Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz powiem  tylko i wyłącznie sadownicy powinni  sprzedawać za kg w skrzyni i PŁATNOŚĆ gotówką lub przelew w 5 min bo są takie. ZAKOŃCZMY WRESZCIE TO KREDYTOWANIE TE GRUPY I INNYCH KUPCÓW od tego są banki!!!!!!!. Ten co kupuje to ma chyba oczy i widzi i niech ogląda bo chce kupić.A jakość o której tu taka mowa to każdy  widzi w markecie że głowę musi odkręcić w drugą stronę i stawiają skrzynie z ZIELONYM PRZEMYSŁEM w sklepie i reklamują że prosto z sadu od sadownika. W łep niech walnie się "PREZES"jeden z drugim jak coś takiego sprzedaje WSTYD!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Kupiec
52 minuty temu, Gość Miki napisał:

Jeszcze raz powiem  tylko i wyłącznie sadownicy powinni  sprzedawać za kg w skrzyni i PŁATNOŚĆ gotówką lub przelew w 5 min bo są takie. ZAKOŃCZMY WRESZCIE TO KREDYTOWANIE TE GRUPY I INNYCH KUPCÓW od tego są banki!!!!!!!. Ten co kupuje to ma chyba oczy i widzi i niech ogląda bo chce kupić.A jakość o której tu taka mowa to każdy  widzi w markecie że głowę musi odkręcić w drugą stronę i stawiają skrzynie z ZIELONYM PRZEMYSŁEM w sklepie i reklamują że prosto z sadu od sadownika. W łep niech walnie się "PREZES"jeden z drugim jak coś takiego sprzedaje WSTYD!!!!!!!!

To niech się może walnie w łeb jeden z drugim co to wyprodukował i sprzedał gdzie indziej niż na przemysł. 

 

Najpierw to niech 3/4 tych super sadowników nauczy się produkować, a dopiero później niech żąda kasy. 

Wielki jesteś cwaniak, oglądać towar, już z twojej gadki wiadomo, że na spód skrzyni walisz gówno jak idzie, a potem jesteś zdziwiony, że za dużo odsrotu. 

 

Co to w ogóle za myślenie, tylko za wagę, naszykuj towar i weź kasę za to co ma być, a nie ja muszę sprzedać wszystko w jednych pieniądzach, jak chcesz sprzedać wszystko jednakowo to syp to na przemysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnej nie spieszmy się już sprzedawać w maju jabłko będzie po 2zł kg, jabłko ładne do leży i zapłacić napewno.. Niech nikt nie otwiera w styczni chłodni KA, niech kupcy Postekają ze niema czym hadlowac.. Tylko spokuj zrobi cenę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lamentów o sortowaniu...

Znam przypadki,gdy kolega zażyczył sobie zważyć auto puste i pełne,zrobić zdjęcia i wysłać od razu na telefon.

Co do sortowania ...w jednej grupie 5% przemysłu ,w drugiej na innej odmianie 3.

Nie generalizowalbym więc,że wszyscy okradają...najwięcej do powiedzenia mają ci co do skrzyń włożyli wszystko licząc na eldorado i sprzedaż przemysłu za kosmiczne pieniądze.

Poprzedni rok to wypadek przy pracy i długo się nie powtórzy ...

Powtórzę co już pisałem...zły towar wypiera dobry...liczy się cena zakupu a nie jakośc.ma być tanio ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Miki napisał:

Jeszcze raz powiem  tylko i wyłącznie sadownicy powinni  sprzedawać za kg w skrzyni i PŁATNOŚĆ gotówką lub przelew w 5 min bo są takie. ZAKOŃCZMY WRESZCIE TO KREDYTOWANIE TE GRUPY I INNYCH KUPCÓW od tego są banki!!!!!!!. Ten co kupuje to ma chyba oczy i widzi i niech ogląda bo chce kupić.A jakość o której tu taka mowa to każdy  widzi w markecie że głowę musi odkręcić w drugą stronę i stawiają skrzynie z ZIELONYM PRZEMYSŁEM w sklepie i reklamują że prosto z sadu od sadownika. W łep niech walnie się "PREZES"jeden z drugim jak coś takiego sprzedaje WSTYD!!!!!!!!

Jeszcze raz powiem...sadownicy powinni produkować baltone i tylko to przechowywać ..

 

W markecie widzisz przemysł bo Janusz zerwał go do skrzyni licząc na genialny zarobek...

Drodzy sadownicy,zacznijmy od siebie a potem wymagajmy od innych...

 

Jakość zawsze się obroni ale nie zawsze dobrze zapłaci...takie czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

Dużo firm, grup, ludzi, handluje badziewiem, bo dobrej jakości towaru w Polsce jest mało i tyle. 

I zaraz się tu zacznie pisanie najmądrzejszych producentów jaki to oni robią towaru, albo we mi zrób lepszy. Prawda jest taka, że kupa całej produkcji to przemysł, który idzie na markety, bazary itp i jeszcze w Polsce długo tak będzie. Chyba, że będą lata mega urodzajne to nikt tego nie dotknie, bo jakość lux będzie tania.

