Skocz do zawartości

A jak tam u was z....


Gość Smerf mundrala

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Smerf mundrala

Z punkiem...chopy we wsi gadają że mientki jest to na liście  będzie nie na owoce...

Ni ma punka kwiatowego i jablek ni bedzie..

 

Azaliz prawda to?jak to u was wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielki Ben

Punka nie brakuje... ochrone trza bedzie prowadzić... i robota w sadzie tyż sie sama nie zrobi... a co bedzie..? a no w czerwcu po opadzie bedzie wiadomo...o ile latem jeszcze grady nie przyjdo...  ( Boże dopomóż )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cham z Grójca

I bardzo dobrze, że nima pąka ta gdzie były jabłka w zeszłym roku ;) . Pąka jest do oporu tam gdzie jabłek nie było i tak powinno być .Niech zarobią teraz ci co im zmarzło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
11 minut temu, Gość Cham z Grójca napisał:

I bardzo dobrze, że nima pąka ta gdzie były jabłka w zeszłym roku ;) . Pąka jest do oporu tam gdzie jabłek nie było i tak powinno być .Niech zarobią teraz ci co im zmarzło. :)

Optycznie punka jest

...pomagaj,że mientki

Wstaw do wazona i zobaczymy czy zakwitnie na biało czy na zielono....

Punk kiepsko wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
49 minut temu, Gość Wielki Ben napisał:

Punka nie brakuje... ochrone trza bedzie prowadzić... i robota w sadzie tyż sie sama nie zrobi... a co bedzie..? a no w czerwcu po opadzie bedzie wiadomo...o ile latem jeszcze grady nie przyjdo...  ( Boże dopomóż )

 

No to zmartwiles mnie ta robotom...myślałem,że sech poleżę tyćko jeszcze a tu trza tyrać powiadasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielki Ben

Toć to tyrać nie musisz przecie nikt Ci nie kaze... poleż sobie cały rok... ino puźni do agencyyyi się po dopłaty zgłoś i piniondze na koncie bedo... bez roboty...a ja ze gupi jeztem i robote lubie to se bede tyroł... Ty ino nie musisz pszecie nikt nic nie kaze....   albo bież się do takiej przyjemnej roboty ino 9 miesięcy pocekas i późni już co miesiunc będzie wypłata bez zadnej roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎19‎.‎01‎.‎2020 o 13:32, Gość Smerf mundrala napisał:

Wstaw do wazona i zobaczymy czy zakwitnie na biało czy na zielono....

Ja tak właśnie zrobiłem badam punka. Patrzę też na statystyki. Wg pewnej analizy jaką przeprowadził pewien człowiek jeśli w Europie zachodniej w tym w Polsce plon będzie do 11 mln to będzie jakaś cena. Powyżej tego ceny nie będzie.

puk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Smerf mundrala napisał:

10 mln ton jest bariera zapewniająca opłacalność i wiadomo to od lat..

Punk w wazonie stoi ale licho.mi to wygląda

Ale się schwalilesc elektrykiem:p 

 

Nie wszyscy to wiedzą, ale pewien człowiek zrobił pewien rys historyczny, który odzwierciedla sytuację cenową. To wszystko się zmienia bo już sami produkujemy 5 milionów.

Punk w wazonie nie odpowie na pytanie w skali ogólnej, ale może dać pewne odpowiedzi na plony w nadchodzącym sezonie.

Elektryk leżał na parapecie. Generalnie z zakupu jestem zadowolony bo sprzęt kosztował mnie 1100 zł plus opłaty i przesyłka 300 = znajomy za ten sam sprzęt w Niemczech zapłacił 2500 zł. Wiadomo do słomek wystarczy zwykły sekator, ale do grubszych gałązek elektryk nie męczy dłoni.

W ubiegłym roku kupiłem piłę stihl elektryczną (3000 zł w sklepie ja odkupiłem nówkę za dużo mniej) zaraz po internecie to najlepsza inwestycja i narzędzie w domu. Do sadu do grubszych gałęzi jest to strzał w 10. Naprawdę warto nawet deskę przeciąć to podchodzisz bierzesz przykładasz i tniesz. Tradycyjna to tylko do lasu i do grubych obałów. Nie wyobrażam sobie teraz w sadzie co rusz szarpać sznurkiem i rozpalać. Wiadomo jak to z tym bywa jak coś się rozreguluje.

A już machanie zwykłą ręczną nawet jak markowa dobre zęby to zajechać się można. Tylko piszę może komuś to ułatwi decyzje jak się zastanawia nad takimi rozwiązaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala

Jestem za biedny by kupować tanie rzeczy...

