Skocz do zawartości

Ziemniaki wczesne 2020


Dynamit

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.01.2020 o 20:36, Gość Krakowiak napisał:

Ja dziś wsadzilem 96 ar. Podwójnie przykryte. Zobaczymy co z tego będzie....

Chętnie bym zobaczył te ziemniaki ja tez z tej samej gminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Romuś napisał:

Ja Was podziwiam tyle roboty wkładacie w produkcje, a jak przyjedzie tańszy z Rumunii.

To że Rumunii przyjdzie ziemniak to pewne ale każdy liczy że nie będzie to tyle co po inne lata. A poza tym jak nasz krajowy wyjdzie dosyć wcześnie to rumunem tak nie zaleją rynku bo wtedy cena bardzo skacze a handlarz musi zarobić i za darmo worków nie będzie przewalał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Gość Andrzej napisał:

Ja się nie dziwię w świętokrzyskim w niedziele 13°C zapowiadają

W grudniu też było po 13 stopni to jak by kto posadził to na marca morze kopać. Zazdroszczę nie którym wyobraźni i poczucia humoru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to prawda że Polski chłop to głupi jak mało kto, w styczniu sądzić ziemniaki trzeba mieć siano w głowie, ale dobrze więcej takich ..., koszty robota włożoną i gówno z tego będzie. Najlepsze miesiące na sadzenie to kwiecień, maj A nie styczeń czy luty nawet marzec nie jest dobry.

 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
49 minut temu, Das2510 napisał:

Volumia jest punktem odniesienia dla  tych dwóch pozostałych odmian. Czytaj ze zrozumieniem. 

Kochany ...

Edytowane przez IGRiT
Szanowny Panie wypowiedź wogóle nie w temacie ... tylko podburzanie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Das2510 napisał:

Witajcie potrzebuje opini na temat odmian takich jak riviera volumia i arrow. Jak do tej pory to sadzilem volumie a teraz chciał bym spróbować pozostałe dwie odmiany 

 

Wszystkie te odmiany są ok., ale nie licz że przy spodziewanej tegorocznej obsadzie ziemniaka ktoś podzieli się na forum publicznym prawdziwymi informacjami co do plonu i jakości która i tak jest zmienna i zależna od zbyt wielu czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Das2510 napisał:

Szkoda że nawet się rejestrowałem na tym forum. Sami tu pseudo rolnicy i handlarze ktorzy pozjadali wszystkie rozumy. 

A na co liczyleś? Sam jesteś pseudo rolnikiem skoro zadajesz takie pytania. W tym momencie na przeróżnych forach jest mnóstwo takich pytań od osób którym się wydaje że sądząc ziemniaki złapią Boga za nogi. Jadąc na giełdę zwłaszcza z młodym ziemniakiem widzę takich madrali co stoją ze skwaszona miną obok swojej przyczepki i marudza że nie tak to miało być. Chcesz mieć odpowiedź na swoje pytanie poczytaj opisy odmian. Tu ci nikt nie pomoze. Konkurencję się tempi a nie jej pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Das2510 napisał:

Szkoda że nawet się rejestrowałem na tym forum. Sami tu pseudo rolnicy i handlarze ktorzy pozjadali wszystkie rozumy. 

Bardzo dobrze, że się zarejestrowałeś ;) Co do odmian, które wymieniłeś to wszystkie są bardzo popularne w uprawie przyspieszonej. Każdą z nich mogę śmiało polecić. O Volumii pisać nie będę skoro ją uprawiasz. Riviera to standard pod przykrycie nie wiąże dużo szybko osiąga wielkość handlową jasnożółty miąższ, bulwy raczej okrągłe do lekko owalnych. Arrow z kolei jest w środku kremowo-biały, bulwy ma bardziej podłużne, polecam pod przykrycie. Każda z tych odmian ma duży potencjał plonowania jak odpowiednio zadbasz to się odwdzięczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

Dużo osób sieje marchew i pietruszkę na wczesny zbiór na pęczki. Na redlinach i folia , wygląda jak ziemniaki.

Znajomy posadził koło Warty 12 arów na ryzyko przysypane słomą i tunele foliowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość handlarz

Ręce opadają delikatnie mówiąc czytając poprzednie komentarze .... I to jest odpowiedź dlaczego handlarze wolą ziemniak z importu niż od chłopa bo się trafia na takich że się nie ujedzie,jak im coś mówisz ze coś źle naszykowane to krzyczą a jak towaru dużo to by w .... wleźli. Więc może zmieńmy nastawienie dla siebie,nie chcesz mowić nie mów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Valdemar
W dniu 2.02.2020 o 14:08, Gość handlarz napisał:

Ręce opadają delikatnie mówiąc czytając poprzednie komentarze .... I to jest odpowiedź dlaczego handlarze wolą ziemniak z importu niż od chłopa bo się trafia na takich że się nie ujedzie,jak im coś mówisz ze coś źle naszykowane to krzyczą a jak towaru dużo to by w .... wleźli. Więc może zmieńmy nastawienie dla siebie,nie chcesz mowić nie mów.

Co ty ...

Widziałem import wracający do Niemiec, co ty myślisz że wszystko co Niemieckie to cacy nawet goowno.

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...