Skocz do zawartości

Ile mam tego jabłka - jak to rozwiązujecie


Gość Marcell

Rekomendowane odpowiedzi

1, skąd wiesz kto ile zarobił w sezonie skoro twierdzisz że zarobiłeś w miesiąc wiecej ? zarobiłem na jabłku 200 000 zł, i ty chcesz powiedzieć że w miesiac tyle dostałeś ?

2, Byłęś za granicą na wczasach - gratuluje, chwalisz sie tym jakbyś w kosmos poleciał. Połowe Polaków stać jechać na wakacje. Nie każdy lubi podróżować, nie każdemu sie chce, nie każdy musi, woli wydać na co innego albo odłożyć. Pojmujesz ?  nia wszyscy czują potrzebe chwalić sie całemu światu na facebooku że byli w Egipcie za 3 tys zł. Prostactwo tak robi

3. Polska wieś to nie USA, ludzie korzystają z prostej strony do handlowania i jakoś handlują. Ty wymagasz giełdy chyba jak papierów wartościowych gdzie będzie siedziała grupa gości w czerwonych szelkach przed 3 komputerami aby umówić Tira na jabłko. Po co komplikować coś co jest proste dla każdego ?  jabłko to nie akcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grecki filozof

Z bajkopisarza mi ciężko dyskutować...

 

Inwestuje w ziemię:))))

pobudka bo najlepsi sadownicy od lat już tego nie robią...tylko bloki nx wynajem wykupują...s ten zwiększa produkcję jabłek bo za mało.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TheBeach

"1, skąd wiesz kto ile zarobił w sezonie skoro twierdzisz że zarobiłeś w miesiąc wiecej ? zarobiłem na jabłku 200 000 zł, i ty chcesz powiedzieć że w miesiac tyle dostałeś ? "
Prosty przyklad jak ktos mial 200 ton spadu to ile zarobil? 20000 zl?

Piszesz, ze zarobiles 200 000 zl, w tamtym roku. Zeby tyle zarobic to musiales dobrze to jablko sprzedac, a tez byla to niemala ilosc tego jablka.
Dodatkowo teraz podziel to na rodzine bo sam tego nie zarobiles. W pracy to co zarobie ja to tylko i wylacznie moj przychod do tego dochodzi dochod z sadu, ktory moze byc na poziomie 200 000 zl, ale musze podzielic to na rodzine bo sam tego nie robie.
Trzeba tez odliczyc koszty i pisac jaki jest faktyczne dochod. Ale wieksozosc sadownikow to mowi tak, sprzedalem jablka po 1.40. Owszem, ale ile tego bylo po 1.40 ile poszlo na spad, ile w klasie II, wiec jaka byla srednia naprawde?


Nie chwale sie, ze bylem na wczasach, taka prace sobie wybralem w branzy technicznej, wczesniej sie uczylem, sam robilem certyfikaty, papiery i taki system na razie mi odpowiada pracuje, zarabiam mam duzo wolnego.


Nie mam facebooka i nikomu sie nie chwale 90% ludzi z otoczenia prawie nic o mnie nie wie. I tak jest mi z tym dobrze.


"Polska wieś to nie USA, ludzie korzystają z prostej strony do handlowania i jakoś handlują"
Nie rozumiesz. Jestes producentem duzej ilosci jablek. Przy odpowiednio zaprojektowanym systemie wszyscy mozemy sobie ulatwic zycie. Zobacz jak jest w duzych firmach produkujacych/magazynujacych tam sa wdrozone wszelakie systemy typu ERP etc. One rozwiazuje duzo problemow z produkcja, magazynowaniem oraz ze sprzedaza towaru.

"pobudka bo najlepsi sadownicy od lat już tego nie robią...tylko bloki nx wynajem wykupują...s ten zwiększa produkcję jabłek bo za mało..... "

Ziemia nie jest z gumy, nie rozciaga sie, ani tez nie przyrasta. Moze to byc opcja zabezpieczenia pieniedzy przed inflacja. Wg GUS wynika, ze miedzy 2008-2012 ceny ziemi zdrozaly o 100%.
No ale jak sie znasz to mozesz inwestowac w parcelane albo w wino w piwnicy. To z kazdym rokiem podobno jest lepsze i drozsze.


p.s. na kazdym polu nie sadze jablek. Szalony nie jestem tez nie chce zajechac siebie i rodziny nie o takie zycie mi chodzi. Moze zasadze oxytree na jakiejs dzialce na razie bede testowal czy bez wiekszych inwestycji te drzewa beda rosly np. bez nawadniania. Po 6 latach mozna juz sprzedac dorodne drzewa, ale czy to faktycznie sie oplaca nie wiem, ale sie dowiem - zasadzic zasazde na testy, a potem sie zobaczy. Cos robic musze inaczej bym zglupial jak internetowe gfiastki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...