Skocz do zawartości

Kupno używanego Ciągnika sadowniczego z Europy Zachodniej


Gość Rysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rysiek

Witam wszystkich sadowników, mam zapytanie do ludzi którzy posiadają wiedzę albo to spraktykowali jak wygląda procedura zakupu używanego ciągnika sadowniczego z krajów Europy Zachodniej?

 Jestem rolnikiem ryczałtowym i chciałbym zakupić ciągnik na własny użytek, oglądam ogłoszenia ciągników na portalach zagranicznych i zawsze podana jest cena netto. 

Czy ktoś mi powie czy jeśli kupie ciągnik we Francji powiedzmy za 10 tys euro netto  +20 % vat we francji to czy po przywiezieniu do polski musze jeszcze raz zapłacic vat 23 %?

Jak wygląda sprawa zakupu zarówno od pośrednika który wystawi fakture?

Jak wygląda sprawa zakupu od gospodarza prywatnego?

Jakie jeszcze dodatkowe dokumenty są wymagane w Polsce żeby nie było potem problemu z rejestracją?

Bede wdzieczny za wszelkie uwagi podpowiedzi Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rysiek, mam gościa który mieszka we Francji, kilka razy mi pomógł w zakupie bezpośrednio od rolnika francuskiego, jakbyś chciał telefon to daj znać - podeślę.

Ja akurat kupowałem deszczownie szpulową i sadzarkę karuzele. Cigników jest sporo, nic na siłę  - nie kupuj "na już = bo pilnie potrzeba" -  to może sie trafić okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość adam napisał:

Rysiek, mam gościa który mieszka we Francji, kilka razy mi pomógł w zakupie bezpośrednio od rolnika francuskiego, jakbyś chciał telefon to daj znać - podeślę.

Ja akurat kupowałem deszczownie szpulową i sadzarkę karuzele. Cigników jest sporo, nic na siłę  - nie kupuj "na już = bo pilnie potrzeba" -  to może sie trafić okazja.

 Adam jestem zainteresowany tylko jak mogę sie z Tobą skontaktowac skoro nie jesteś zarejestrowany na forum. podaj maila albo sie zarejestruj to bedzie łatwiejszy kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...