Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 months later...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

13 godzin temu, Gość Grecki filozof napisał:

40 to było ....tydzień temu

 

25 za grubasy...drobnego nikt nie chce

Na jesieni grubasy będą po 15 zł, przymrozki tylko przerzedziły jabłka i jabłek będzie tylko trochę mniej niż w tamtym roku, zbiory jabłek przekroczą na pewno 4miliony ton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Efekty
5 godzin temu, Gość Mariusz napisał:

Potwierdzam 25 za niezłego sredniaka. Gruby krzyczą 35. Oddają 33 32. 25 to się kolego mocno mylisz z tymi grubasami

Jestem codziennie s czereśnia i widzę ile krzyczą a za ile oddają...bo nie sprzedają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziadek
2 godziny temu, Gość Warka napisał:

Na jesieni grubasy będą po 15 zł, przymrozki tylko przerzedziły jabłka i jabłek będzie tylko trochę mniej niż w tamtym roku, zbiory jabłek przekroczą na pewno 4miliony ton

2 godziny temu, Gość Warka napisał:

Na jesieni grubasy będą po 15 zł, przymrozki tylko przerzedziły jabłka i jabłek będzie tylko trochę mniej niż w tamtym roku, zbiory jabłek przekroczą na pewno 4miliony ton

Tak . na jesieni grubasy będą  po 12 zł. Przymrozki były tylko na Podlasiu. Drzewa były wypoczęte po 2018r. Susza jest tylko w miastach. Ogólnie w całej Europie są idealne warunki dla rolnictwa. Zbiory przekroczą 5,5mln ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze najdareda. Obecnie piros celesta startują. Za około 6 tygodni najdared się zacznie. Także teraz ciężko ugasnac jaka cena będzie. Ale przemysł będzie max 60 gr więc około 1 zł może być to jabłko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
2 godziny temu, Gość Mariusz napisał:

Piros 1.4 1.5 od 6.5 Dawno nie bylo takiej ceny na letnie. Przemysl juz 50 gr :) dobra nasza

Gdzie przemysł 50? W lubelskim złodzieje skuposzczyki się zamówili i jest 42gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marzyciel w gumowcach

Okolice Warki 0,47 przemysł, cała paka nie wiem czy coś więcej. Haha cała nasza.. Nie mam pirosa, ale znajomi wysypali na taśme bo taki był piękny po mrozie. U sąsiada to samo. No faktycznie cena dobra haha szkoda, że nie ma czym handlować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAPA podczas kongresu PROGNOSFUIT w Belgii oszacowała polskie zbiory na 2,7 milionów ton podczas gdy rok wcześniej WAPA szacowała polskie zbiory na 4,8 milionów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista

Prognozy zbioru dla jabłek w sezonie 2019/2020, cytując jeden z portali:

"W sumie zbiory jabłek w krajach UE w 2019 roku wyniosą wedle tych szacunków 10,556 mln ton. To o 20 procent mniej niż rok wcześniej (zbiory 2018 to 13,275 mln ton) i o 8 procent mniej w stosunku do średniej 2016 – 2018.

Największy względny spadek przewiduje się dla: Litwy (-65 proc.), Węgier (-42 proc.), czyli dla niedużych producentów tych owoców. Jeśli chodzi o trójkę największych unijnych dostawców jabłek, to w Polsce zbiory mają wynieść 2,710 mln ton i będą niższe aż o 44 procent w stosunku do 2018 roku i o 31 procent w stosunku do średniej 3-letniej, we Włoszech prognozuje się je na 2,195 mln ton i będą one niższe o 3 procent r/r, ale wyższe od 3-letniej średniej o 6 procent, we Francji zbiory jabłek mają wynieść 1,652 mln ton i byłoby to o 12 procent więcej i w stosunku do 2018 i  w stosunku doi średniej, zaś dla Niemiec prognoza mówi o zbiorach 912 tys. ton (0,912 mln ton), czyli o spadku o 17 procent rok do roku i braku zmian w stosunku do średniej 2016 – 2018."

