Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kupcy nie biorą 100 tylko 300 procent. Gala w warzywniaku czy sklepie od 4 do 7 zł za kg.

Smiech na sali. 

Zobaczymy kto się będzie śmiał wiosna A nawet już w styczniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, Gość Marek napisał:

Czytaj. Rok temu jak pisałem w listopadzie że będzie na wiosnę  minimum 2.5 za jabłko to mi pisałeś rozne epitety i wysmiewales. Poszukaj sobie 

Także czytaj czytaj:)

Marku...dobrze wiemy że było to spowodowane panika covidowa i fatalnym przechowaniem jabłek.

Co raz się zdarzyło niekoniecznie musi się powtórzyć.

W tym roku jabłka jest więcej choć sporo jest jabłek po "przejściach" ale moim zdaniem beda lepiej się przechowywać jeśli tylko ktoś zadbał o odpowiednią podaż Ca pozakorzeniowo.

Dalej twierdze,ze to co się teraz dzieje jest nieadekwatne do wzrostu produkcji do zeszłego roku.uwazam,że ceny zostały sztucznie zbite by tanio kupić towar by potem drogo go sprzedać.

Co nie znaczy,że mam na to dowody albo że mam rację.

Jestem producentem i staram się trzeźwo patrzeć na sytuację a nie kierować się rmocjamiub pamięcią bo w zeszłym roku zapłaciło.wystarczy,że Białoruś zamknie granice dla przemytu i jabłko zostanie w kraju i bedzie poważny klops.

Udanych zbiorów i wysokich cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prorok napisał:

Marku...dobrze wiemy że było to spowodowane panika covidowa i fatalnym przechowaniem jabłek.

Co raz się zdarzyło niekoniecznie musi się powtórzyć.

W tym roku jabłka jest więcej choć sporo jest jabłek po "przejściach" ale moim zdaniem beda lepiej się przechowywać jeśli tylko ktoś zadbał o odpowiednią podaż Ca pozakorzeniowo.

Dalej twierdze,ze to co się teraz dzieje jest nieadekwatne do wzrostu produkcji do zeszłego roku.uwazam,że ceny zostały sztucznie zbite by tanio kupić towar by potem drogo go sprzedać.

Co nie znaczy,że mam na to dowody albo że mam rację.

Jestem producentem i staram się trzeźwo patrzeć na sytuację a nie kierować się rmocjamiub pamięcią bo w zeszłym roku zapłaciło.wystarczy,że Białoruś zamknie granice dla przemytu i jabłko zostanie w kraju i bedzie poważny klops.

Udanych zbiorów i wysokich cen

A mi się wydaję że w zeszłym roku poprostu zabrakło jabłka w Polsce i z tąd ta cena, a tak to mimo tego że każdy opróżnił magazyny w marcu to się utrzymało te 1.8 i nie spadło nagle na 1, a żeby nie covid nie było by 5 ale dużo wcześniej było by 2.5 i tak by sobie było pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie na jakie pozwolimy grupom.

Od nas i tylko od nas zależy cena w takim roku jak ten :)

sadownik jest głupi więc sam sobie robi karę. 

Ja na ten przykład nie sprzedaje w tej chwili poniżej 2.1 ze swoim sortowaniem wszystkich odmian i jakoś leci :) A że muszę towar dowieźć na miejsce to mi ze 20 gr z tego ucieka ale to już trudno:)

Tak jak nie sprzedałem jabłka na export w 18 ponizej 80 gr, tak wiem że w tym, czy teraz czy na wiosnę, nie sprzedam żadnej odmiany poniżej 2zl chocby nie wiem co bo wiem ze taka cena bedzie.

Pozdrawiam i jak co roku dodaje, wspomnisz moje słowa :)

przestudiowales igrit z przed roku? Bo tak chciałeś czytać do spania mój wpis? Tam dokładnie pisałem że minimum 2.5 na wiosnę 2020 to się śmiałes:)

 

 

 

... nie prorok :)

 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nas i tylko od nas zależy cena w takim roku jak ten

 

chyba żartujesz. Jaki wpływ mieliście jak był 8 gr przemysł ? na co wtedy miałeś wpływ ? nie sprzedawałeś ? no i co z tego ? wzrosła cena bez twojego jablka ? na wiosne to będzie 1 zł max, ale bądz cwańszy i nie sprzedawaj, wywal do rowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Marek napisał:

Takie na jakie pozwolimy grupom.

Od nas i tylko od nas zależy cena w takim roku jak ten :)

sadownik jest głupi więc sam sobie robi karę. 

Ja na ten przykład nie sprzedaje w tej chwili poniżej 2.1 ze swoim sortowaniem wszystkich odmian i jakoś leci :) A że muszę towar dowieźć na miejsce to mi ze 20 gr z tego ucieka ale to już trudno:)

Tak jak nie sprzedałem jabłka na export w 18 ponizej 80 gr, tak wiem że w tym, czy teraz czy na wiosnę, nie sprzedam żadnej odmiany poniżej 2zl chocby nie wiem co bo wiem ze taka cena bedzie.

Pozdrawiam i jak co roku dodaje, wspomnisz moje słowa :)

przestudiowales igrit z przed roku? Bo tak chciałeś czytać do spania mój wpis? Tam dokładnie pisałem że minimum 2.5 na wiosnę 2020 to się śmiałes:)

 

 

 

... nie prorok :)

 

Paniki covid niestety nikt nie był w stanie przewidzieć.nawet Nostradamus;)

Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie jestem doskonały.

