Skocz do zawartości

GRZYBNIA BOCZNIAKA OPINIE ZBIORY PLONOWANIE


Gość Boczniak Uprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Boczniak Uprawa

Post kieruje do osób które zajmują się uprawa Boczniaka w cyklu całorocznym oraz uprawy profesjonalne a nie amatorskie.

Czy w ostatnim roku plony z Waszych grzybni nie uległy zmniejszeniu? Czy macie powtarzalny drugi rzut szczególnie na grzybni bezzarodnikowj? Czy też zbieracie  średnio rocznie ok 2 kg w I rzuicie z kostki???? Nie kieruje tej informacji to osób które miały by się chwalić zbiorem "bo ja zebrałem karpę co to ma 2 kg" jeśli nie zbierasz jej powtarzalnie i za każdym wstawieniem kostki.

Panowie jeśli będziemy tylko zbierać I rzut i po 2 kg to będzie słabo nie chodzi przecież tylko o to by mieć jedynie zajęcie i może satysfakcje ale i o  ekonomie tego interesu!

Być może okaże się że taka sytuacja dotyczy wielu producentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że dotyczy każdego z producentów, problemów z powtarzalnością upraw nie brakuje, zaznaczę że bez wyjątków, obojętnie jakiej firmy grzybnię zakupimy, serie udane zawsze się kiedyś kończą... drugie rzuty weryfikuje mucha i koszty w okresie letnim oraz zimowym... 2 kg w pierwszym rzucie grzyba ciętego po od sortowaniu tzw. "drobiu", to wynik całkiem dobry i oby choć to, było powtarzalne, kwestię cen i płynności finansowej pozostawię bez komentarza w tej branży.. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W ubiegłym roku (tj. 2018) miałem średnio rocznie z obydwu rzutów 2,81 KG na kostkę. Przy czym podkreślam, że to dotyczy obydwóch rzutów. Do tego, nie produkuje latem (startuję we wrześniu i kończę w maju) - gdybym produkował latem, zakładam, że zjechałbym ze średnią do 2,5-2,6 KG na kostkę.

Za 2019 jeszcze nie obliczyłem, ale będę miał raczej niżej niestety - ze względu właśnie na niestabilną jakość plonowania od jednego z moich dostawców kostki - w zasadzie wszystkie pierwsze rzuty od tego dostawcy nie udały się - po 600 gramów na I rzut, a brałem od niego przez kilka miesięcy łącznie ponad 3tys kostek.

Odpowiadając wprost na pytanie - z pierwszego rzutu zbieram po 2kg / kostka liścia, jeśli mam kostkę od tych trzech pozostałych dobrych/stabilnych dostawców.

Chętnie wymienie się doświadczeniami - tylko jak mogę się z Tobą skontaktować , żeby tak publicznie wszystkiego nie pisać na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
Gość podłoze

na 400 kostek potrzeba 14 kartonow grzybni razy 190 zl bezarodnik.w dodatku trzeba doliczyc jakies odpady.10 procent.ile zostaje .......nicccccccc.dlatego trzeba kombinowac z grzybnia .dobrej kostki na rynku nie bedzie bo grzybnia jest za droga czy to teraz czy czy za 20 lat poprostu natura.w dodatku malo kto ma wiedze jak zrobic kostke.mozna ja zrobic na kilka sposobow dobrze ale jest to nieoplacalne i kolo sie zamyka.grzybnia na 400 kostek nie moze kosztowac wiecej niz 500zl dlatego jest powielana i to jest odpowiedz na prawie wszystkie bolaczki.podloze boczniaka jest słabo rozwiniete jesli chodzi o technologie przygotowania.wydajnosc powinna wynosi 30% masy kostki czy tony podloza tylko taki wynik ma sens niestety do tego jeszcze trzeba dolozyc pogode.produkcja boczniaka to jest tuptanie w miejscu i nic wiecej zarabia tylko ten co ma cene.w polsce nigdy nie bedzie dobrej kostki.a ci co narzekaje na kostke niech sproboja ja zrobic to zobacza co to znaczy  kostka tu nie wazne ile masz pieniedzy na rozruch 100tys czy milion stracisz wszystko zanim sie nauczsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...