Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Boczniak Uprawa

GRZYBNIA BOCZNIAKA OPINIE ZBIORY PLONOWANIE

Recommended Posts

Guest Boczniak Uprawa

Post kieruje do osób które zajmują się uprawa Boczniaka w cyklu całorocznym oraz uprawy profesjonalne a nie amatorskie.

Czy w ostatnim roku plony z Waszych grzybni nie uległy zmniejszeniu? Czy macie powtarzalny drugi rzut szczególnie na grzybni bezzarodnikowj? Czy też zbieracie  średnio rocznie ok 2 kg w I rzuicie z kostki???? Nie kieruje tej informacji to osób które miały by się chwalić zbiorem "bo ja zebrałem karpę co to ma 2 kg" jeśli nie zbierasz jej powtarzalnie i za każdym wstawieniem kostki.

Panowie jeśli będziemy tylko zbierać I rzut i po 2 kg to będzie słabo nie chodzi przecież tylko o to by mieć jedynie zajęcie i może satysfakcje ale i o  ekonomie tego interesu!

Być może okaże się że taka sytuacja dotyczy wielu producentów...

Guest grzyb

Oczywiście że dotyczy każdego z producentów, problemów z powtarzalnością upraw nie brakuje, zaznaczę że bez wyjątków, obojętnie jakiej firmy grzybnię zakupimy, serie udane zawsze się kiedyś kończą... drugie rzuty weryfikuje mucha i koszty w okresie letnim oraz zimowym... 2 kg w pierwszym rzucie grzyba ciętego po od sortowaniu tzw. "drobiu", to wynik całkiem dobry i oby choć to, było powtarzalne, kwestię cen i płynności finansowej pozostawię bez komentarza w tej branży.. Pozdrawiam.

Guest Jacek

W ubiegłym roku (tj. 2018) miałem średnio rocznie z obydwu rzutów 2,81 KG na kostkę. Przy czym podkreślam, że to dotyczy obydwóch rzutów. Do tego, nie produkuje latem (startuję we wrześniu i kończę w maju) - gdybym produkował latem, zakładam, że zjechałbym ze średnią do 2,5-2,6 KG na kostkę.

Za 2019 jeszcze nie obliczyłem, ale będę miał raczej niżej niestety - ze względu właśnie na niestabilną jakość plonowania od jednego z moich dostawców kostki - w zasadzie wszystkie pierwsze rzuty od tego dostawcy nie udały się - po 600 gramów na I rzut, a brałem od niego przez kilka miesięcy łącznie ponad 3tys kostek.

Odpowiadając wprost na pytanie - z pierwszego rzutu zbieram po 2kg / kostka liścia, jeśli mam kostkę od tych trzech pozostałych dobrych/stabilnych dostawców.

Chętnie wymienie się doświadczeniami - tylko jak mogę się z Tobą skontaktować , żeby tak publicznie wszystkiego nie pisać na forum?