Znajomi też kupili chińskie elektryki po 1,8 tys i byli szczęśliwi...do czasu pierwszej i ostatniej awarii bo nikt tego w Polsce nie naprawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sprzęt marki BOSCH teraz wszyscy zlecają produkcję w Chinach. Często te chińskie firmy produkują sprzęt no name lub pod swoją inną nazwą, który jest tańszy, ale się sprawdza. Ten sekator, który ja mam to jest jedna z lepszych firm kupiłem go tanio, bo mi się udało okazyjnie.


Podobnie było z telefonami ludzie kupują smartfony Samsung, Apple, Huawei za 2500 zł, a taki sam nawet lepszy sprzęt można mieć mniej znanej marki z Chin za dużo mniej. Sam taki mam, obudowa aluminiowa, wyświetlacz po ponad roku ostrego użytkowania w różnych warunkach piach w kieszeni, upadki i 0 ryski.
 

Cytat

do czasu pierwszej i ostatniej awarii, bo nikt tego w Polsce nie naprawia


A Ty naprawiasz jak Ci się zepsuje markowa szlifierka kątowa, albo wiertarka za 150 zł? Nie opłaca się przewijać silnika, rozbierać kupować części, bo za 100 zł można mieć drugi sprzęt. Markowy sekator np. Bahco 6000 zł ile wytrzyma 3 lata ostrego cięcia? To nie jest zwykła prosta konstrukcja duże prawdopodobieństwo, ze jednak coś poleci. Za tą cenę to ja mogę mieć 6 sekatorów. To jak z kantówką. Po co mi sprzęt za 1000 zł jak kupię marketową za 150 zł i też będzie pracowała. Popsuje się to kupię nową.


Sekator elektryczny użytkuję pierwszy sezon, i głównie służy mi do wykrzesywania grubszych gałęzi. Za wcześnie, aby oceniać, ale na razie nie sprawia żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
57 minut temu, Gość JackMa napisał:

Weź sprzęt marki BOSCH teraz wszyscy zlecają produkcję w Chinach. Często te chińskie firmy produkują sprzęt no name lub pod swoją inną nazwą, który jest tańszy, ale się sprawdza. Ten sekator, który ja mam to jest jedna z lepszych firm kupiłem go tanio, bo mi się udało okazyjnie.


Podobnie było z telefonami ludzie kupują smartfony Samsung, Apple, Huawei za 2500 zł, a taki sam nawet lepszy sprzęt można mieć mniej znanej marki z Chin za dużo mniej. Sam taki mam, obudowa aluminiowa, wyświetlacz po ponad roku ostrego użytkowania w różnych warunkach piach w kieszeni, upadki i 0 ryski.
 


A Ty naprawiasz jak Ci się zepsuje markowa szlifierka kątowa, albo wiertarka za 150 zł? Nie opłaca się przewijać silnika, rozbierać kupować części, bo za 100 zł można mieć drugi sprzęt. Markowy sekator np. Bahco 6000 zł ile wytrzyma 3 lata ostrego cięcia? To nie jest zwykła prosta konstrukcja duże prawdopodobieństwo, ze jednak coś poleci. Za tą cenę to ja mogę mieć 6 sekatorów. To jak z kantówką. Po co mi sprzęt za 1000 zł jak kupię marketową za 150 zł i też będzie pracowała. Popsuje się to kupię nową.


Sekator elektryczny użytkuję pierwszy sezon, i głównie służy mi do wykrzesywania grubszych gałęzi. Zaergonomis  wcześnie, aby oceniać, ale na razie nie sid też sprawia żadnych problemów.

Oprócz ceny liczy sie też ergonomia pracy,wydajność,twoje zmęczenie itp...

Kupujesz dla pracownika kup szrot...dla siebie kup towar najwyzszej jakości...nie dziaduj na swoim zdrowiu...

 

Na samochodzie też oszczędzasz i kupujesz gówniane części?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala

Żaden tańszy sprzęt z chin nie zrobi takich zdjęć jak srajfon i nie na i czym dyskutować...

 

Wiem bo sam użytkuje chińczyki...taniość z czegoś wynika.... najczęściej z dziadostwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oprócz ceny liczy sie też ergonomia pracy,wydajność,twoje zmęczenie itp...

Owszem, ale sekator jak sekator niczym (prawie) się nie różni od tego za 6000 zł. Podobnie będzie ze smartfonem. Jak jest android to na każdym sprzęcie będzie to samo. Owszem jeden będzie miał lepszy aparat, ale czy ja muszę robić zdjęcia dla siebie tylko na sprzęcie za 5000 zł.

Cytat

Kupujesz dla pracownika kup szrot...dla siebie kup towar najwyzszej jakości...nie dziaduj na swoim zdrowiu...