Wniosek...

 

Przestać handlować badziewiem...zapłacić za jakość ...lata klęskowe sa wyjątkowe i sadownicy czy tracą kontakt z rzeczywistością myśląc że szrot sprzeda się za godziwe pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Wgr napisał:

Jestem exporterem i kupuję trochę jabłek, około 5tys ton w sezonie. U mnie zakup za wagę w skrzyni wygląda tak: na całe auto czyli około 60-65 skrzyń wybieram losowo przy załadunku 2 lub 3 skrzynie. Biorę trzy pudełka klasa extra, klasa 1 i przemysł. Wybieramy z jednego rogu skrzyni jabłko aż do spodu liczymy średnia i płacimy. Otwarcie mówię o tym przy oglądaniu towary.  W większości przypadków jest to niezadowolenie sadowników ale skoro klient twierdzi przez telefon ze jabłko jest extra to dlaczego nie mógłbym spojrzeć do dna skrzyni? Wkoncu ja płacę za towar. Oczywiście są dobre gospodarstwa które mają towar extra. Ale to nie oni się ogłaszają że chcą sprzedać jabłko tylko sam do nich dzwonię... Taka polska rzeczywistość.  Owszem na wiosnę 2020 można było wcisnąć gorszy towar ale to była wg mnie sytuacja która zdarza się raz na 30 lat, a patrząc na to co się dzieje z nasadzeniami jabłoni w Europie oraz spadkiem konsumpcji nie wróży to dobrze.

 

I jeszcze jedna proszę nie nakręcać się tymi obniżkami. Ceny nie uległy zmianie. Głowie firma chodzi o to że towar jest gorszej jakości. KA jeszcze nie otwierają a zwykła chlodnia to wosk i korek.

Obecnie kupuje jabłko w czarny karton 13 kg na KAzaxhstan i Moskwę. Ceny za jabłko ułożone w mój karton; Chief 1.6zl , Prince 1.4, Mutsu 1.6, Idared tylko czerwony lub Najdared1.2, Golden 65cm 1.60.

Pozdrawiam

Jak nie uległy jak staniało...

Red chief 6,5+ był 1,7 a 7+ 18

Golden 7+byl1,9

Po sortowaniu i transporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jeszcze sa za wysokie ceny na jabłko.8gr było i się opłacało nawet trzy skrzynie i stało się całom noc.W tym roku to jest bajka

Kto stał to stał;)było 8 gr było i 5 zł i nie ma sie tym co podniecac...

Tu i teraz mnie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Prorok napisał:

Kto stał to stał;)było 8 gr było i 5 zł i nie ma sie tym co podniecac...

Tu i teraz mnie interesuje

Jak Ciebie interesuje tu i teraz?przecież co piąty twój post nawiązuje do cen z 2018roku.nie bądź hipokryta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagonka z tymi cenami teraz niby że spada ale We Włoszech pod koniec stycznia będzie już brak towaru bo już tam wysprzedali się. A z tymi chłodniami że słaby towar to powiem że jak jeżdżę za jabłkiem to lepszy towar w tych chłodniach niż w tych kontrolach co bogacze nakładli syf bo szkoda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Bart napisał:

Jak Ciebie interesuje tu i teraz?przecież co piąty twój post nawiązuje do cen z 2018roku.nie bądź hipokryta. 

Jestem figlarzem ;)a ty naucz się odbierać ironię.nie bądź burakiem..

Napisałem kilka postów w temacie i żadnego nie skomentowałes tylko przyczepiłes się do bzdury...

Jak mam ciebie nazwać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
3 godziny temu, Prorok napisał:

Jestem figlarzem ;)a ty naucz się odbierać ironię.nie bądź burakiem..

Napisałem kilka postów w temacie i żadnego nie skomentowałes tylko przyczepiłes się do bzdury...

Jak mam ciebie nazwać???

Przeczytaj dokładnie to co piszesz i zadaj to pytanie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prorok napisał:

Jestem figlarzem ;)a ty naucz się odbierać ironię.nie bądź burakiem..

Napisałem kilka postów w temacie i żadnego nie skomentowałes tylko przyczepiłes się do bzdury...

Jak mam ciebie nazwać???

Masz chyba za wysokie mniemanie o sobie.figlarz?proszę Cię.

Przeczytaj swoje posty.w temacie są może że dwa.a reszta to wypociny i próba prowokacji.

Nazywam mnie jak chcesz.....skoro masz taką ochotę proszę bardzo.moze to ulzy komplekom.

Lepszego 2021 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim. Zamykam ten temat bo praktycznie 2020 już zamykamy i dyskuja schodzi z tematu niestety - zamiast tego zapraszam do dwóch nowych wątków aby oddzielić ogólne dyskusje o Sadownictwie od dyskusji o cenach i notowań cenowych.

Pierwszy:

 

Drugi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...