Najważniejsza informacja dotycząca PL, najniższy zbiór jabłek od 2011 r. czyli handlowcy w tym roku nie będą stosować cen dumpingowych czyli de facto zaniżać cenę jabłek w całej Europie!

Usatysfakcjonowani? 

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
Godzinę temu, Gość Jan napisał:

Coś nie chce mi się wierzyć w te prognozy. Jabłek jest więcej niż 2017 roku. A jezdzilem po okolicy Grójca, Warki i Opola lubelskiego.  

Niektórzy też nie mogą uwierzyć w prognozy zbioru jabłek dla Francji, Włoch, Holandii czy Belgii.

Cytując:

"Francuzi o dziwo mają zebrać więcej owoców niż w 2018 roku (1 652 tys. ton). Ten dwunastoprocentowy wzrost wyraźnie koliduje z dochodzącymi do nas przez całe lato wiadomościami o gradobiciach, wysychaniu winnic i oparzeniach słonecznych na owocach.

Kolejne zaskoczenie to prognoza dotycząca Włoch. Tylko 3% spadek produkcji. Niezwykle niskie temperatury na dużych wysokościach spowodowały zdaniem tamtejszych sadowników poważne straty.

Także Holendrzy mają zebrać więcej jabłek niż w ubiegłym roku. 7% więcej niż w 2018.

Symboliczny 1% spadek produkcji w Belgii z 231 000 do 229 000 ton jest ciężki do uwierzenia."

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Jan napisał:

Coś nie chce mi się wierzyć w te prognozy. Jabłek jest więcej niż 2017 roku. A jezdzilem po okolicy Grójca, Warki i Opola lubelskiego.  

Przy drogach jest, wejdź głębiej.....

Ogólnie mam działki z normalnym plonem, ale mam też z praktycznie zerowym....

I do tego masa zaniedbanych sadów w okolicy, bo z czego dokładać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grójec

w Polsce w tym roku będzie mnie jabłek niż w tamtym roku , ale nie będzie tak złe i wszystko wskazuje na to ze zbiory przekroczą 4 miliony ton , w rejonie grójca i warki gdzie przymrozki były największe   jabłka są , każdy kto jeździ po tym rejonie to widzi ze na drzewach  jabłka są od góry do dołu drzewa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
13 minut temu, Gość grójec napisał:

w Polsce w tym roku będzie mnie jabłek niż w tamtym roku , ale nie będzie tak złe i wszystko wskazuje na to ze zbiory przekroczą 4 miliony ton , w rejonie grójca i warki gdzie przymrozki były największe   jabłka są , każdy kto jeździ po tym rejonie to widzi ze na drzewach  jabłka są od góry do dołu drzewa .

Szkoda, że nie zgłosiłeś się wcześniej do wiceprezesa stowarzyszenia WAPA Dominika Woźniaka, mógłbyś podpowiedzieć mu, że w PL to jednak wyjdzie 4 mln ton jabłek, a nie 2,7 mln ;)

 

hedonista 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nierub0
3 godziny temu, Gość grójec napisał:

w Polsce w tym roku będzie mnie jabłek niż w tamtym roku , ale nie będzie tak złe i wszystko wskazuje na to ze zbiory przekroczą 4 miliony ton , w rejonie grójca i warki gdzie przymrozki były największe   jabłka są , każdy kto jeździ po tym rejonie to widzi ze na drzewach  jabłka są od góry do dołu drzewa .

Skoro ma być 4 ml to czemu przemysł oferta 0,55 ingrit dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Dziadek
W dniu 1.08.2019 o 20:59, Gość Pablo napisał:

Dziadek,zjedz snickersa,bo bredzisz!

 ponieważ  jak Pablo twierdzi nie było mrozu i ogólnie są super warunki dla rolnictwa. 

Pablo .Marsa proponuje -:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...