Na samochodzie też oszczędzasz i kupujesz gówniane części?

 
Czasami zachodzi taka potrzeba, że nie ma wyjścia i trzeba kupić oryginał, ale jak jest zamiennik połowę tańszy i nie robi różnicy to, czemu nie oszczędzać. Zależy, co to jest i czy ma to wpływ na bezpieczeństwo.

Cytat

Żaden tańszy sprzęt z chin nie zrobi takich zdjęć jak srajfon i nie na i czym dyskutować...

Wiem bo sam użytkuje chińczyki...taniość z czegoś wynika.... najczęściej z dziadostwa


Nie wiem, jakiego tego chińczyka masz, bo są chińczyki i chińczyki. Nie mówię tutaj o telefonie za 30$, ale jakimś takim sprzęcie powiedzmy za około 500-600 zł może ciut więcej. Bo są też sprzęty za 2000 zł, ale wydawać tyle na telefon to przesada. Cały ten srajfon produkuje Foxcon, który ma umowy z wieloma innymi firmami i dla nich produkuje sprzęt. Kiedyś też nie pamiętam nazwy właśnie spod tej firmy wyszedł fajny telefon (nie pamiętam nazwy, ale była to jakaś ciekawa marka i naprawdę fajny sprzęt, bo sam go w domu widziałem brat miał.).

Chińczycy przeszli bardzo duże zmiany jest tam masa różnych firm, ale są też i firmy, które robią bardzo dobre produkty w tym elektronikę. Jak się zastanowisz komputer, telefon, laptop to w zasadzie są tylko 3 kraje USA, Japonia i Chiny. Lenovo (przejęli Motorolę i telefony teraz sprzedają pod tą nazwą), Huawei, ZTE, Xiaomi, Ulefone i jest jeszcze parę innych marek, które tak dobrze w Polsce nie są znane. Oprócz tego masz Samsunga z Korei i właśnie tego swojego srajfona, który tłoczony jest właśnie w Chinach. Apple ma markę, ale tak naprawdę wszystko robione jest w Chinach.

Nigdy w życiu nie dałbym za telefon 5000 zł, bo to głupota. Jak miałbym robić dobre zdjęcia to kupiłbym sprzęt dla profesjonalistów (aparat), ale musi to być uzasadnione ekonomicznie np. zarabiam na tych zdjęciach, więc muszę być najlepszy więc i sprzęt musi być najlepszy.

Sekator ten, który kupiłem chcę sprawdzić. Rok temu nabyłem piłę i jestem z niej bardzo zadowolony. Sekator też sprawuje się dobrze. Jak to się mówi nie jest sztuką wydawać pieniądze sztuką jest je zarabiać. Czasami lepiej upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i sekator kupić i może coś jeszcze, co się przyda.

p.s. jak miałbym firmę to pewnie wybrałbym jakiś markowy sprzęt Makita, Hilti, Milwaukee, aby ludzie się nie wkurzali, ale też musiałoby mnie na to stać i też musiałoby to być uzasadnione. Lepiej niech wkrętarka pracuje cały dzień niż godzinę a pracownik 7 będzie stał, bo nie będzie miał, czym robić.

Sekator do słomek to wystarczy mi zwykły tradycyjny, elektryk do wykrzesywania tam gdzie grubsze gałęzie aby ręka nie bolała.

 

p.s. a najlepiej podaj jaki masz ten model telefonu zobaczę na co tak naprawdę narzekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala

Nie narzekam tylko stwierdzam fakty bez zaklinania rzeczywistości...

Po prostu uważam,ze dziadowanie na sobie i sprzęcie w pracy jest bez sensu...ale kopełna zgoda co do tel za 5 k...i innych bezsensownych gadżetów....

Xiaomi redmi note7 3 gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Zgadza się jest sprzęt na rynku bardzo dobry i czasami lepiej zapłacić i mieć spokój, ale czasami nie ma potrzeby wydawania dużo pieniędzy, bo można mieć coś tańszego, co też spełni swoje zadania.

Twój telefon nie jest taki zły. Xiaomi to nie byle jaka marka jedna z czołowych. Wiadomo są różne półki cenowe jak z autami, ale ta marka to jedna z lepszych na świecie.

Ja mam aktualnie LeEco le 3 Pro

https://www.kimovil.com/pl/porownac/leeco-le-3-pro,xiaomi-redmi-note-7-global

Wiele razy upadł, szkło użytkowane w trudnych warunkach piach i jak na razie 0 rys.

