Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość realista
10 godzin temu, Gość Realista napisał:

Rosja stoi, Kazachstan też.Jabłko nie shodzi...Ceny teraz będą tylko spadać.Nima japka......

10 mln to jabłek w Europie zawsze gwarantuje dobre ceny...powyżej tych zbiorów robi się lipa.

Ceny będą przyzwoite bez względu na Rosję i kazachstan.zwykle o tej porze nie ma wysokich cen ale ssanie jest duze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie wiem do konca ile jest jablek w PL w tym roku, ale z tego co slychac komore sa pelne, miejsca brakuje w nich, opakowanie malo.

Obecnie mamky czas taki ze jablko schowane, zagazowane, brak towaru na rynku, ceny mimo braku znaczacego popytu ida do gory, aby zaspokoic potrzeby marketow,

exporty poza egiptem ida slabo (kazachstan, bialorus,rumunia).

czas pokaze co przyniesie nowy rok,

ja jestem sceptyczny,ale to moje zdanie- swoje jablka bede sprzedawal wkrotce

 

A co do jablek w komorach, tam jest wszystko, jablko pogradowe, lepsze i gorsze totalny mix, mysle ze nie powtorzy sie zeszly rok, ze slaby towar bedzie mozna sprzedac za duze pieniadze,ale oczywiscie ja tak tylko mysle.

 

pozdrawiam zyczac optymizmu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gość aaa napisał:

nie wiem do konca ile jest jablek w PL w tym roku, ale z tego co slychac komore sa pelne, miejsca brakuje w nich, opakowanie malo.

Obecnie mamky czas taki ze jablko schowane, zagazowane, brak towaru na rynku, ceny mimo braku znaczacego popytu ida do gory, aby zaspokoic potrzeby marketow,

exporty poza egiptem ida slabo (kazachstan, bialorus,rumunia).

czas pokaze co przyniesie nowy rok,

ja jestem sceptyczny,ale to moje zdanie- swoje jablka bede sprzedawal wkrotce

 

A co do jablek w komorach, tam jest wszystko, jablko pogradowe, lepsze i gorsze totalny mix, mysle ze nie powtorzy sie zeszly rok, ze slaby towar bedzie mozna sprzedac za duze pieniadze,ale oczywiscie ja tak tylko mysle.

 

pozdrawiam zyczac optymizmu:)

Myślę podobnie.ciekawe jak będzie

Zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna widze ze sadownicy decyzje o hadlu w biezacym sezonie podejmuja na podstawie poprzedniego. I tak jest teraz.

W poprzednim sezonie, tak dla przypomnienia, sporo osob wysprzedalo towar wraz z informacjami o korona wirusie w Polsce (luty-marzec). Bali sie problemow ze nie upłynnią towaru. Jak pierwszy szok opadl, bylo już malo towaru w chlodniach. W tym czasie Wlochy nie mogly eksportowac swoich jablek i cena u nas zaczela rosnac a pozniej galopować.

W tym roku każdy towar schował. Jedni lepsze jabłka, drudzy jakiekolwiek. Każdy liczy na powtórkę z zeszłego roku. Moim zdaniem nie ma szans na ceny powyzej 2 zł bo towaru jest dużo w porównaniu do stanu z kwietnia/maja zeszłego roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość realista
Godzinę temu, Gość gosc napisał:

Od dawna widze ze sadownicy decyzje o hadlu w biezacym sezonie podejmuja na podstawie poprzedniego. I tak jest teraz.

W poprzednim sezonie, tak dla przypomnienia, sporo osob wysprzedalo towar wraz z informacjami o korona wirusie w Polsce (luty-marzec). Bali sie problemow ze nie upłynnią towaru. Jak pierwszy szok opadl, bylo już malo towaru w chlodniach. W tym czasie Wlochy nie mogly eksportowac swoich jablek i cena u nas zaczela rosnac a pozniej galopować.

W tym roku każdy towar schował. Jedni lepsze jabłka, drudzy jakiekolwiek. Każdy liczy na powtórkę z zeszłego roku. Moim zdaniem nie ma szans na ceny powyzej 2 zł bo towaru jest dużo w porównaniu do stanu z kwietnia/maja zeszłego roku. 

