Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś handluje z grupami to i tak jest. Poza tym, kiedy szedł eksport o tej porze roku? Nigdy, zawsze tylko lekkie ruchy.

Polecam omijać jedno ogniwo pośredników patrz grupy i życie staje się przyjemniejsze:) grupy są po to żeby na was zarobić, a my sami dawalismy kiedyś i dajemy sobie radę bez nich świetnie. To oni bez nas nie istnieją, a nie my odwrotnie. Ja zamykam rocznie średnio 400 ton jabłek i od sezonu 12/13 Nie sprzedałem grupie żadnej kilograma. Minimum +30 gr do kg. Polecam. I ogólnie więcej spokoju, jak co roku:) bo ten rok zapowiada się na znowu nasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obecnie koszty produkcji i zbioru rosną, a grupy jak by nawet na to nie patrzyły, w koleinach latach chcą taniej kupić towar, kiedyś opłacało im sie sprzedawać towar za 90gr netto za wagę w skrzyni ale to było 10 lat temu, obecnie są inne czasy i te ceny są archaiczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość EDEK napisał:

Obecnie koszty produkcji i zbioru rosną, a grupy jak by nawet na to nie patrzyły, w koleinach latach chcą taniej kupić towar, kiedyś opłacało im sie sprzedawać towar za 90gr netto za wagę w skrzyni ale to było 10 lat temu, obecnie są inne czasy i te ceny są archaiczne...

kiedyś to było połowa zbioru obecnego.  Takze "kiedyś" to ma male znaczenie teraz bo jest dużo jabłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam takie bajki to opowiadaj dzieciom jak masz :) jabjabłek w Unii jest mniej niż w tamtym roku A w Polsce tylko kilka procent więcej. Deserowego mniej. 

Więc popatrz dalej niż dwoje podwórko.

A bajki o Białorusi? :D haha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
W dniu 4.10.2020 o 11:34, Gość Adam napisał:

Jabłek jest dużo. Stąd cena niska a gadanie ze nie ma jabłka w tym roku można miedzy bajki włożyć.. Jak Export stanie na Białoruś od listopada będziemy sprzedawać jabłka po 50gr.... 

Tak, ja trzy komory po 100ton każda i jedną najwyżej zapełnię, i nie ma czym dalej...Jabłka na drzewie są ładne a co do czego ilości brak...A Białorusią nie ma co się martwić, cena była ładna do 15 września 2zł za szempiona można było wząjść jak i inne minimum, teraz to jest rozbój i wyzysk (80gr chą dawać - gdzie koszt produkcji min 1zł ), teraz to tylko gaz i do czerwca trzymać za 2- 3zł+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem tak, mi to bez różnicy czy zapłacę za jabłko 1,2 czy 5 zł za kg. Marża tym większa im droższe jabłko. Na cenę narzekają tylko naganiacze i kupczyki. Dla mnie jak jablko kosztuje 2-3zl jest najlepszy handel. Większość owych naganiaczy wam poprostu zazdrości tylko czego? Ciężkiej pracy?

Padliscie ofiara znowu cenowej i tyle.  Sami też nie jesteście bo winy, a nawet większa jej część jest po waszej stronie. Na wysoką cenę nie będziecie czekać nawet do wiosny bo przyjdzie szybciej bo jabłka deserowego jest mniej niż rok temu. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2020 o 14:05, Gość Kupiec napisał:

Panowie powiem tak, mi to bez różnicy czy zapłacę za jabłko 1,2 czy 5 zł za kg. Marża tym większa im droższe jabłko. Na cenę narzekają tylko naganiacze i kupczyki. Dla mnie jak jablko kosztuje 2-3zl jest najlepszy handel. Większość owych naganiaczy wam poprostu zazdrości tylko czego? Ciężkiej pracy?

Padliscie ofiara znowu cenowej i tyle.  Sami też nie jesteście bo winy, a nawet większa jej część jest po waszej stronie. Na wysoką cenę nie będziecie czekać nawet do wiosny bo przyjdzie szybciej bo jabłka deserowego jest mniej niż rok temu. 

Pozdrawiam

Chyba to pisał nie kupiec,a ...

Edytowane przez IGRiT
Usunięto złośliwości ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 11:34, Gość Adam napisał:

Jabłek jest dużo. Stąd cena niska a gadanie ze nie ma jabłka w tym roku można miedzy bajki włożyć.. Jak Export stanie na Białoruś od listopada będziemy sprzedawać jabłka po 50gr.... 

50gr to jest ale przemysł teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Prorok napisał:

Za 1,2 to może kupić rwany przemysł w tym sezonie;)

Rwany przemysł jest po 50gr.. 1,2 zł za wagę jak na ten rok to dobra cena. Sortownie za princa płacą 1 zł (okolice Grojca ). Także gościu żyjesz w jakiejś fikcji z tymi cenami. Przemysł dzisiaj stanial 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...