Szkoda tylko, że ta firma się wycofała z telefonów, bo robili dobry sprzęt w przystępnej cenie. Także czasami trzeba coś sprawdzić w realu, aby się przekonać, że to niby tańsze nie jest takie złe ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rysiek Rysiek
2 godziny temu, Gość Smerf mundrala napisał:

Dzwonic mogę szrotem,ale do cięcia mam nowego electrocoupa i każdemu polecam bo warto...

ludzie o co wy sie kłócicie kto czym tnie??????       ja mam 25 ha jabłoni i wali mnie czy macie elektryki z chin czy z europy sprzet wysokiej klasy ,,,,,,,,,, ja nie mam żadnego bo u mnie tnie ekipa a ja sobie nie wyobrażam stac w gumofilcach i sie zastanawiac którą gałąź uciac bo dla mnie najważniejszym aktywem jest czas ,,,,, a czas to pieniądz a do cięcia sadu trzeba delegowac ludzi a czas swoj spożytkowac na zarabianie kasy>>>.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryszard
8 godzin temu, Gość Rysiek Rysiek napisał:

ludzie o co wy sie kłócicie kto czym tnie??????       ja mam 25 ha jabłoni i wali mnie czy macie elektryki z chin czy z europy sprzet wysokiej klasy ,,,,,,,,,, ja nie mam żadnego bo u mnie tnie ekipa a ja sobie nie wyobrażam stac w gumofilcach i sie zastanawiac którą gałąź uciac bo dla mnie najważniejszym aktywem jest czas ,,,,, a czas to pieniądz a do cięcia sadu trzeba delegowac ludzi a czas swoj spożytkowac na zarabianie kasy>>>.................

No...czas to pieniadz

Pewnie w wolnym czasie grasz na forexie,na giełdzie,inwestujesz w nieruchomości i pomnażass kapitał....tylko żebys na ekipę zarobił bo już po 200 biorą 

Weź Sie  obudź moronie i przypilnuje ekipy bo znowu będziesz mieć zielony szrot do zbioru i będziesz chciał ten przemysł za wagę w skrzyni gonić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Loverboy

Rysiek Rysiek w punkt. Większość i tak nie ogarnie Twojego toku myślenia i dalej będą tkwić w marazmie. Jak się człowiek zajmie robota to brakuje mu czasu na myślenie a tylko z myślenia jest kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryszard
3 godziny temu, Gość Loverboy napisał:

Rysiek Rysiek w punkt. Większość i tak nie ogarnie Twojego toku myślenia i dalej będą tkwić w marazmie. Jak się człowiek zajmie robota to brakuje mu czasu na myślenie a tylko z myślenia jest kasa.

W zeszłym sezonie właśnie oglądałem delegowanie zadań i zbieranie po 8 gr...

Większość traktorów w kolejce to nie były 30stki...tylko nówki sztuki delegatow bo brakowało im na wypłatę dla pracowników...

W necie to ja mogę być perskim ksieciem i zaklinać rzeczywistość tak jak wy:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Loverboy napisał:

Rysiek Rysiek w punkt. Większość i tak nie ogarnie Twojego toku myślenia i dalej będą tkwić w marazmie. Jak się człowiek zajmie robota to brakuje mu czasu na myślenie a tylko z myślenia jest kasa.

Budowanie jakości jabłek zaczyna się teraz....w trakcie cięcia...

Te wszystkie netoee biznesmena wycinają tylko wilki bo muszą mieć dużo..ma potem gardluja jak mój sąsiad,że te wszystkie sortownie to banda oszustów...

Produkuje się złom i dajecie nx sortownie to nie dziecię się potem ,że 30 % to przemysł...

 

Dalej zarabiacie w biznesie i myślcie,że jakoś się ten przemysł co produkuje jakoś sprzedacie..

Większość nie ogarnia,że czasy produkcji dziadostwa w niehandlowych odmianach bezpowrotnie minęły  a modlitwy o coroczny mróz nie zawsze zostaną wysluchane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smerf mundrala
5 godzin temu, Gość Loverboy napisał:

Rysiek Rysiek w punkt. Większość i tak nie ogarnie Twojego toku myślenia i dalej będą tkwić w marazmie. Jak się człowiek zajmie robota to brakuje mu czasu na myślenie a tylko z myślenia jest kasa.

Ta...z myślenia...co ukraść hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Loverboy
W dniu 24.01.2020 o 12:30, Gość Smerf mundrala napisał:

Ta...z myślenia...co ukraść hehe

Świat nie kręci się tylko wokół jabłoni, jest masa alternatyw, można robić biznes albo stękać i marudzić że przemysł tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Loverboy napisał:

Świat nie kręci się tylko wokół jabłoni, jest masa alternatyw, można robić biznes albo stękać i marudzić że przemysł tani.

Można....w necie można wszystko:)))

Nawet biznesmenem można byc...i biznesy robić hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...