2 zł za galę i goldena z pewnością będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
36 minut temu, Gość gość grójec napisał:

szału bym się nie spodziewał.Zastuj już na giełdach się robi cena spada?

Czyli norma, na tym forum ciągle jest wieszczony zastuj, brak zejścia, niskie ceny....

Z drugiej strony są też tego plusy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość darek

Czyli, pesymiści sprzedajcie skoro lepiej nie będzie zaoszczędzicie na prądzie i nie tylko, a pro po gdzie to taki urodzaj był w tym sezonie bo w mojej okolicy znalazło by się sporo pustych komór i opakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2020 o 22:49, Gość gość darek napisał:

Czyli, pesymiści sprzedajcie skoro lepiej nie będzie zaoszczędzicie na prądzie i nie tylko, a pro po gdzie to taki urodzaj był w tym sezonie bo w mojej okolicy znalazło by się sporo pustych komór i opakowania.

Dokładnie panowie jak ma być tak źle to sprzedawajcie na gwałt puki idzie

Nie dawno szacujący przewidywali zbiory na 17-20% + względem 2019, teraz USADA podała na +9% i coś czuje że docelowo jeszcze to delikatnie spadnie, za to produkcja w skali europy to -2% względem 2019 i też czuje że będzie trochę mniej, kolejna kwesto toprocent jabłka deserowego do przemysłowego w tym sezonie był to chyba każdy mniej więcej wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek Skrzat

Ligol 1.20 zl  70-95mm do sortowania 40% wybarwienia

Gala Royal itp 1.50 zl65mm w górę.

Poczekamy na kupców z Grójca i Sandomierzem. Wybiorą towar z naszych chłodni, którego i  jest nie za wiele.

Józefów n/Wisła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość realista

jablko w kartonie lub na sortowanie:

-Prince 70+ 1,6zl,
-Golden 70+1,9zl,
-Gala Must70+1,7zl,
-Gala Paskowana 70+ 2zl,
-Red Delicious 70+1,9zl,
-Idared 70+ 1,2zl,
-Mutsu 70+ 1,4zl,
 

Ceny raczej przed sortowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
9 godzin temu, Gość realista napisał:

jablko w kartonie lub na sortowanie:

-Prince 70+ 1,6zl,
-Golden 70+1,9zl,
-Gala Must70+1,7zl,
-Gala Paskowana 70+ 2zl,
-Red Delicious 70+1,9zl,
-Idared 70+ 1,2zl,
-Mutsu 70+ 1,4zl,
 

Ceny raczej przed sortowaniem

Zmień login na gość bajkopisarz.Po sortowaniu -50 gr.Niema takich cen.Napicz nazwę firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość realista
5 godzin temu, Gość Realista napisał:

Zmień login na gość bajkopisarz.Po sortowaniu -50 gr.Niema takich cen.Napicz nazwę firmy.

Są takie ceny bajkopisarzu.
To skopiowany SMS od firmy fruit family...

 

Masz szrot w skrzyniach to 1/3 trafi tam gdzie od początku powinna trafić czyli na przemysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość realista
2 godziny temu, Gość AZMT napisał:

To są ceny ale chyba brutto do tego odejmij transport i koszt sortowania wtedy ci wyjda realne ceny 

Ceny netto,transport w cenie,koszt sortowania10 gr czyli golden,Red chief  7+ 1,8 netto po sortowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Damian napisał:

To teraz będzie każdy goldena sadzil tylko.  Gala już kuleje , ja wiem jedno szampion będzie miał swój czas  

Na taśmie chyba...gala z goldenem już ugotowane .ciekawe która odmiana następna do odstrzału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gość Zbyszek napisał:

Na taśmie chyba...gala z goldenem już ugotowane .ciekawe która odmiana następna do odstrzału

Szampion po freshu i nie jest zaciekawy w jedrnosci...Takze na wiosne wlasnie moze miec te swoje piec minut jak sie przetrzyma dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...