec, Nowy Korczyn.

W każdej z tych miejscowości  żona czy tylko kochanki? 

46 minut temu, Gość Kra napisał:

A jak wyglądają odmiany sredniowczesne i późne i ile w waszych regionach wykopane jest wczesnego?

Ad 1 żółte lub czerwone pod ziemią a zielone nad

Ad 2 nie sądzisz że to zbyt cenne informacje aby dzielić się nimi z anonimowym kra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master

Po tych deszczach u mnie w ziemniaku zaraza szaleje , byłem dzisiaj w polu zobaczyć to Lorda zaczyna atakować a Gale już ostro męczy . Będę to dzisiaj pryskał jak się będzie dało  wjechać . Pogoda w tym roku , to jakaś masakra ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Tak, prawdą jest że zaraza pojawiła się w dużym nasileniu szczególnie na odmianach  holenderskich i innych egzotykach. U sąsiada liście już opadły i sterczą tylko łodygi. W sąsiedniej wiosce też widziałem plantacje której nic już nie pomoże. Jakie to odmiany tego nie wiem. U mnie  carrera też zaczęła chorować ale mało liści porażonych. Dzisiaj pokropiłem systemicznym i wgłębnym zobaczymy czy dał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Master napisał:

Po tych deszczach u mnie w ziemniaku zaraza szaleje , byłem dzisiaj w polu zobaczyć to Lorda zaczyna atakować a Gale już ostro męczy . Będę to dzisiaj pryskał jak się będzie dało  wjechać . Pogoda w tym roku , to jakaś masakra ! 

To dopiero pierwszy raz bedziesz pryskał? Ja po niedzieli robię t3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Darekspire napisał:

To dopiero pierwszy raz bedziesz pryskał? Ja po niedzieli robię t3

Drugi bo przez ponad tydzień nie dało się wjechać. Faktycznie po niedzieli powinien być już trzeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Koledzy są już jakieś szacunki plonów na sezon 2020 ? a może dokładniej ilość nasadzen w polsce i UE ? Ziemniak na chwilę obecną ma dobre warunki, zawiązane jest sporo ale jeśli dalej będzie padać to ryzyko gnicia z każdym deszczem się znacznie zwiększa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fujara
8 godzin temu, Darekspire napisał:

Chyba jednak będzie trzeba w ciągu kilku najbliższych dni po kropić bo już oznaki sa

Jak są już plamki zarazy to możesz pokropić ale kropidłem z wodą święconą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Koledzy są już jakieś szacunki plonów na sezon 2020 ? a może dokładniej ilość nasadzen w polsce i UE ? Ziemniak na chwilę obecną ma dobre warunki, zawiązane jest sporo ale jeśli dalej będzie padać to ryzyko gnicia z każdym deszczem się znacznie zwiększa 

Panie ja ogladam Tvpis, ludzi których rolnicy poparli i tam mówią że susza jest to jak będą gnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

Nadzieja tego sezonu się nieco zmieniła, z suszy na intensywne opady i gnicie ziemniaków inaczej robimy za parę groszy... No chyba że sytuacja w europie jest gorsza, wiadomo coś jakie warunki są w Rumunii ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...