Powtórzę co zdarzyło się raz nie musi się powtórzyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh 1 zł Max? Hahahhahahha hahahhaha hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah  

Za 0.5 albo 0.3 kg :D

hahaha co za ...

hahah

Edytowane przez IGRiT
Usunięto złośliwości ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Marek napisał:

Ehhh 1 zł Max? Hahahhahahha hahahhaha hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah hahahah  

Za 0.5 albo 0.3 kg :D

hahaha co za ...

hahah

śmiej sie śmiej śmiech to zdrowie. Kolanowałeś po 8 gr to żeś siedział cicho wziąłeś raz na 8 lat pare groszy i pajacujesz myślisz że co roku tak będzie. Towaru jest full takze powodzenia. Miny beda bezcenne w maju szampion w markecie 1,79 już jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pajace kupczyki

Fulllll? Hahahhahaha 

W Polsce jest całości tylko kilka procent więcej niż w tamtym roku, a w Unii mniej niż niż rok temu. Zaklinajcie dalej rzeczywistość:)

Kolanowalem?  Hahaha u mnie przemysl to 3 procent z calosci także kolanowales to ty na wiosnę blagajac i mówiąc że zrobisz wsyzetko  byle ci sprzedać jabłko:)

Oj będzie bolało na wiosnę oj będzie. Ale to dobrze, ma boleć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jabłka jest jakieś 15 procent więcej.duzo ordzawien,gradu,deformacji ...powiem szczerze,że tak brzydkich jabłek w życiu nie miałem.

Moim zdaniem teraz ceny są sztucznie zaniżone i będzie drożej.nie oczekuje 4 PLN ale przedział 2-2,2 za galę i za dwukolorowe 1,5-1,8 za kg w skrzyni są akceptowalne .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o tym mówię. 2 zł to będzie  norma już niedługo, powiedzmy  za kilkanaście tygodni. Jabłka właśnie jest troche wiecej ale dużo leci na dół u ludzi. Ja osobiście gali nie mam, a ona najbardziej dostała 

Także jak ktoś mi mówi 1 zł to XD.

Zero szacunku dla takich szmatlawcow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Pajace kupczyki napisał:

Fulllll? Hahahhahaha 

W Polsce jest całości tylko kilka procent więcej niż w tamtym roku, a w Unii mniej niż niż rok temu. Zaklinajcie dalej rzeczywistość:)

Kolanowalem?  Hahaha u mnie przemysl to 3 procent z calosci także kolanowales to ty na wiosnę blagajac i mówiąc że zrobisz wsyzetko  byle ci sprzedać jabłko:)

Oj będzie bolało na wiosnę oj będzie. Ale to dobrze, ma boleć:)

tylko czemu cena spadła z 80 gr na 40 jak jest tak mało ?  zaklinacie rzeczywistość to wy co roku że jest mało a dobrze wiecie że jest dużo i macie sra*czke na sam widok gałezi uginajacych sie od jabłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek już niedługo inni będą musieli się ugiąć. Cena w markecie 4.99 za średniej jakości jabłko. Przemysł też sztucznie zaniżony, kupują odrobinę więcej niż rok temu. Dymajcie dalej sadowników to nadejdą lepsze czasy dla tych którzy zostaną. Wszystkim wytrwałym i sobie tego życzę. Ceny w sklepach jakie są każdy widzi, koszty życia coraz większe a cena jabłka sprzed 20 - 30 lat. Coraz więcej ludzi idzie do pracy poza gospodarstwem i ciągną na 2 fronty, ale tak długo się nie da....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
6 godzin temu, Gość pajace napisał:

śmiej sie śmiej śmiech to zdrowie. Kolanowałeś po 8 gr to żeś siedział cicho wziąłeś raz na 8 lat pare groszy i pajacujesz myślisz że co roku tak będzie. Towaru jest full takze powodzenia. Miny beda bezcenne w maju szampion w markecie 1,79 już jest

U mnie akurat szampiona najmniej od jakichś 10 lat, i to jeszcze nędznej jakości.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znudzenia będę powtarzać.jest więcej ale o max 15 procent i nie jest to wzrost produkcji by tak zdołować ceny.

Przemysłu kupują nieco więcej ale też bez szału.

Realnie patrząc na sytuację teraz na ryneknpidajs biedota,pomrozowcy i trzepacze conim robak zjadł oraz Januszem bez skrzyń i zaplecza przechowalniczego dlatego musi być tanio bo ci ludzie nie mogą zarabiać na przemyśle.

Profesjonaliści z zapleczem dopryskuha towar i gazują czekając na rozsądne ceny.

Zobaczymy czy nadejda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik spod miasta
13 godzin temu, Gość Sadownik napisał:

U mnie akurat szampiona najmniej od jakichś 10 lat, i to jeszcze nędznej jakości.... 

 

U mnie dokładnie tak samo,tak mało i takiej jakości to jeszcze nie rwałem,ostatnio bodajże w 1997 r.,ale wtedy dniówka pracownika to było jakieś 30 zł,o opryskach nie wspomnę..a jabłko na export szykowało się po 1,2-1,5 zł,także tyle w temacie...ale przecież exporterom jabłko nie potrzebne...sprowadzą sobie skąd będą chcieli... polscy sadownicy ich nie obchodzą..nawet tutaj żaden exporter nie zajrzy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli sytuacja się stabilizuje. Kupujący zaczynają normalnie rozmawiać to dobry znak na dalszą współpracę... Nie mam na dziś jabłka do sprzedania a miałem kilka telefonów. Pozdrawiam wytrwałych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...